שתף קטע נבחר

סקר: 53 אחוז לא מסכימים עם נתניהו בעניין היטלר והמופתי

עוד בסקר ערוץ הכנסת: 42 אחוזים ממצביעי הליכוד אמרו שיתמכו בגדעון סער אם יתמודד מול נתניהו על ראשות הליכוד. אביגדור ליברמן מוביל בדירוג ההתאמה הביטחונית

רוב הציבור הישראלי אינו מסכים עם דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שטען כי היטלר לא רצה בתחילה להשמיד את היהודים ושוכנע בידי המופתי של ירושלים. לפי סקר שהוצג היום (ה') בערוץ הכנסת, רק 26% מהנשאלים בקרב הישראלים מסכימים עם נתניהו בעניין הצגת היחסים בין חוסייני לצורר הנאצי, לעומת 53% שאינם מסכימים.

 

לשאלה נוספת בנושא - האם אתה מקבל את הטענה בדברי נתניהו משום הקטנת אחריותו של היטלר לשואה - השיבו 37% שהם מקבלים את הטענה, ואילו 53% דחו אותה.

 

הסקר בחן גם את עמדות הציבור בנוגע לשר לשעבר גדעון סער. על פי הסקר, 43% רוצים שסער ישוב לפוליטיקה מול 19% שאינם רוצים בכך. 58% היו רוצים לראות את סער חוזר לליכוד, מול 24% שהיו רוצים לראות אותו חוזר למפלגה קיימת אחרת. 10% היו רוצים שסער יקים מפלגה חדשה בראשותו.

 

מקרב אלה שהשיבו כי סער צריך לחזור לליכוד, 63% סבורים שהוא צריך להתמודד מול נתניהו מול 35% שחושבים שהוא צריך להשתלב בליכוד בראשות נתניהו. בקרב מצביעי הליכוד, 42% השיבו בחיוב לשאלה אם יתמכו בסער במידה ויתמודד על ראשות הליכוד מול נתניהו, 36% השיבו בשלילה.  

הסקר מערוץ הכנסת ()
הסקר מערוץ הכנסת
 

סער דיבר השבוע בכנס של המכון לדמוקרטיה לציון 20 שנה לרצח רבין. בדבריו לא הזכיר את נתניהו, אך תקף אותו במרומז. "ישראל זקוקה היום למנהיגות שתדע לקבל אחריות, לא לגלגל אותה", אמר. "ישראל צריכה מנהיגות שחותרת לקבל החלטות, גם החלטות קשות, ולא להתחמק מהן. לישראל דרושה מנהיגות שממוקדת בהתמודדות עם אתגריה ומצוקות אזרחיה ולא בהישרדות פוליטית".

 

הוא הוסיף כי "ישראל משוועת למנהיגות מוכוונת-עשייה. שבענו ממילים. דרושה לנו מנהיגות יוזמת, שאינה מסתפקת בתגובה לאירועים או בהיגררות אחריהם. ישראל זקוקה היום למנהיגות שיודעת שתפקידה לשרת את העם, ולא להיפך. מנהיגות שמוכנה גם לשלם מחיר על הדרך שבה היא מאמינה ומובילה".

 

הסקר התייחס גם למידת שביעות הרצון של הציבור מתפקודו של נתניהו. 72% לא מרוצים מהדרך שבה הוא מטפל בגל הטרור הנוכחי, 27% כן מרוצים. לשאלה את מי היית רוצה לראות כמופקד על ענייני הביטחון של מדינת ישראל – ענו 22% אביגדור ליברמן, 18% נפתלי בנט, 12% משה (בוגי) יעלון, ו-11% נתניהו. ביאיר לפיד בחרו 6%, ציפי לבני 3% ויצחק הרצוג אחוז אחד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכנסת
נתניהו
צילום: דוברות הכנסת
מומלצים