שתף קטע נבחר

אבד הקשר עם לוויין התקשורת עמוס 5

הבוקר נותק הקשר עם הלוויין הישראלי ששוגר לחלל לפני ארבע שנים. מדובר בתקלה שלא קרתה בעבר והחשש הוא שהקשר עם הלוויין לא יחודש

הקשר עם לוויין התקשורת הישראלי עמוס 5 אבד הבוקר (שבת) בשעה 6:45. בחברת "חלל תקשורת" מנסים לחדש את הקשר עם הלוויין, אך בינתיים ללא הצלחה. ככל שחולפות השעות גובר החשש כי הקשר עם הלוויין לא יתחדש. מדובר בתקלה שלא הייתה בעבר.

 

 

ב"חלל תקשורת" אמרו כי הלוויין הישראלי מספר בעיקר בשירותים ליבשת אפריקה וכי יש לו מספר קטן מאוד של לקוחות ישראלים.

 

בהודעת "חלל תקשורת" לבורסה נמסר כי בעקבות ניתוק הקשר עם הלוויין פסקו השירותים המסופקים על-ידו ללקוחות, ולדבריה, "בשלב זה, אין בידי החברה מידע על מהות התקלה שגרמה לאובדן הקשר. עד כה החברה לא הצליחה לחדש את הקשר עם הלוויין".

 

עוד נכתב בהודעה לבורסה בתל-אביב כי הלוויין מבוטח בסכום כיסוי כולל של 158 מיליון דולר. החברה מבקשת להבהיר, בהתאם לבחינות מקדמיות אשר בוצעו על ידה, כי ככל שיתרחש כשל מוחלט של הלוויין, תהיה לכך השפעה זניחה על ההון העצמי של החברה".

 

 

הלוויין עמוס 5 שוגר מקזחסטן לחלל בדצמבר 2011. "עמוס 5", שמשקלו 1.9 טון, היה הלוויין

השלישי של החברה בחלל, לאחר "עמוס 2" ו"עמוס 3". "עמוס 5" יוצר על ידי חברת NPO PM הרוסית עבור "חלל תקשורת" בעלות של 157 מיליון דולר, ובהשוואה לשאר לווייני החברה הוא הגדול ביותר, הראשון שלא מיוצר על ידי התעשייה האווירית בישראל.

 

לוויינים מסוגו של "עמוס 5" מספקים תקשורת לערוצי טלוויזיה, ספקי אינטרנט, חברות טלקום וספקי תשתית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים