שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הוכרזו פרסי משרד התרבות לספרות

  בין זוכי ספרי הביכורים: עפי גור-ארי, עילי ראונר ותמר מרין, בין זוכי השירה: נעם פרתום ורועי חסן, בין זוכי התרגום: ניר רצ'קובסקי

  משרד התרבות והספורט הכריז על הזוכים בפרס שרת התרבות והספורט בתחומי היצירה הספרותית לשנת תשע"ה. הפרסים עומדים על סכום כולל של 826 אלף שקלים, שחולקו תחת חמש קטגוריות שונות.

   

  פרסי שרת התרבות לסופרים בראשית דרכם, בשווי 25 אלף שקלים הוענקו לזוכים הבאים: נסרין נמדר, על ספרה "מטבעות הזהב של סנור חיים", לירן גולוד, על ספרה "עבודת אדמה", תמר מרין, על ספרה "ילדים", אורית וולפיילר, על ספרה "שוויצריה זה כאן", אלדר גלאור, על ספרו "מדריך לגידול ילד", עפי גור-ארי על ספרו "הדייר מהקומה השנייה", גל אורן על ספרו "שברים במראה", עילי ראונר על ספרו "עריק", יהודה ויזן, על ספרו "פקח" תמר שני, על ספרה "כתונת משחק". ועדת השיפוט כללה את ד"ר אורי הולנדר, חגית הלפרין, ופטר קריקסנוב.

   

  פרסי השרה למשוררים בראשית דרכם, בשווי 20 אלף שקלים הוענקו לזוכים הבאים: יונתן לוי, בכל סרלואי, נועם פרתום, דלילה מסל גורדון, נמרוד מתן, נועה שחם, צביה מרגליות, רועי חסן, מרים בניון גולן, איאת אבו שמיס. ועדת השיפוט כללה את דיתי רונן, פרופ' יוחאי אופנהיימר, בנימין שבילי. 

   

  פרסי השרה להוצאת ספרי ביכורים, בשווי 20 אלף שקלים הוענקו להוצאות לאור הבאות: "אבן חושן" - "חיי הטבסקו" של דנה מרקוביץ', "אחוזת בית" -
  "הדייר מהקומה השנייה" של עפי גור-ארי, "גוונים" - "והנשמה רועה אחורה" של טל חסן, "הקיבוץ המאוחד" - "שברים במראה" של גל אורן, "ידיעות אחרונות" - "עמקפלסט" של דורית קלנר. "כתר ספרים" - "נדודים או שמיכת הטלאים של הקדושים" של מיכל עילם. "מוסד ביאליק" - "תהום להיאחז בה" של בת אל קולמן. "מוסד ביאליק" - " כיפה אדומה | רק תני לו אויב" של רחל פר, "ספרא" - "דולפינים בקריית גת" של דנה חפץ, "פרדס" - "אישוליים" של אלי שמואלי. עדת השיפוט כללה את: ליאור שטרנברג, פרופ' מנחם לורברבוים, דינה מרקון. 

   

  פרסי השרה לתרגום, בשווי 27.5 אלף שקלים הוענקו למתרגמים הבאים: ניר רצ'קובסקי, אריה סתיו, ליה נירגד, דינה קטן בן ציון. ועדת השיפוט: פרופ' ניצה בן דב, פרופ' זיוה שמיר, רן יגיל.

   

  פרס השרה בתחום העריכה הספרותית, בשווי 30 אלף שקלים הוענק לגדעון טיקוצקי - על מפעל כינוס כתביה של לאה גולדברג. ועדת השיפוט: פרופ' מנחם לורברבוים, שהם סמיט, דינה מרקון. 

   

  פרסי השרה ליצירה בתחום הוצאת ספרי מופת, בשווי 12 אלף שקלים הוענקו להוצאות לאור הבאות: "הקיבוץ המאוחד" - "הטור השביעי, כרך 5" של נתן אלתרמן, הקיבוץ המאוחד - "עד גבול האור - השירים הגנוזים" של לאה גולדברג, כנרת זמורה-ביתן והוצאת "הקשרים" - "טחנת החיים" של יצחק שמי. ועדת השיפוט כללה את פרופ' ניצה בן דב, פרופ' זיוה שמיר, רן יגיל. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קיקיון
  נעם פרתום. זכתה בפרס השרה למשוררים בתחילת דרכם
  צילום: מוטי קיקיון
  לאתר ההטבות
  מומלצים