שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כחלון: רווחי היבואנים הגדולים עלו ב-230%

  שר האוצר אמר בדיון בכנסת על רפורמת הקורנפלקס: "40% מסל המזון נשלטים על ידי ארבע חברות. רווחיות היבואנים הגדולים עלתה ב-230% בשמונה שנים. איזה עצמאי או שכיר במשק זכו להעלאה כזאת?"

  "שוק המזון הוא מהריכוזיים במשק; 40% מסל המזון נשלטים על ידי ארבע חברות. זה מטורף. רווחיות היבואנים הגדולים עלתה ב-230% בשמונה שנים. איזה עצמאי או שכיר במשק זכו להעלאה כזאת?" - כך אמר היום (ב') שר האוצר, משה כחלון, בדיון בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת בנושא רפורמת המזון (רפורמת הקורנפלקס).

   

  כחלון הוסיף: "עם זאת, אנו מודעים גם לקושי של היבואנים והיצרנים, הנחנקים מהרגולציה. נעמיד את כל האמצעים הנדרשים למשרד הבריאות ליישום הרפורמה... הרפורמה הזאת, שמשפיעה על חיי כולנו, חיכתה שנים רבות והגיע הזמן שתצא לדרך. אזרחי ישראל עומדים לחסוך מאות שקלים מדי חודש, בזכות עבודתם המאומצת של יו"ר הוועדה וחבריה".

   

  שר הבריאות, יעקב ליצמן, שהשתתף אף הוא בדיון, אמר: "משרד הבריאות יעשה את כל המוטל עליו בהוצאת חוק זה לפועל. נילחם בביורוקרטיה. לא צריך עשרים אלף בדיקות על כל דבר. עם זאת, לא אתן להפחית מטיב המזון, נהיה רגישים למזון הרגיש, בפרט מזון ילדים, ונשקיע שם יותר".

   

  שני השרים אמרו, כי יפעלו לכך שמרבית סעיפי הרפורמה ייכנסו לתוקף תוך חצי שנה בלבד (בחודש יולי 2016). רפורמת הקורנפלקס נחשבת לאחד הצעדים המרכזיים ברפורמות המזון שמקדמים הממשלה ושר האוצר משה כחלון להגברת התחרות במשק המזון. הרפורמה תאפשר יבוא של מזון רגיל (מזון שאינו מן החי ואינו מיועד לתינוקות או מכיל חומרים "רגישים") ללא בדיקה מדגמית או רישום מראש.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אילן ספירא " ידיעות אחרונות"
  משה כחלון
  צילום: אילן ספירא " ידיעות אחרונות"
  מומלצים