שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר ענק: כמה פעמים סקס בשבוע יעשה אתכם מאושרים?

  סקר שנערך בקרב 30 אלף איש בני 40 ומעלה, מגלה מה תדירות הסקס שהופכת בני זוג למאושרים, ומה חשוב יותר, המצלצלים בכיס או מה שקורה מתחת לשמיכה?

  מה תדירות הפעילות המינית שלכם בין הסדינים? חוקרים מצאו את התשובה לשאלה כמה סקס יהפוך אתכם מאושרים, והאם סקס יותר חשוב מכסף. המחקרים שכללו עשרות אלפי נשאלים, פורסמו בכתב העת journal Society for Personality and Social Psychology .

   

  מה אתם באמת יודעים על סקס?

  12 סיבות בריאות מדוע כדאי לעשות סקס

  תראו מה שסקס יכול לעשות: ללב, לעור, לנשמה ובכלל

  3 דקות זוז: כמה זמן לוקח לישראלים לעשות סקס?

   

  ישנם אינספור מחקרים וספרי הדרכה שטוענים כי זוגות שעושים הרבה סקס הם המאושרים ביותר. כעת ביקשו חוקרים לבדוק כמה מזה נכון. סקר אחד שכלל מעל 25 אלף אמריקנים בני 40 ומעלה, שכללו 11,285 גברים ו- 14,225 נשים שהשתתפו בסקר סוציאלי בין השנים 1989 עד 20120 ונערך על ידי אוניברסיטת שיקגו, כלל שאלות חברתיות רבות, כולל דעות על יחסים, דת וסקס.

   

  החוקרים במקביל ערכו גם סקר אונליין שכלל 335 איש – 138 גברים ו- 197 נשים שנמצאו ביחסי זוגיות לטווח ארוך. מחקר שלישי אסף נתונים בשלוש נקודות זמן על פני 14 שנים מ-2,400 זוגות נשואים בארה"ב.

   

  במחקר הראשון, שכלל כאמור מעל 25 אלף אמריקנים, נמצא כי עבור הזוגות, האושר עלה ככל שעלתה תדירות המין, כל עוד הסקס לא היה יותר מפעם בשבוע.

   

  על אף אמונות סטראוטיפיות ישנות לפיהן גברים רוצים יותר סקס ואנשים מבוגרים רוצים פחות סקס, לא נמצא הבדל בין תדירות יחסי המין בין המינים, הגילאים או משך הזוגיות.

   

  בחירה קשה

  ומה חשוב יותר כסף או סקס? לפי הסקר, בחרו רוב המשתתפים ביחסי המין. בנוגע לסקר האינטרנטי שכלל 335 איש שהיו ביחסים לטווח ארוך, נמצאו תוצאות דומות.

   

  במחקר השלישי שניתח תוצאות בשלוש נקודות זמן על פני 14 שנים ממעל 2,400 זוגות נשואים בארה"ב, לא נמצא כלל קשר בין תדירות יחסי המין לבין הסיפוק בחיים, אולם הזוגות דיווחו על יותר סיפוק ביחסים כאשר תדירות יחסי המין לא עברה את הפעם בשבוע לעומת אלה שעשו סקס בתדירות גבוהה יותר.

   

  לדברי החוקרים, הממצאים אינם בהכח קובעים שזוגות צריכים לבצע יחסי מין יותר או פחות כדי להגיע למכסה הרצויה של פעם בשבוע, אלא לשוחח ולהסכים ביניהם על הצרכים ההדדיים.

   

  בנוסף הבהירו החוקרים כי המחקר עסק באנשים הנמצאים בזוגיות, וכי לא נמצא קשר בין תדירות המין לבין דרגת האושר בקרב רווחים. ראש צוות החוקרים, ד"ר מואיז, הוסיפה כי הקשר בין סקס לבין דרגת האושר תלוי בגורמים רבים כמו הסיטואציה בה מקיימים את הסקס והאם יחסי הזוגיות פתוחים כך שמבצעים יחסי מין גם מחוץ לנישואין.

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  כמה סקס יעשה אתכם מאושרים באמת?
  צילום: Shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים