שתף קטע נבחר

ממתינים לריבית: הדולר צפוי להתחזק בקרוב

אתמול ניתן עוד רמז להעלאה אפשרית של הריבית בארה"ב בחודש הבא והדולר התחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם. למרות זאת, השקל המשיך לשמור על חוזקו. על פי הערכות, סמוך מאוד למועד ההחלטה על הריבית בארה"ב תחול התחזקות משמעותית יותר של הדולר מול השקל

עיני המשקיעים נשואות בדריכות רבה לעבר הבנק המרכזי האמריקני כאשר יש סיכוי גבוה מאוד להעלאת הריבית לחודש דצמבר. כזכור, דוח התעסוקה המוצלח האחרון שפורסם בארה"ב (לפני כשבועיים) חיזק מאוד את הציפייה להעלאת ריבית וסלל את הדרך לביצוע המהלך עוד בשנת 2015. אתמול התחזקה שוב הסבירות להעלאת ריבית לאחר שלאחרונה אירופה הצליחה לצנן מעט את האווירה והחלישה את הסיכוי להעלאת ריבית עוד השנה.

 

לכתבות נוספות בנושא:

 

פיגועי הטרור בצרפת אומנם לא השפיעו על שוק ההון ועל המט"ח, אך לאירופה יש השפעה על הריבית האמריקנית - התוכנית של הבנק המרכזי באירופה לצאת בתוכנית הרחבה כמותית לא עשתה טוב לסבירות החזקה להעלאת הריבית כיוון שהרחבה כמותית בגוש האירו לצד העלאת ריבית עלולה ליצור פערים גדולים מדי בין הדולר (שצפוי להתחזק) לבין המטבע האירופי. הפערים הללו עלולים לפגוע ביצואנים האמריקנים.

 

מגדילים את ההימור על הדולר

השאלה הגדולה האם המהלך הראשון של העלאת ריבית ייצא לפועל בקרוב מוסיפה להטריד את המשקיעים ואתמול, כאמור, התקבל עוד רמז עבה להיתכנות המהלך כאשר נודע שרוב חברי הבנק המרכזי בארה"ב שוקלים בחיוב לבצע העלאת ריבית בדצמבר - מה שמחזק את ההימור של הסוחרים על הדולר.

 

איציק נוי, מנכ"ל קב' ההשקעות הבינלאומית Smart Capital, מציין כי הדולר צפוי להמשיך ולהתחזק אל מול השקל בשבועות הקרובים לרמה של 3.95 שקלים ואילו האירו צפוי להיחלש לרמה של 4.11 שקלים.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים כי מייד עם פרסום הפרוטוקולים מישיבתו האחרונה של הבנק המרכזי האמריקני שהוכיחה כי רוב החברים תומכים בהעלאת ריבית לדצמבר, הדולר זינק לשיא של 7 חודשים, אומנם לאחר שנגע בשיאים מול המטבעות המרכזיים כמו הפרנק השוויצרי והין היפני, הדולר קצת נסוג.

 

ביחס לצמד דולר-שקל, הדולר לא הצליח לחצות מעבר לרמה של 3.92 שקלים גם כאשר התחזק מול יתר המטבעות. ב- FXCM מעריכים כי הפריצה של הדולר מעבר לאזור של 3.92-3.94 עשויה להתקיים רק בסמוך יותר להחלטת הריבית וכל עוד הנתונים הכלכליים בארה"ב בשבועות הקרובים ימשיכו להיות טובים, הסוחרים ירשו לעצמם להגדיל את ההימור על הדולר.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים