שתף קטע נבחר

נחש ענק נעלם מחוות כושי רימון: "מסוכן לילדים"

נחש באורך של שישה מטרים מסוג פיתון בורמזי נמלט מהחווה. מומחה: הוא מסוגל לבלוע ילד. המשטרה סגרה את המקום וביקשה שלא להתקרב לאזור

 

נחש פיתון בורמזי מהחווה של כושי רימון (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
נחש פיתון בורמזי מהחווה של כושי רימון(צילום: חיים הורנשטיין)

 

נחש ענק ומסוכן נעלם הלילה (יום ו') מכלוב בחוותו של כושי רימון, שנמצאת בקילומטר ה-101 בכביש הערבה, בדרך לאילת. מדובר בנחש מסוג פיתון בורמזי שאורכו שישה מטרים. פונדק כושי רימון נסגר על פי הנחיית מפקד מרחב אילת במשטרה, ניצב משנה קובי כהן.

 

כושי רימון סיפר: "אנחנו מחפשים אותו ולא מצליחים למצוא בינתיים. אני מבקש מהציבור שלא להגיע לפה. הוא מהווה סכנה לילדים, הוא מסוגל לבלוע ילד".

 

רימון אמר כי לא ברור כיצד הנחש נעלם: "אנחנו מנסים לברר, אולי מישהו השאיר את הדלת פתוחה. הוא היה בכלוב גדול, אולי הוא נגנב, אבל רוב הסיכויים לפי הסימנים שהוא מסתתר פה באזור. השומר שם לב בלילה שהוא נעלם, וכל הלילה חיפשנו אותו".

 

יוסי בן מחוות האנטילופות הסמוכה: "מישהו כנראה השאיר את הכלוב של הפתנים פתוח, ואחד מהם, האלבינו ברח למדבר, או שהוא נמצא באזור, יש פה הרבה עצים ומקומות מסתור. זה פחד, דבר כזה לוקח ילד בשנייה"

 

מנהל אוסף הזוחלים והדו-חיים הלאומי באוניברסיטה העברית בירושלים ד"ר בעז שחם הסביר כי "מדובר פיתון שיכול לבלוע בקלות חיות בית ואף בני אדם שמשקלם עד 50 קילוגרם. בטבע הסכנה הגדולה מנחשים היא החניקה. הנחש לא רץ אחרי הקורבן, אלא נופל עליו מעץ ומסוגל לשבור לו את העצמות ואת עמוד השדרה, ואז לחנוק את קורבנו ואין אפשרות להתנגד. הפיתון יכול להרוג כך כל אדם" ד"ר שחם הוסיף כי "בטבע הנחש יכול להתנהג בצורה מאוד שונה מאשר בשבי ולהפוך להיות אלים אם נדמה לו שהוא מאוים".

 

לפני כשש שנים נגנב מהחווה נחש פיתון בורמזי ענק. בדצמבר 2009 עצרה המשטרה תושב דימונה בשנות ה-30 לחייו בחשד למעורבות בגניבה.

 

בשנת 2007 פרצה שריפה בחווה. פארק הזוחלים במקום עלה באש  ובעלי חיים רבים ומיוחדים נהרגו. מדובר היה בזוחלים נדירים, כגון נחש בעל שני ראשים, צב בעל שני ראשים, נחשי פיתון ונחש אנקונדה.

 

דובר מרחב אילת במשטרה, פקד שמעון כהן, אמר כי המשטרה קיבלה הודעה והזמינה לוכד נחשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
נחש פיתון בורמזי
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים