שתף קטע נבחר

באיחור של כמה ימים: הרב פינטו נחת בישראל

הרב שהורשע במתן שוחד שב מטיפול רפואי בניו יורק באיחור של שלושה ימים. שני בלשים ליוו אותו לאחר שירד מהמטוס והוא סירב לענות לשאלות

הרב פינטו בישראל, היום (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
הרב פינטו בישראל, היום(צילום: איתי בלומנטל)

 

הרב יאשיהו פינטו שהתמוטט לפני שלושה ימים בארצות הברית, רגע לפני שעלה על המטוס לישראל, נחת אחר הצהריים (ה') בנתב"ג. שני בלשים ליוו אותו לאחר שירד מהמטוס, והוא סירב לענות לשאלות עיתונאים. הרב יצא משדה התעופה דרך יציאה צדדית.

 

לדברי חסידיו, למרות שרופאיו אסרו עליו לעלות על טיסה לישראל, החליט הרב לכבד את החלטת בית המשפט ולשוב לישראל.

 

לאחר מכן, במהלך שיעור מול חסידיו, תקף הרב פינטו את הפרקליטות ובית המשפט שהתעקשו על חזרתו לישראל. "יש לי סרטן", אמר, "הורידו לי חתיכה מהגוף. מה האכזריות הזו? אז עוד שלושה שבועות הייתי עושה הקרנות. זה מה שמעניין את עם ישראל?".

 

הוא הוסיף ואמר: "כולם יודעים שאם היינו רוצים להישאר באמריקה אף אחד לא היה יכול להחזיר אותנו". בהמשך תהה הרב בקול אם הוא נרדף על רקע גזעני. "מה, בגלל שאני רב? בגלל שאני ספרדי?", אמר.

הרב פינטו מגיע לאשדוד (צילום: גדי קבלו) (צילום: גדי קבלו)
הרב פינטו מגיע לאשדוד(צילום: גדי קבלו)

 (צילום: גדי קבלו) (צילום: גדי קבלו)
(צילום: גדי קבלו)

ביום שני האחרון, פקע המועד האחרון שבו היה אמור הרב פינטו לחזור לישראל, אולם הוא חש ברע ואיבד את הכרתו, ובשל כך לא שב לישראל. לטענת חסידיו, הוא טופל בשדה התעופה JFK בניו יורק ופונה לבית חולים סמוך לשדה התעופה במצב קשה. אמש הוא עלה על טיסת חברת אל על ולקראת השעה 16:30 נחת בנתב"ג כשהוא נתמך במקורביו ובצוות רפואי.

 

בחודש אפריל האחרון פינטו הורשע במתן שוחד, הצעת שוחד ושיבוש הליכי חקירה. ההרשעה הייתה במסגרת הסדר טיעון שחתם הרב פינטו עם הפרקליטות, בתמורה לביטול כתב אישום נגד הרב, בין היתר בחקירה המתנהלת נגד ישיבת "שובה ישראל" שבראשה עמד.

 

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליט להגיש כתב אישום נגד הרב פינטו בעבירות של מתן שוחד לתת ניצב אפרים ברכה ז"ל בסכום של כ-400 אלף שקלים, הצעת שוחד בסכום דומה, וכן בעבירות של שיבוש מהלכי משפט. ברכה עדכן בשעתו את מפקדיו בזמן אמת על הצעת השוחד שקיבל, ובהנחייתם פעל מול הרב פינטו לצורך איסוף ראיות בחקירה זו.

 

כתב האישום הוגש במסגרת הסכם שנחתם עם פינטו, ובו נקבע כי הרב יודה ויורשע בכל עובדות כתב האישום. בנוסף, פינטו התחייב לשתף פעולה והסכים כי מח"ש והפרקליטות יעשו כל שימוש שימצאו לנכון בחומרי החקירה שהועברו מטעמו.

 

לאחר ההרשעה הרב טס לניו יורק לקבלת טיפול רפואי למחלת הסרטן, והיה אמור לשוב לישראל בתחילת השבוע בתום שישה שבועות, כפי שנקבע בהחלטת בית המשפט העליון. פינטו הפקיד ערבות כספית של שלושה מיליון שקלים ולאחר שלא שב ארצה, ביקשה הפרקליטות לחלט את הערבויות. מקורבי הרב הכחישו שמדובר בתרגיל וציינו שהרב אף התכוון לבצע בתחילת השבוע הילולה עבור חסידיו באשדוד בכדי להיפרד מהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתי בלומנטל
הרב פינטו בישראל, היום
צילום: איתי בלומנטל
מומלצים