שתף קטע נבחר

הורחקה העוזרת האישית של בני הזוג נתניהו

בנציבות שירות המדינה שקלו להשעות את מיכל שרביט, העוזרת האישית של רה"מ ורעייתו, עקב פרשת המעונות. היא הודיעה שהיא מעדיפה לפרוש

 

בני הזוג נתניהו (צילום: AP) (צילום: AP)
בני הזוג נתניהו(צילום: AP)

עוד מכה לראש הממשלה בנימין נתניהו  ולרעייתו שרה: העוזרת האישית של בני הזוג, מיכל שרביט, שנחקרה באזהרה במשטרה בפרשת מעונות ראש הממשלה, הורחקה על ידי המשטרה ולאחר מכן יצאה לחופשה עד למועד פרישתה משירות המדינה. בשל כך היא לא הצטרפה לנסיעת נתניהו לארה"ב.

 

באופן רשמי מוגדרת שרביט כעוזרת לראש הממשלה ולרעייתו ונחשבת קרובה מאוד לבני הזוג. היא גם מלווה את שרה נתניהו בנסיעות לחו"ל ולאחרונה טסה איתה לברלין.

 

חקירת פרשת המעונות, הנשענת על ממצאים הכלולים בדו"ח מבקר המדינה ועל עדויות עובדים לשעבר - בהם מני נפתלי, גיא אליהו ועמנואל סרי - עוסקת בהוצאות חריגות בבתי ראש הממשלה בקיסריה ובירושלים.

 

במהלך חקירת המשטרה בפרשת מעונות ראש הממשלה הורחקה שרביט מעבודתה למשך חמישה ימים. אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה שקל להשעות אותה למשך ארבעה חודשים כפי שהשעה את סמנכ"ל נכסים ומבצעים במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף,

אך בסופו של דבר הודיעה שרביט על רצונה לפרוש משירות המדינה וסוכם שתצא מיידית לחופשה שממנה לא תחזור לתפקיד.

 

שרביט היא העובדת השלישית שמורחקת מלשכת רה"מ אחרי סיידוף ויועצת הכנסת פרח לרנר, שהושעתה לארבעה חודשים על רקע התארכות חקירתה בחשד לעבירות של מרמה והפרת אמונים.

 

מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "העובדת הורחקה על ידי המשטרה לחמישה ימים. בתום חקירתה באזהרה בחן אגף המשמעת הליך מנהלי בעניינה מכוח חוק המשמעת. לאחר שימוע שנערך לעובדת, הוסכם כי היא תצא לחופשה על חשבונה בימים הקרובים, עד מועד פרישתה משירות המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : חיים צח, לע"מ
בני הזוג נתניהו לפני ההמראה לארה"ב
צילום : חיים צח, לע"מ
מומלצים