שתף קטע נבחר

בגלל ראיון: כלתו של אייכמן לא תהיה ראשת עיירה

כרמן ברטין לינדמן, שהתמודדה לראשות עיירה בארגנטינה, אמרה בראיון כי "ההיסטוריה שאתם מכירים אינה אמיתית, היהודים כתבו אותה". לאחר מכן היא נאלצה לפרוש מהמירוץ

כלתו של אדולף אייכמן, כרמן ברטין לינדמן, עוררה סערה כשבמהלך ראיון בארגנטינה היא אמרה כי "אייכמן לא היה אדם רע". יום לאחר פרסום ההתבטאויות, לינדמן ספגה ביקורת רבה ונאלצה להודיע על פרישתה מהמרוץ לראשות העיירה גארופה במדינה.

 

משפט אייכמן ב-1962 ()
משפט אייכמן ב-1962

לפי סוכנות הידיעות JTA, כלתו של אייכמן, שהיה מבכירי המשטר הנאצי והוצא להורג בישראל בשנת 1962, הסירה את מועמדותה לראשות העיירה גארופה בצפון-מזרח ארגנטינה לאחר שהגנה על מעשיו הנוראיים של חמה בזמן השואה. בראיון טלוויזיוני אמרה כי "ההיסטוריה שאתם מכירים אינה אמיתית, הגרסה שאתם מכירים מהסרטים ומהספרים נכתבה בידי היהודים, וכל העולם מקבל את זה כהיסטוריה". "הוא לא היה אדם רע", היא הוסיפה, בעודה מתייחסת לאייכמן בשם 'סבא', "הוא מילא אחר פקודות ובאופן אישי לא הרג אף אחד".

 

יום לאחר שהראיון שודר, לינדמן ספגה ביקורת קשה על כך שהגנה על פושע המלחמה, ונאלצה להסיר את מועמדותה לראשות העיירה. הארגון היהודי DAIA שפועל בארגנטינה גינה את לינדמן על כך שהכחישה את ההשמדה ההמונית של היהודים שבוצעה במהלך השואה, והצדיקה את הנאציזם.

 

 (צילום: ארכיון "ידיעות אחרונות") (צילום: ארכיון
(צילום: ארכיון "ידיעות אחרונות")

 

לינדמן התמודדה לראשות העיירה מטעם מפלגת "אלטרנטיבה חדשה", אך לאחר הראיון שזעזע את הצופים, היא סולקה מהמפלגה. "בכדי לא לפגוע בחבריי למפלגה, נחוצה פרישתי המיידית. אני רוצה להדגיש ולהבהיר לציבור - אני לא, ומעולם לא, תמכתי בנאצים", מסרה בהודעה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים