שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ירדנים הגיעו לאילת לעבוד במקום מסתננים

  העובדים הירדנים חצו אתמול את הגבול לישראל והחלו לעבוד בענף המלונאות באילת. בשבועות הקרובים יגיעו 1,500 ירדנים , ובסוף כל יום ישובו לבתיהם בירדן

   (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
  (צילום: מאיר אוחיון)
   

  172 עובדים ירדנים עברו אתמול (יום ה') בבוקר את הגבול מירדן לישראל לתחילת יום עבודה ראשון בענף המלונאות באילת. את פניהם קיבלו שר הפנים סילבן שלום וראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי. השר שלום יזם העסקת 1,500 עובדים ירדנים באילת שיחליפו את המסתננים הבלתי חוקיים המועסקים בענף.  

   

  "זהו יום חג לשיתוף הפעולה בין ישראל לירדן, יום חג לשני העמים, יום חג לאילת", אמר השר  שלום עם הגעת העובדים, "מדובר במהלך, אשר יוביל לחיזוק היחסים בין ישראל לירדן, חיזוק ושיפור השירות במלונות באילת ומניעת עבודה ממסתננים לא חוקיים לישראל". 

   

  ראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי ציין את שיתופי הפעולה הפורים בין אילת לעקבה בתחומים רבים כמו איכות סביבה, ביקורים הדדיים וכעת גם בתחום התעסוקה: "ככל שירבו שיתופי הפעולה, כך ישגשג האזור ויפרח וזה יביא טוב לכולנו".

   

  השר שלום אישר לאחרונה את המתווה שגיבשה רשות האוכלוסין וההגירה שלפיו יועסקו עובדים ירדנים בענף המלונאות באילת. ביוני אשתקד אישרה הממשלה את ההסדר, שיאפשר העסקת הירדנים בבתי המלון באילת בלבד למקצועות שאינם עבודה מועדפת. ההסדר אמור לספק פתרון יציב וזמין של כוח-אדם לבתי המלון. על פי המתווה, יקבלו העובדים אשרת עבודה יומית ובכל סוף יום עבודה ישובו לבתיהם בירדן. העובדים יועסקו במגוון עבודות מלונאות, לרבות חדרנות, שטיפת כלים וניקיון.

   

  מנהל רשות האוכלוסין וההגירה אמנון בן עמי ציין כי חלק ניכר מהעובדים הירדנים מיומנים ועבדו בענף בעמאן ובעקבה. רובם דוברי אנגלית. עוד הדגיש כי המתווה מעוגן בהסכם בין ממשלות ובהידברות קבועה עם הממשל הירדני וכי תיעשה בקרה הדוקה ומעקב ישיר ואישי אחר כל עובד. העובדים מצדם דיווחו על מעבר נעים, יעיל ונוח וציינו, כי "זה גורם להם להרגיש בבית".

   

  גיוס העובדים נעשה בשלוש פעימות - 500 עובדים בכל פעימה, כאשר העובדים שהגיעו אתמול שייכים לקבוצה הראשונה. בימים הקרובים תושלם הפעימה הראשונה ובשבועות הקרובים יושלמו שלוש הפעימות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים