שתף קטע נבחר

על רקע תחקיר הג'ובים: רגב לא תתמודד על ראשות מרכז הליכוד

בסביבתה של שרת התרבות טוענים כי להחלטתה אין קשר לתחקיר שבו נחשף "יומן הג'ובים", שאמור היה לסדר לכאורה מינויים פוליטיים לחברים במרכז הליכוד

שרת התרבות, מירי רגב, אינה מתכוונת לרוץ לראשות מרכז הליכוד, זאת על רקע תחקיר ערוץ 10, שחשף את יומני המינויים של חברי המרכז שגיבש יועצה, איתן כהן. בסביבתה של השרה טוענים כי כבר לפני שבועיים היא החלה לשוחח עם חברי ליכוד, שרים (בהם השר גלעד ארדן) ופעילי מרכז, ולומר להם כי אין בכוונתה להתמודד על התפקיד, בשל עבודתה במשרד התרבות.

 

מקורביה של השרה אומרים כי היא הודיעה על החלטתה גם לאב בית הדין של הליכוד. עם זאת, בליכוד קושרים את אי התמודדותה של רגב על התפקיד לתחקיר הג'ובים.

השרה רגב ומבקר המדינה. הוא כבר פתח בבדיקה (צילום: AFP, אלכס קולומויסקי) (צילום: AFP, אלכס קולומויסקי)
השרה רגב ומבקר המדינה. הוא כבר פתח בבדיקה(צילום: AFP, אלכס קולומויסקי)
מקורביה של רגב אמרו היום: "היא דיברה עם שרים בכירים בליכוד ועם פעילים מרכזיים לפני שפורסם התחקיר. היא התלבטה מאוד משום שהמשרד שבו היא נמצאת תובעני מאוד ויש הרבה מאוד רפורמות לבצע. היא הבינה שהיא צריכה לוותר על המרכז, ולהתמקד בעבודתה במשרד".

 

המקורבים הדפו את הטענות שגילויי התחקיר הם שגרמו לה לוותר על התפקיד. "כל מי שמבין יודע שהפרסומים האלה רק חיזקו אותה במרכז", הם אמרו.

 

מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, החל אתמול לבדוק תלונות שהגיעו למשרדו על מינויים פוליטיים ותוכניות למינויים פוליטיים של השרה רגב בעקבות החשיפות בתחקיר ערוץ 10. המבקר בודק גם תלונות על רישום בעייתי של שעות נוספות בלשכתה של השרה. רוב התלונות הן על תוכניות למינויים של מנהלי מחלקות במשרד התרבות והדירקטוריונים המסונפים לו. חלק מהתלונות שהגיעו למבקר כבר מצויות בבדיקה ובראשית השבוע יחליט המבקר כיצד להמשיך בבדיקתו.

מתוך "יומן הג'ובים" שנחשף בתחקיר ()
מתוך "יומן הג'ובים" שנחשף בתחקיר

בתחקיר ערוץ 10 הובא יומן עב כרס, בכתב לא ברור, שבו צוינו שמותיהם של פעילי ליכוד בעלי השפעה וליד כל שם - הג'וב שבו חושק אותו אדם או התפקיד שמייעדים לו. על פי התחקיר, איתן כהן, דמות ותיקה ומוכרת בקרב פעילי הליכוד שמלווה את רגב מצעדיה הראשוניםבפוליטיקה ומשמש ראש מטה השרה במשרד התרבות והספורט, הוא שניהל את סוגיית המינויים.

 

כך לדוגמה גילה התחקיר כי רק לאחרונה התפנה הג'וב של ראש המועצה לתרבות ואומנות. חיים פרלוק, שמילא את התפקיד

במשך שנים, פרש, ואת מקומו עומד לתפוס פעיל הליכוד הירושלמי הוותיק יגאל עמדי, לשעבר ראש הסניף הירושלמי במפלגה - בכפוף לאישורים משפטיים. ברישומים נראה כי כהן משדך לעמדי את הג'וב. באותו יום, לפי יומן הפגישות, נערכת פגישה בין עמדי לשרה רגב. מה קדם למה – תכנון, מינוי או הפגישה, והאם יש קשר בין השניים? לא ברור.

 

דפדוף ביומן הג'ובים של כהן מגלה עוד שם, הפעם של איש הליכוד אלי דוידי. כהן שידך לו תפקיד חדש: מעתה הוא יהיה עוזר מנכ"ל משרד התרבות והספורט. המינוי בוצע. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
מירי רגב. מקורביה: "אין קשר לפרשה"
צילום: אורן אהרוני
מומלצים