שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  רבני מדינות אירופה: "סימון המוצרים - אנטישמיות חדשה"

  "ועידת רבני אירופה" פרסמה גינוי חריף להחלטת האיחוד, והאשימה את מנהיגי היבשת בשנאת ישראל ובצביעות. הוועדה המתמדת של הארגון, המכונסת ביוון, הצטרפה לרבני אמריקה, והודיעה כי לא תכיר ברבנים הליברלים של "האורתודוכסיה הפתוחה"

  "ועידת רבני אירופה", המאגדת את רבני המדינות והערים המרכזיות ביבשת, תוקפת בחריפות את האיחוד האירופי, שהחליט אמש (ד') על סימון מוצרים ישראלים שמקורם ביהודה ושומרון, ומייחסת למנהיגיו "אנטישמיות חדשה".

   

  הרבנים, המכונסים בימים אלה באתונה, לרגל דיוני הוועדה המתמדת של הארגון, פרסמו הודעת גינוי למהלך, והאשימו את מנהיגי אירופה באימוץ מוסר כפול כלפי ישראל ושכנותיה. הם תהו "מדוע האיחוד אינו מסמן מוצרים מעירק ומסוריה?", וקבעו כי מדובר בצעד "אומלל" הנובע מ"שנאת ישראל".

  דיוני הוועדה המתמדת באתונה (אלי איטקין) (אלי איטקין)
  דיוני הוועדה המתמדת באתונה(אלי איטקין)

  נשיא הוועידה, הרב פנחס גולדשמידט, מצא דימיון בין ההחלטה שהתקבלה אתמול לבין ניסיונותיהם לפני כשנתיים של מתנגדי השחיטה היהודית לסמן מוצרי בשר כשרים. "התמודדנו עם רצונם של האנטישמים החדשים באירופה", אמר, "הצלחנו להדוף יוזמה זו בפרלמנט האירופי ובמוסדות האיחוד".

   

  "אמרתי להם: רוצים למתג? בבקשה. אבל תמתגו גם מוצרי בשר מבעלי חיים שהומתו בגזים או בדרך אחרת. כיום אנחנו אומרים שוב: אתם מבקשים למתג? בבקשה. מתגו את המוצרים המיוצרים בסוריה, תחת דאע"ש ואסד, או בעיראק". הוא שב וטען כי "היוזמות הללו הן פניה של האנטישמיות החדשה באירופה".

   

  מצטרפים למאבק באורתודוכסיה הפתוחה

  עוד במסגרת דיוני הוועדה המתמדת של רבני אירופה, הוחלט להצטרף לארגוני הרבנים בארה"ב ולפרסם הצהרה רשמית נגד התנועות הליברליות באורתודוקסיה האמריקאית. עם זאת הוחלט שלא לחתום על ההודעה המקורית של רבני אמריקה, אלא על נוסח מרוכך יותר, וזאת על מנת לאפשר לרבנים ליברלים שיחפצו בכך להתנתק מתנועתם ולשוב לארגונים השמרנים יותר.

   

  "הוועידה תקבל לשורותיה רק רבנים שעונים לעקרונות היהדות וההלכה המוזכרים בזה, ולא תקבל כל יוזמות חדשות שאינן ברוח ההלכה והמסורת ברוח ישראל סבא",. כתבו רבני אירופה, "הוועידה רואה בצער רב את הסטיות מיסודי הדת המגיעות מכיוונה של התנועה הנקראת 'האורתודוקסיה הפתוחה', ומצהירה בזאת שאלו הפועלים ברוח זו, בוגרי מוסדות התנועה הנ"ל מהמוסד הקרוי 'חובבי תורה' ודומיו, לא יוכרו על ידינו כרבנים על כל המשתמע מכך".

   


  פורסם לראשונה 11/11/2015 23:55

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים