שתף קטע נבחר

בנט: ביבי חזר בו רק אחרי שיריתי לו כדור בין העיניים

לפי הדיווח בגלי צה"ל, יו"ר הבית היהודי אמר בכנס סגור לפעילים שראש הממשלה חזר בו מכוונתו לצעדים חד-צדדיים מול הפלסטינים רק אחרי איומיו. לאחר הפרסום: נתניהו נזף בבנט

הכדור של בנט בין העיניים של ראש הממשלה: יו"ר הבית היהודי אמר בכנס סגור לפעילי מפלגתו מההתנחלויות: "ביבי דיבר בחוץ לארץ על מהלך חד-צדדי וחזר בו רק אחרי שיריתי לו כדור בין העיניים". כך דווח הבוקר (יום ב') בגלי צה"ל. בעקבות הפרסום נזף נתניהו בבנט.

 

לפי הפרסום, השר אורי אריאל, שנכח בפגישה, פנה מיד לאחר מכן לבנט ואמר לו "שים לב למה שאתה אומר", ושר החינוך השיב: "אל תבינו לא נכון, זו מטאפורה, וכמובן, אם תדליפו מכאן לא יהיו יותר פגישות כאלה".

בנט ונתניהו. מתוח בקואליציה (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
בנט ונתניהו. מתוח בקואליציה(צילום: נועם מושקוביץ)

על אמירה זו הגיב השר בנט בשידור בגלי צה"ל ואמר: "אני אחראי על ביטחון ישראל ואני לא אגיב לשיחות פרטיות. לא תהיה נסיגה חד-צדדית כל עוד אני בממשלה".

 

מלשכתו של בנט נמסר בתגובה: "אין ספק שמדובר במטפורה לא מוצלחת לרעיון מסוכן, והשר בנט ימשיך להילחם בכל רעיון לנסיגה חד-צדדית שיעלה עד שיוסר מסדר היום לצמיתות".

 

דבריו של בנט התייחסו לאמירתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בוושינגטון - "צעדים חד-צדדיים מול הפלסטינים אפשריים - אבל יהיו חייבים להתאים לצרכים הביטחוניים של מדינת ישראל".

 

בנט מתח על הדברים ביקורת פומבית ("כל מסירת שטח חד-צדדית לערבים היא שגיאה כבדה, תמיד. הדיבור על זה בעיצומו של גל טרור מעביר מסר הפוך מהנדרש") -  וראש הממשלה פרסם עוד באותו יום הבהרה: "לא דיברתי על נסיגה חד-צדדית, אלא על צעדים חד-צדדיים שיחזקו את ביטחון ישראל מול הטרור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן, EPA
בנט ונתניהו
צילום: גיל יוחנן, EPA
מומלצים