שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

המחבל אמר "הכול בסדר" ואז התנפל על אוהד בטרמפיאדה

אבישי הרץ מספר שאחיו אוהד, שנדקר אתמול בצומת אריאל, חשד בפלסטיני שהתקרב אליו וביקש ממנו להתרחק. "הוא הוציא את הסכין מהכיס, התחיל לדקור אותו כמה פעמים". הרץ כועס על כך שנודע לו על הפיגוע דרך שמועות

 

 

"אוהד הוא צנחן גיבור, לא פחד, הוא נאבק במחבל בבעיטות ואגרופים והצליח להדוף אותו מעליו". אבישי הרץ, אחיו של אוהד שנפצע אתמול (יום א') מדקירות סכין ליד צומת אריאל, מספר שאחיו אמנם נדקר כמה פעמים, כולל בחזה ובריאה, אבל הוא מעדכן שמצבו טוב והוא בהכרה. המחבל שדקר את אוהד נמלט מהמקום ונתפס כעבור כמה שעות במצוד שניהלו לוחמי צה"ל בסיוע השב"כ.

 

אבישי שהה לצד אחיו בחדר המיון בבית חולים בילינסון בפתח תקווה: "אוהד יצא בסביבות הצהריים מהבית של ההורים בפתח תקווה, בדרך לישיבה באלון מורה. הוא הגיע בסביבות השעה 17:00 לטרמפיאדה בצומת אריאל, ירד שם מהאוטובוס וזיהה בחור שנראה לו קצת חשוד עם חזות ערבית. אוהד אמר לו שהוא עומד בטרמפיאדה שבה עומדים יהודים והוא ביקש ממנו להתקדם עשרות מטרים קדימה, לתחנה שבה עומדים הנוסעים הערבים. הבחור הסתובב, אמר 'הכול בסדר, אל תדאג'. אחר כך הבחור הסתובב אליו, קפץ עליו ונתן לו בעיטה, הוריד אותו על הרצפה".

 

אבישי הרץ בבית החולים שבו מאושפז אחיו אוהד (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
אבישי הרץ בבית החולים שבו מאושפז אחיו אוהד(צילום: ירון ברנר)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

צומת אריאל, כמה שעות לאחר הפיגוע. המחבל נתפס (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
צומת אריאל, כמה שעות לאחר הפיגוע. המחבל נתפס(צילום: עידו ארז)

אוהד, סיפר אחיו, נאבק במחבל וניסה לשלוף את האקדח שהוא נושא. "הבחור הוציא את הסכין מהכיס, התחיל לדקור אותו כמה פעמים, תוך כדי שאוהד נאבק בו בבעיטות ואגרופים. הוא הצליח להדוף אותו מעליו. ברגע שאוהד הצליח להדוף אותו, המחבל הבין שאוהד הולך לירות בו וברח לכיוון היישובים הערבים. אוהד איבד דם ולא הצליח לרוץ. הוא שכב במקום וחיכה עד שהגיעו הכוחות הרפואיים. הוא נמצא בהכרה, יש לו דקירה אחת רצינית בחזה, השנייה חדרה לריאה והשלישית לרקמות. יש חתך אחד משמעותי בפנים ועוד שני חתכים ביד ובבטן, אבל הוא בסדר ומדבר. אנחנו מקווים מאוד שהוא יהיה בריא ויצליח לצאת מזה".

 

על השאלה אם אוהד היה דרוך וידע שדבר כזה עלול לקרות לו, אמר אבישי: "בשבת היינו ביחד, דיברנו על המצב שלו ושל כל המשפחה שלנו, ההימצאות של המשפחה שלנו בסיטואציה הביטחונית המורכבת הזו. ידענו מהם המקומות שבהם אוהד מסתובב. הוא היה נוסע לישיבה שלו באלון מורה כמה פעמים בשבוע, הוא היה על הציר הזה. הוא היה לוחם רציני והוכיח את זה גם היום. הוא נלחם, היה בצוק איתן. הוא צנחן גיבור, לא פחד, הוא לא אמר שבגלל זה הוא יפסיק להסתובב, הוא תלמיד ישיבה וזו לא אופציה".

 

אבישי הוסיף כי נודע לו על פציעת אחיו דרך הפצת הודעות ושמועות ברשתות החברתיות, והשתלשלות העניינים הייתה קשה. "ברוך השם אנחנו משפחה גדולה, שמונה אחים שמפוזרים ממעיין ברוך בצפון ועד הדרום. אימא שלי בכלל התעדכנה על האירוע כשהייתה באוטובוס בתל אביב. היא ידעה שאוהד נמצא בדרך לישיבה באלון מורה. חבר שלי אמר לי 'יש שמועות, אני מציע לך להבין מה קורה'. אשתי סיפרה שהיא הייתה במהלך הלימודים וכל מיני אנשים שלחו לה הודעות 'מקווים שתהיי חזקה, מה מצבו? אנחנו איתך', ולה אין מושג בכלל מה קורה. זה באמת דבר מזעזע שהסיפור הזה עף לכל הכיוונים ואיך שזה רץ ברשתות החברתיות".

 

אבישי אומר כי הפציעה של אחיו אינה מרתיעה אותו. "בדיוק כמו שאוהד נלחם במחבל שניסה להרוג אותו, אנחנו צריכים להיות חזקים, לא צריכים לפחד להסתובב בכל מקום והצבא והמדינה יצטרכו להמשיך לשמור עלינו. הניצחון הכי טוב זה להמשיך לחיות ולהמשיך להאמין, ולא לפחד מאף אחד".


פורסם לראשונה 25/10/2015 23:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
אבישי הרץ
צילום: ירון ברנר
מומלצים