שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

אחרי אישור בג"ץ: נהרסו בתי 4 מחבלים

כוחות הנדסה הרסו את בתי המחבלים שאחראים לפיגועים שבהם נרצחו מלאכי רוזנפלד ובני הזוג הנקין. בתי המחבלים שרצחו את דני גונן צפויים להיהרס בימים הקרובים. נמשך המצוד אחר האחראים לפיגוע שבו נרצחו אב ובנו

 

 

עשן מיתמר לאחר פיצוץ הבתים ()
עשן מיתמר לאחר פיצוץ הבתים

התוצאה הבוקר ()
התוצאה הבוקר

הפעם זה היה מהיר: בצל הפיגוע הרצחני בדרום הר חברון שבו נרצחו אב ובנו שהיו בדרכם לשבת כלה, כוחות צה"ל הרסו הלילה (שבת) בתים של ארבעה מחבלים שהואשמו ברציחת ישראלים בגל הטרור האחרון. יישום ההחלטה מגיעה תוך פחות מ-48 שעות לאחר שבג"ץ אישר למדינה להרוס את הבתים.

 

כוחות הנדסה הרסו את הבתים של המחבלים שאחראים לפיגועים, שבהם נרצחו מלאכי רוזנפלד ז"ל ובני הזוג איתם ונעמה הנקין ז"ל. בכפר סילוואד שליד רמאללה נהרס ביתו של המחבל מעאד חמאד, רוצחו של רוזנפלד, ובשכם הרסו הכוחות את בתיהם של שלושה מחברי חוליית חמאס שאחראית לרציחתם של בני הזוג הנקין ליד איתמר, בפיגוע שסימל את תחילת גל הטרור הנוכחי בתחילת החודש שעבר. מדובר בבתי המחבלים יחיא מוחמד נאיף עבדאללה, סמיר זהיר אבראהים כוסא וכרם לוטפי פתחי רזק.

דגל חמאס נותר עומד לאחר הריסת בית מחבל ()
דגל חמאס נותר עומד לאחר הריסת בית מחבל


בתי רוצחי בני הזוג הנקין ורוזנפלד נהרסו. בית רוצחי גונן עדיין עומד ()
בתי רוצחי בני הזוג הנקין ורוזנפלד נהרסו. בית רוצחי גונן עדיין עומד

בתיהם של רוצחי דני גונן ז"ל, שנרצח השנה ליד ההתנחלות דולב, טרם נהרסו אף על פי שבג"ץ דחה ביום חמישי את הערעור שהגישו משפחות המחבלים, אך הם צפויים להיהרס בימים הקרובים בהתאם להיתכנות מבצעית והערכת מצב שתתקיים באוגדת איו"ש.

 

ביתו של המחבל עבדאללה אסחאק, אחד מרוצחי רוזנפלד, יעמוד על תילו גם בעתיד, לאחר שבג"ץ קיבל את עתירתו וקבע שאין להרוס את הבית מאחר והתגורר בשכירות ליד רמאללה, ואין מספיק זיקה בינו לבין משפחה שגרה בבית.

 

הריסות הבתים עברו הלילה ללא אירועים חריגים או נפגעים. למרות המהלך הלילה, כשלמרות ההריסה, מרבית בתי המחבלים שרצחו ישראלים מאז תחילת 2014, כולל בגל הטרור הנוכחי - עדיין נותרו על תילם בעקבות החלטת הממשלה שלא להרוס אותם.

 

במקביל להריסה הלילה, נמשך גם הבוקר המצוד המודיעיני בהובלת שב"כ אחר רוצחם של האב ובנו אתמול ליד עתניאל. הסריקות והחיפושים מתמקדים בעיירות הפלסטיניות סמוע, יטא ודהרייה, שעליהן הוטל כתר זמני וחלקי. במצוד לוקחים חלק מאות חיילים תוך סיוע במזל"טים וכוחות תגבור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים