שתף קטע נבחר

כוויית סירבה להכניס ישראלי ושילמה מחיר

המדינה מהמפרץ לא סיפקה ויזה ליאיר דוידוביץ' שאמור היה לשמש כמנהל טכני באליפות אסיה בקליעה במדינה. בתגובה הוועד האולימפי שלל את מעמדה של האליפות כתחרות קריטריון אולימפי. דווקא דוידוביץ' עצמו התנגד להטלת הסנקציה: "החלטה לא נכונה"

הוועד האולימפי הבינלאומי התחיל לנקוט בפעולות ממשיות נגד מדינות שאינן מאפשרות כניסה לישראלים לאירועי ספורט.

 

כוויית סירבה להעניק אשרת כניסה למדינה ליאיר דוידוביץ', מנכ"ל התאחדות הקליעה הישראלית, שאמור היה לשמש כמנהל הטכני של אליפות אסיה הנערכת במדינה. בתגובה, הודיע הוועד האולימפי הבינלאומי על ביטול מעמדה של האליפות כתחרות בה ניתן לקבוע קריטריון אולימפי.

 

אלכס גלעדי. קידם את המהלך בוועד האולימפי הבינלאומי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אלכס גלעדי. קידם את המהלך בוועד האולימפי הבינלאומי(צילום: אורן אהרוני)

 

ההתאחדות העולמית שיגרה אל הוועדה המארגנת בקשה נוספת לוויזה והבהירה לכווייתים כי מעמדו של מנהל טכני זהה למעמד של ספורטאי, אך לשווא. "אי מתן הוויזה נוגד את העיקרון באמנה האולימפית האוסר על אפליה", נמסר מהוועד האולימפי הבינלאומי.

 

לפני שבועיים, סיפר חבר הוועד האולימפי הבינלאומי, אלכס גלעדי, כי הוא מקדם מהלך על פיו מדינה תחויב להכניס ספורטאים מכל מדינה שהיא לתחרות המהווה קריטריון אולימפי. במקרה שמדינה מסוימת תערים קשיים על כניסה של ספורטאים, מעמדה של התחרות כתחרות קריטריון תבוטל.

 

יש לציין, כי ההחלטה הגיעה יומיים בלבד, לאחר שהוועד האולימפי של כוויית הושעה בגלל התערבות של הממשלה. אם ההשעייה לא תוסר עד לאולימפיאדת ריו, הספורטאים הכווייתים יוכלו להתחרות רק תחת הדגל של הוועד האולימפי הבינלאומי.

 

דוידוביץ' עצמו דווקא לא היה מרוצה מהטלת הסנקציה של כוויית ואמר ל-ynet ספורט: "ההחלטה לדעתי לא נכונה, היא צריכה להתקבל כשספורטאים לא מקבלים ויזה, אבל לא במקרה של בעלי תפקידים. מבחינתי זה לא קריטי כי אני לא שופט שם עם דגל ישראל על היד. עדיין לא ברור מההחלטה האם כל התחרות תבוטל או רק המעמד שלה כתחרות קריטריון. אבקש הבהרות מהאיגוד העולמי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוח תחרויות
מדליות כחול לבן
י"א חללי מינכן
גיבורים אולימפיים
צילום: getty images
מפת הפארק
המשחקים הפראלימפיים
מומלצים