שתף קטע נבחר

"ינון מגל אמר לי: 'הציצי והתחת שלך, כמה שהם מחרמנים אותי'"

עובדת באתר "וואלה" אותו ערך לפני כניסתו לפוליטיקה ח"כ ינון מגל, מתוודה בפוסט בפייסבוק שהוא הטריד אותה מינית: "האמת היא שעכשיו אני יכול להגיד לך את זה, כי אני כבר לא הבוס שלך, אבל כל הזמן שעבדנו יחד הייתי חרמן עלייך". מגל בתגובה: "ברצוני להתנצל, לא הייתי חוזר על דברים שאמרתי". וגם: מה אמר בעלה של העובדת בתגובה

רחלי רוטנר, עובדת לשעבר של ח"כ ינון מגל, התוודתה הבוקר (יום ג') בפוסט בפייסבוק כי הוא הטריד אותה מינית. "כל הזמן שעבדנו יחד הייתי חרמן עלייך. מסתכל עלייך וחושב על הציצי שלך והתחת שלך", ציטטה דברים שאמר לה לדבריה, "וגם הייתי מדבר עם אחרים על זה הרבה, על הציצי והתחת שלך, כמה שהם מחרמנים אותי".  

 

מגל פרסם בתגובה הודעת התנצלות: "קודם כל ברצוני להתנצל - ישנם דברים שנאמרו בין ידידים לפני הפיכתי לחבר כנסת ולא הייתי חוזר עליהם כיום, אני מבקש את סליחתו של מי שנפגע. עם זאת, הייתי מצפה מידיד שנפגע ממני להגיד לי זאת ולא לפנות למחוזות השיימינג ברשת החברתית".

 

בעקבות פוסט ההתנצלות שפרסם מגל, כתב לו בעלה של רחלי רוטנר, אריאל וייסמן: "הייתי מצפה מחבר כנסת בבית היהודי שלא ינסה לזיין את אשתי". 

 

וכך כתבה בפוסט:

"האמת, מאוד חיבבתי את ינון. הוא בנאדם כיפי, אין מה לעשות. חברותי, חייכני, מפרגן, עם חוש הומור עצמי שזה דבר שאני תמיד מעריכה. כשחברים שלי ירדו עליו אני תמיד הגנתי עליו - לא רק כי הוא היה הבוס שלי אלא כי באמת חשבתי שהוא אחלה בחור ולא מגיע לו הזלזול הזה שהרגיש לי כמו אוטומטיות שמאלנית עיוורת למישהו שלא מספיק התיישב להם בתבנית", סיפרה על התקופה שבה עבדו יחד באתר "וואלה".

חלקים מתוך הפוסט שפרסמה רחלי רוטנר  ()
חלקים מתוך הפוסט שפרסמה רחלי רוטנר
 

פוסט ההתנצלות ותגובת הבעל ()
פוסט ההתנצלות ותגובת הבעל

"הוא אפילו הצטלם בזמנו לסרטון הצעת הנישואים שלי לאריאל (בתפקיד מגיש החדשות שמדווח על ההצעה המהממת שלי), וכשהוא הכריז על מעבר לפוליטיקה - קיבלתי ממנו תגובה ראשונה ומבודחת לפייסבוק שלי. בקיצור, שמייח.

 

"עכשיו, אתם מכירים אותי, אני לא בחורה שנבהלת בקלות או מתרגשת מחוסר טקט של אנשים, אלוהים יודע שגם הטקט שלי לא משהו. לכן כשפה ושם ינון היה אומר לי משהו כמו 'את צריכה להתלבש יותר סקסי לתוכניות שלך, שתיראי יותר כמו ספרנית מסרט פורנו', זה לא ממש הפריע לי. נו, זה ינון השובב שלנו! תמיד חושב איך להפוך דברים לסקסיים באתר! איזה מצ'וגע! ובכל זאת, כשהוא התיישב צמוד אליי בספה בזמן מסיבת הפרידה שלו, לכבוד עזיבתו את וואלה לפוליטיקה, לא ראיתי את זה בא. 'תגידי', לחש לי, 'גם את הרגשת את המתח בינינו כל הזמן הזה שעבדנו יחד?'

 

"'מתח? לא'. כאמור, בעיקר התבדחנו פה ושם, בקושי היו לנו שיחות אמיתיות. 'מוזר, אני תמיד הרגשתי מין מתח מיני כזה בינינו, לא שמת לב?'. וול, זה נראה כמו כיוון שיחה מוזר מאוד בשביל מישהו נשוי שמדבר עם מישהי נשואה שרק לפני שנתיים שיתפה אותו בהפקת סרטון הצעת-נישואים לאהובה הנצחי, אבל הי, זה ינון השובב שלנו וכולי! אז נשארתי קולית וקלילה: 'חה חה ינון באמת הרגשת מתח כזה? לא היה לי מושג טיהי איזה משוגע אתה'.

 

"'האמת היא שעכשיו אני יכול להגיד לך את זה, כי אני כבר לא הבוס שלך', המשיך הטיהי לשורר, 'אבל כל הזמן שעבדנו יחד הייתי חרמן עלייך. מסתכל עלייך וחושב על הציצי שלך והתחת שלך. וגם הייתי מדבר עם אחרים על זה הרבה, על הציצי והתחת שלך, כמה שהם מחרמנים אותי'.

 

"מה שמעצבן בסיטואציה כזאת זה המעורפלות שלה. פעם הטריד אותי מישהו ברחוב והעפתי לו בוקס לפרצוף, וזה היה קל ומתבקש. אבל קשה נורא לקפוץ ממצב של פמיליאריות למצב של כעס. בנאדם שעד אתמול צחקת על חוסר הטקט החינני שלו, קשה להזדעזע כשזה הופך פתאום לאגרוף בבטן - כי הנימה היא אותה נימה, החיוך הוא אותו חיוך, לכי תעשי תוך שנייה סוויץ' למצב של סכנה. אז חייכתי כמו מפגרת 'אמממ אוקיי חה חה', אבל כל כך נגעלתי. ממנו, מזה שבערב האחרון שלנו כקולגות למקצוע בחר להשאיר אותי בידיעה שאני 'ציצי' ו'תחת'.

 

"ינון חייך למראה המבוכה שלי ואמר שזה מה שהוא אוהב בי, שאני באה מרקע של אולפנא ואני נורא תמימה ולא מבחינה בדברים כאלה בלה בלה בלה קשקושי נזירות חרמניות 3, ואחר כך קם לנאום בפני כל המוזמנים על בית יהודי ועל ערכים ועל משפחה. אני נשארתי עוד קצת על הספה עם פרצוף של WHAAA מעורב ב'חה חה צחוקים איתו'. ותראו, אני לא פלמינגו שברירי ואני מספרת מלא בדיחות גסות עם חברים ואומרת בצחוק דברים די בוטים. אבל השיחה הזאת לא בכלל לא הרגישה כמו שיחת 'בצחוק'. היא הייתה באווירה רצינית לגמרי, אווירה של וידוי - לא יודעת אם וידוי רק לשם וידוי או וידוי שנועד לבדוק את הקרקע למימוש עתידי אפשרי - אבל בהחלט לא בדיחה.

 

"חזרתי הביתה, ובמשך כמה ימים התלבטתי אם לספר על זה לאריאל, לא רציתי לחמם אותו סתם וגם לא ממש הרגשתי טראומתית במיוחד, אלא פשוט נעלבת, ועם זה אני יכולה להתמודד גם לבד. אבל בסוף סיפרתי לאריאל, וחוויתי שוב את העלבון – הפעם דרכו. כי הבנתי שינון לא רק העליב מישהי, אלא גם אולי ניסה (או לא ניסה אבל כן אמר לעצמו "מי יודע לאן זה יוביל") לפגוע בזוגיות שלי. באהבה שלי.

 

"אז ניתקתי קשר עם ינון ועזבתי את הנושא, כי לא ממש התחשק לי לעשות מזה עניין. ברוך השם הוא כבר לא בעיה שלי עכשיו אלא של בנט אז לא צריך לשבור את הראש. אבל לאחרונה גיליתי על עוד כמה מקרי 'חוסר טקט' שלו כלפי בנות אחרות - ביניהם גם על מקרה שכלל נגיעות פיזיות לא רצויות, והבנתי שזה לא היה מקרה חד פעמי. שככה הוא מתנהל כי הוא חושב שזה סבבה ושהוא סתם שובב חמוד והבנות יסלחו לו תמיד כי בויז וויל בי בויז. ושאולי אני אישית לא הרגשתי כאן כמו קורבן או חטפתי טראומה כי פחות מזיז לי דברים כאלה, אבל יש אחרות שזה באמת פגע בהן, אז אולי כדאי בכל זאת לספר על החווייה המבאסת הקטנה שלי איתו, ותקחו את זה עם עצמכם לאן שאתם רוצים.

 

"ושיהיה ברור - אין לי כלום נגד 'הבית היהודי', אני עצמי דתייה והמשפחה שלי מצביעה מפד"ל ו'בית יהודי' שנים ואתם גם יודעים שאני לא פנאטית של מחנות פוליטיים וכבר הבעתי דעות לכאן ולכאן. אז אל תחפשו פה שום אינטרס נסתר. אני מספרת את זה פשוט כדי שתכירו עוד קצת את הבנאדם שמייצג למעננו בכנסת את ערכי היהדות. ואם אתם חושבים שזה בכלל לא ביג דיל ואפילו לגיטימי, נו אז בכלל אין בעיה - רק תרמתי לכם עוד סיפור מאצ'ואיסטי שמפאר את ינון ומוכיח לכם שהוא מגניב, אז כולם מרוויחים! ובכן יש מצב שבזמן הקרוב יצוצו פתאום כל מיני לכלוכים עליי ממקורות מסתוריים אז תיהנו ):".

 

בתגובה לפוסט של ינון מגל בפייסבוק, כתבה גולשת בשם אור שוקרון: "ביום שחפנת לי את הישבן הפסקנו להיות 'ידידים'. התנצלותך לא מתקבלת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
ינון מגל
צילום: בראל אפרים
מומלצים