שתף קטע נבחר

דריסתו של אברהם חסנו ליד חברון - פיגוע

לפני כשבועיים נדרס למוות אברהם אשר חסנו ובתחילה נחשד כי היה מדובר בתאונת פגע וברח. הנהג הסגיר את עצמו למנגנונים הפלסטיניים וטען כי מדובר בתאונה. היום מאשר משרד הביטחון כי מדובר בפיגוע והכיר בחסנו כנפגע פעולות איבה. אשתו של חסנו: "ידענו שזה פיגוע". המשטרה: "החקירה נמשכת"

 

לא דריסה - פיגוע: משרד הביטחון החליט להכיר באברהם אשר חסנו, שנדרס למוות ליד חברון לפני כשבועיים, כנפגע פעולות איבה. המשמעות היא שהדריסה של חסנו הוכרה כפיגוע ולא כתאונת פגע וברח.

 

חסנו יצא מרכבו לאחר שיודו לעברו אבנים. הוא יצא עם אלה ונדרס על-ידי הנהג שנמלט לדהריה. נהג הרכב הפלסטיני שדרס את חסנו בצומת בית פוואר בהר חברון ברח מהזירה ומאוחר יותר הסגיר עצמו למנגנוני הביטחון הפלסטיניים וטען כי מדובר בתאונה.

חסנו לאחר שספג אבנים על רכבו (צילום: AP) (צילום: AP)
חסנו לאחר שספג אבנים על רכבו(צילום: AP)

רגע הדריסה (צילום: AP) (צילום: AP)
רגע הדריסה(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

מתוך החקירה עולה כי הנהג הדורס היה בקשר עין עם חסנו ודרס אותו ביודעין. עוד עולה כי בזירה לא נתגלו סימני בלימה דבר שמעיד על דריסה באופן ודאי. בנוסף, גם אחרי הפגיעה הנהג לא עצר והמשיך לגרור את גפנו כמה עשרות מטרים.

אברהם חסנו ז"ל (צילום: דוברות קריית ארבע) (צילום: דוברות קריית ארבע)
אברהם חסנו ז"ל(צילום: דוברות קריית ארבע)

גורמים המקורבים למשפחה טוענים כי בימים האחרונים התחזקה הערכה אצל אנשי הביטחון במקום כי היה מדובר באירוע שהחל ביידוי אבנים ונמשך בפיגוע דריסה. 

 

מחר בבוקר אמורים להגיע לבית משפחת חסנו בקריית ארבע נציגי המשטרה, בהם מפקד מרחב חברון ישראל טל, ולהודיע למשפחה על ההתפתחות בעניין. ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי החקירה בעניין עדיין נמשכת.

 

במשפחתו של חסנו טענו לאורך הדרך כי אב המשפחה נרצח בפיגוע. "היה לי ברור שאברהם נרצח כי היה יהודי", אומרת רותי חסנו בשיחה עם ynet. "אנחנו מודים לכל מי שתמך בנו ועכשיו אנחנו צריכים לדאוג למשפחה ושיהיה לנו כוח להמשיך הלאה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
חסנו רגע לפני שנדרס
צילום: AP
מומלצים