שתף קטע נבחר

חקירה באזהרה בפרשת גל הירש ועיריית ראשל"צ

על פי החשד, בכירה לשעבר בעירייה קידמה את ענייניהן של חברות פרטיות בתמורה לשוחד. היא ומקורב לה נחקרו 8 שעות ביאח"ה ושוחררו למעצר בית

פרשת גל הירש ועיריית ראשון לציון מובילה לחקירה באזהרה: יאח"ה (היחידה הארצית לחקירות הונאה) חקרה היום (ב') באזהרה תושבת שוהם ומקורב לה, בחשד לכך שבעת ששימשה בתפקיד בעל אופי ציבורי בעיריית ראשון לציון קידמה את ענייניהן של חברות פרטיות ובהן חברה בבעלותו של המקורב בהקשר לפרויקט בעיר. על פי החשד, היא עשתה זאת  בתמורה לשוחד.

 

יאח"ה ערכה חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם, לרבות במשרד ששימש את החשודה בעת שהייתה בתפקיד. לחשודים מיוחס חשד לביצוע עבירות שוחד וקבלת דבר במרמה, וכמו כן מיוחס לחשודה חשד לביצוע עבירת מרמה והפרת אמונים. חקירתם של השניים נמשכה כשמונה שעות במשרדי יאח"ה ובסיומה שוחררו בתנאים מגבילים, ובהם חמישה ימי מעצר בית.

החרמת המסמכים מהעירייה בשבוע שעבר (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
החרמת המסמכים מהעירייה בשבוע שעבר(צילום: אבי מועלם)

לפני שבוע פשטה המשטרה על עיריית ראשון לציון והחרימה מסמכים הקשורים לפרשת הירש. לאחר הפרסום על מועמדותו למפכ"ל המשטרה, שמאוחר יותר הוסרה, עלתה הטענה שלפיה חברת "דיפנסיב שילד" בבעלותו זכתה שלא כדין במכרז לניקוי חוף ימה של העיר ממוקשים. החוקרים הגיעו גם למשרדי החברה והחרימו משם מסמכים.

 

בשלב זה מתמקדים החוקרים באגף ההנדסה של העירייה ובוועדת המכרזים שלה ומנסים לאסוף חומר. על רקע הפשיטה, סביר שבשלב הבא תזמן המשטרה למסירת עדות בכירים בעירייה שהיו קשורים

 למכרז וכן את הירש עצמו. בנוסף, נגבו עדויות מגורמים בעירייה ובחברות.

 

הפרשה פורסמה לראשונה בחדשות ערוץ 2, ולפיה החברה של הירש זכתה במכרז על העבודות בעלות של כ-13 מיליוני שקלים. ליחידת להב 433 הגיעו מסמכים רבים, אלא שעקב מועמדותו של הירש למפכ"ל, אסור היה למשטרה לגעת בחומר והוא הוקפא.

 

בשנת 2012 העביר צה"ל לידי העירייה את קטע החוף ששימש במשך שנים חלק ממטווח של אחד הבסיסים. כחלק מהכשרת החוף נדרשה העיר לפנות את הנפלים שהותיר צה"ל במקום ופרסמה מכרז. היו חברות בולטות שניגשו, אך הצעותיהן נדחו בטענה שלא עמדו בתנאי הסף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים