שתף קטע נבחר

שוחררה "המחבלת" מעפולה: "לא התכוונתי לפגוע באף אחד"

תושבת נצרת שהתחזתה למחבלת ונורתה בתחנה המרכזית בעפולה שוחררה היום למעצר בית. "היו יכולים לקחת ממני את הסכין בלי לפגוע בי. עכשיו אני רוצה לתרום לחברה ולהמשיך לחיות בשלום ובשקט עם כולם"

 

"לא איימתי על אף אחד ולא התכוונתי לפגוע באף אחד, היו יכולים לקחת ממני את הסכין בלי לפגוע בי. בכל זאת אני לא כועסת על אף אחד. אני בוגרת הטכניון ורוצה עם התעודה שלי לתרום לחברה ולהמשיך לחיות בשלום ובשקט עם כולם". כך אמרה היום (ה') אסראא עאבד, שנורתה בתחנה המרכזית בעפולה לפני כחודש, אחרי שהסתובבה במקום עם סכין בידיה. היום שוחררה עאבד למעצר בית בתנאים מחמירים.

 

עאבד סיפרה על מעצרה ועל הפציעה שלה: "המעצר היה קשה, מונעים ממך את החירות שלך, הייתי לבד בחדר, לא יכולתי לפגוש את ההורים שלי ולחבק אותם, הייתי מנותקת מכולם. עדיין יש לי כאבים ואני לוקחת כדורים נגד כאבים אבל המצב שלי משתפר מיום ליום. עכשיו אחרי שהשתחררתי אני מרגישה טוב, מקווה שתהיה לי התחלה חדשה וטובה עם ההורים ועם כל מי שאני מכירה".   

 

אחרי שהשתחררה מהמעצר מתכוונת עאבד להמשיך בלימודיה: "אני רוצה למסור ד"ש חם לחברות היהודיות שלי ולהגיד להן שאני אוהבת אותן. אני ממשיכה בלימודים, היה לי חלום בילדות להמציא תרופה אנטי-סרטנית ולתרום לחברה. זו הזדמנות להודות לכל מי שתמך בי, אני שוב אומרת שבחיים לא חשבתי לפגוע באחרים, אני מחפשת חיים של שלווה".

 

עאבד היום בבית המשפט, לפני ששוחררה למעצר בית ()
עאבד היום בבית המשפט, לפני ששוחררה למעצר בית

הרגע שבו נורתה עאבד בתחנה המרכזית בעפולה ()
הרגע שבו נורתה עאבד בתחנה המרכזית בעפולה

לפני כמה שבועות תועד הרגע שבו עאבד עמדה עם סכין בתחנה המרכזית בעפולה, ונורתה לאחר שנראה היה כי היא ניסתה לדקור חייל. בפרקליטות מחוז צפון החליטו שלא להאשים את עאבד בביצוע פיגוע, וכתב האישום נגדה יהיה פלילי ולא ביטחוני. אתמול הורה בית המשפט המחוזי בנצרת לשחרר את עאבד למעצר בית בתנאים מחמירים, אחרי שהשופטת קבעה כי היא מהווה סיכון בעיקר לעצמה. שחרורה עוכב עד היום כדי לאפשר למדינה לערער על ההחלטה.

 

בני משפחתה אמרו לאחר החלטת הפרקליטות: "ידענו מהרגע הראשון שלא יאשימו את אסראא על תקן מחבלת, היא לא כזאת. כולנו מכירים אותה ועד כמה היא חכמה ואישה מוצלחת. בחיים היא לא חשבה לפגוע באחרים. חבל מאוד על הפרסומים שתיארו אותה כמחבלת. אנו בטוחים שהיא תשתחרר ותחזור לביתה עם הראש למעלה".

 

לעאבד ילדה בת 10 והיא פרודה מבעלה. חבריה של אסראא אמרו מיד לאחר המקרה כי היא למדה תואר ראשון בטכניון במעבדה רפואית, ובימים אלה היא לומדת במכינה להוראת ביולוגיה. "אני מכירה אותה טוב מאוד, היא בחיים לא חשבה שהיא תפגע לא ביהודים ולא בערבים", סיפרה חברה של עאבד, תושבת הצפון. "אני בטוחה שהיא לא ניסתה לפגוע בחייל כמו שטוענים. היא נורתה בדם קר. ראינו שהיא לא הייתה סכנה לאף אדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים