שתף קטע נבחר

דברי נתניהו - טעות גסה ומגוחכת

לטעות זה מעשה אנושי, אך הצהרתו של ראש הממשלה שהמופתי של ירושלים שכנע את היטלר לחסל את היהודים בשואה היא שטנית. כאדם שגדל בבית שלו אחד הפרופסורים המוערכים בעולם בהיסטוריה, נתניהו לא יכול להרשות לעצמו לומר שטויות כאלה

 

אימרה לטינית אומרת שהטעות היא מעשה אנושי. אדם טועה, אומר דברים שאינם נכונים. מילא, קורה. אבל המשך האימרה אומר שלהמשיך בטעות זה מעשה שטן.

 

הטעות שעשה שלשום ראש הממשלה היא שטנית, גסה ומגוחכת. לו טעה לגבי תקופת הקיסר נרו או לגבי תקופתו של ורסינגטוריקס, ניחא. אבל נתניהו לא טעה במשהו שקרה לפני 2,000 שנה, אלא באירועים שהתרחשו לפני 70 שנה בסך הכול. יש היום בעולם מאות אם לא אלפי מומחים לתקופה הזאת. לטעות בדבר כזה זו טיפשות ונבלות.

 

נתניהו גדל והתחנך בביתו של אחד הפרופסורים הגדולים והמוערכים בעולם להיסטוריה. עם עבר כזה הוא לא יכול להרשות לעצמו לומר את השטויות שאמר. הרי כל סטודנט מתחיל שלמד את ההיסטוריה של מלחמת העולם השניה יודע שכבר במצע שלהם כללו היטלר ומפלגתו את חיסול היהודים.

 

הרי כבר בספרו האוטוביוגרפי "מיין קאמפף", שאותו כתב ב-1923 בכלאו בעיר לנדסברג, הסביר היטלר במפורט את תוכניותיו לעתיד והזכיר גם שיש לחסל את היהודים. הוא אומנם לא פירט כיצד בדיוק יש לעשות זאת, אך בהחלט תיאר את האפשרויות. כבר ב-1935 הקימו אנשיו של היטלר את מחנה הריכוז הראשון ומחנה ההשמדה הראשון הוקם ב-1941.

 

איך יכול ראש ממשלת ישראל לטעון שחאג' אמין אל-חוסייני, מגדולי שונאי היהודים בתולדות האנושות ואדם "מכור" לפיהרר, הוא שהציע לו לשרוף את היהודים, אם בזמן שהם נפגשו כבר נטבחו וחוסלו בגרמניה ובאירופה הכבושה יותר ממיליון יהודים?

 

אין כל ספק שהמופתי מירושלים אומנם שיבח והילל את היטלר על מעשיו, אך ברור גם שהוא לא היה ממציא השיטה. נכון גם שאל-חוסייני ארגן והקים יחידות אס-אס מוסלמיות שלחמו לצד הכוחות הגרמניים, אך לא הוא המציא את "הפטנט" אלא רק תפס עליו טרמפ.

 

אינני מבין איזה שד נכנס בנתניהו שהשמיע דברי הבל כאלה ערב נסיעתו לגרמניה. מה בדיוק רצה להשיג? להוכיח לגרמנים שהערבים מאז ומתמיד רצו לחסל את היהודים, עוד לפני שהיה כיבוש? האם יש היום בגרמניה אינטלקטואלים או פוליטיקאים שלא ערים לכך ולעובדה שבימים אלה מתרחש גל טרור נגד יהודים? לשם כך הוא צריך להמציא שקרים היסטוריים? מוזר. מוזר מאוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים