שתף קטע נבחר

הדורסת שחוסלה - אלמנת מחבל בת 72: "ניסתה לדרוס בכוונה"

ת'רוות אל-שעראווי ניסתה לדרוס חיילים במהלך עימותים ליד חלחול. הלוחמים ירו בה והיא הגיעה לבית החולים ללא רוח חיים. לפי מערכת הביטחון, בעלה היה מחבל שנהרג מאש צה"ל באינתיפאדה הראשונה, והיא ניסתה לדרוס בכוונה

לאחר פיגוע הדריסה ליד חלחול שבמהלכו חיסלו לוחמים את הנהגת התברר כי ת'רוות אל-שעראווי בת 72 מאזור חברון היא הדורסת. לפי ישראל בעלה, פואד אל-שעראווי, היה מחבל שנהרג באינתיפאדה הראשונה.

 

בנה טוען כי אינה מחבלת וכי נכנסה לתחנת הדלק בדרך לארוחת צהריים אצל אחותה ושם נורתה, אבל במערכת הביטחון אומרים כי לאחר בדיקות שערכו עלתה המסקנה שהיא אכן ניסתה לדרוס במכוון את אחד החיילים. ברכב שבו היא נסעה נמצא גם סכין קומנדו.

המחבלת מאזור חברון  ()
המחבלת מאזור חברון

הסכין ברכב של הדורסת ()
הסכין ברכב של הדורסת

לוחמים מגדוד חרוב של חטיבת כפיר שהיו במקום זיהו את הרכב מתקדם במהירות לעבר אחד החיילים בכוח מתחת לגשר חלחול בכביש 35 צפונית לחברון. הם ירו לעבר המכונית. המחבלת הדורסת שנהגה ברכב נפגעה ופונתה לבית חולים הדסה בירושלים, שם נקבע מותה. שני פלסטינים נפצעו קל מאוד מרסיסים וטופלו במקום. כעבור כחצי שעה דקר מחבל גבר כבן 40 ליד חנות רמי לוי בשער בנימין ופצעו קשה. המחבל נמלט וצה"ל פתח במצוד אחריו.

 

זירת ניסיון הפגיעה בחלחול ()
זירת ניסיון הפגיעה בחלחול

איוב אל-שעראווי, בנה של הדורסת, טען: "אימא שלי יצאה מתפילה במסגד ונסעה ברכבה לבית אחותה אחרי שהוזמנה לארוחת צהריים. היא נכנסה בדרך לתחנת דלק כדי לתדלק את רכבה ובמקום היה כוח גדול של חיילים ואלו ירו בה למרות שראו בבירור שמדובר באישה זקנה".

 

סמוך למקום פיגוע הדריסה נפצע אנושות ביום רביעי לוחם מג"ב בפיגוע דריסה בצומת חלחול שליד חברון. המחבל הדורס, שהגיע מכיוון חלחול ודרס את קבוצת הלוחמים, נורה ונהרג על ידי כוח מג"ב. מצבו של הלוחם עדיין מוגדר אנוש וקיימת סכנה לחייו. גופתו של המחבל, איבראהים סמיר סכאפי בן 23 מחברון, הושבה למשפחתו למרות ההחלטה לעכב את השבת הגופות של תושבי חברון לפלסטינים.

 

בהכנת הכתבה השתתפו יואב זיתון ואלישע בן קימון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים