שתף קטע נבחר

מקורבי ח"כ אלהרר תקפו בחריפות את ח"כ חזן: "הוא שליח של הנרקומנים והסרסורים"

בסביבתה של חברת הכנסת הנכה מיש עתיד הביעו תדהמה מדברי הלעג שהטיח בה ח"כ אורן חזן מהליכוד. "באיזו מדינה מתוקנת היצור הנאלח הזה יכול להיות חבר כנסת?", תהו מקורבי אלהרר. נתניהו: "רואה בחומרה"

 

 

 

"היא לא מוכנה שחבר כנסת מהמר, נרקומן ומסרסר יכתיב סדר יום", כך אמרו בצהריים (יום ג') מקורביה של ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) בתגובה לדברי הלעג שהטיח לעברה ח"כ אורן חזן (הליכוד) במליאת הכנסת. אלהרר עצמה אמרה למקורביה בתגובה כי "באתי לעבוד למען הציבור ואני לא רוצה להתעסק עם השיט הזה". מלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר כי הוא "רואה בחומרה את הדברים המיוחסים לח"כ חזן. אם אכן נאמרו, ראש הממשלה דורש שהתבטאויות כאלה לא יישנו. כך גם אמר לח"כ חזן".

 

במהלך דיון הלילה במליאת הכנסת לעג ח"כ חזן לח"כ אלהרר בשל נכותה, לאחר שבדיון בשבוע שעבר האשים אותה בהצבעה כפולה. בדיון הלילי שבוא אושר התיקון לחוק הגיוס אמר חזן לאלהרר, שמרותקת לכיסא גלגלים: "את צריכה שעיסאויי יעזור לך?". חזן התכוון בדבריו לדברים שאמר בדיון בשבוע שעבר, בהם טען כי ח"כ עיסאויי פריג' (מרצ) הצביע במקומה.

ח"כ קארין אלהרר (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
ח"כ קארין אלהרר(צילום: יובל חן)
 

"הסיפור הוא שיש מפלגת שלטון עם חבר כנסת שהם לא יודעים מה לעשות איתו", אמרו מקורביה של אלהרר. "הם מפחדים פחד מוות שהוא יקום וייצא מאיזו הצבעה, והם לא יודעים מיה לעשות איתו. הוא מעיר הערות פוגעניות כלפי ח"כ אלהרר, הרצוג העיר לו, לפיד דיבר איתו. באיזו מדינה מתוקנת היצור הנאלח הזה יכול להיות חבר כנסת?".

 

מקורביה של ח"כ אלהרר אמרו עוד בנוגע לחזן כי "הוא שליח של הנרקומנים ושל הסרסורים, לא מעבר לזה. היא לא מוכנה שהדיון יהיה סביב אורן חזן, השם קארין אלהרר חשוב לה, והיא לא מוכנה שהשם שלה יוכפש, ולכן היא לא מוכנה להתראיין בשום מקום. אנחנו בהלם שמוכנים לתת לו במה לשפוך את כל הסיפור. הסיפור הוא לא קארין אלהרר, אלא מפלגת השלטון הזו, והכול מתנקז בזה. ראש הממשלה רוצה להיות ראש ממשלה בכל מחיר, ולא שואל את עצמו לאן הידרדר. איבדנו כל צל של בושה, הכול מותר".

ח"כ חזן (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
ח"כ חזן(צילום: אלי מנדלבאום)

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין התייחס לעניין בראיון לערוץ הכנסת. "אני מצר מאד על התבטאויותיו של ח"כ חזן כלפי ח"כ אלהרר", אמר אדלשטיין. "אלו דברים מן הסוג שלא העליתי בדעתי שאדם כלשהו יכול לומר על זולתו, גם לא בלהט הדיון ובוודאי בין נבחרי ציבור. נחצה כאן קו אדום בלתי נסבל. לצערי, כבר לא מדובר בתחקיר עיתונאי אלא בהתנהלות בעייתית של ח"כ שהוא 'שור מוּעד' כבר כחצי שנה. מעבר למה שעשיתי כיו"ר ככל הניתן במסגרת החוק, על כל אחד מאיתנו לנקוט בצעדים מעשיים, בוודאי על חברי הקואליציה".

 

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, ניגש לאחר ההצבעה הלילה ליו"ר הכנסת והתלונן בפניו על חזן. "יושב חבר כנסת אחד", אמר לפיד, "לועג באופן קונסיסטנטי לנכות של חבר כנסת אחר. אתה לא יכול לא לעשות משהו בעניין. הוא יושב שם וצוחק עליה".

 

אדלשטיין השיב כי גם לו יש בעיה עם זה והציע ללפיד להגיש תלונה. "תוגש תלונה וצריך לזרוק אותו מפה", השיב לפיד. "לא רק זה, לא רציתי, שלא יגידו שאני מנצל את זה לשוויון בנטל. חיכיתי עד אחרי שוויון בנטל. תעיף אותו מהאולם. מה זה הדבר הזה?!".

 

ומה היה לחזן לומר? "לפיד ובוז'י מתחרים בבכיינות", כתב בטוויטר. "יהיר שהתבוסות הליליות לא עושות לו טוב רץ להתבכיין עליי ליו"ר הכנסת: תוציא אותו..תוציא אותו.. יש למישהו טישו?".

 

במחנה הציוני החליטו בעקבות הדברים כי חברי הכנסת לא יחתמו על הצעות חוק שח"כ חזן ייזום ולא יתקזזו איתו. יו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "הבושה האמיתית היא שיו"ר הליכוד וראש הממשלה, כרגיל, עושה אפס מאמץ להסיר את הכתם. ראש הממשלה שוב בורח ומגלה פחדנות לטפל בסוגיה מוסרית ועקרונית".

 

במקביל, ח"כ אילן גילאון (מרצ), שמשמש גם כיו"ר שותף בשדולה לאנשים עם מוגבלויות פנה בדחיפות לוועדת האתיקה של הכנסת בדרישה להטיל סנקציות נגד ח"כ חזן. לדברי ח"כ גילאון, "זוהי חציית קו אדום חסרת תקדים ביחס לאנשים עם מוגבלויות. הכנסת לא יכולה לעבור על הדברים לסדר היום, ואני קורא לכם לפעול בדחיפות ולהטיל את הסנקציות המשמעתיות העומדות לרשותכם נגד ח"כ חזן".

 

גילאון ציין כי "כאדם עם מוגבלות וכראש השדולה לאנשים עם מוגבלויות הפועל למגר את היחס השלילי והבלתי מתחשב של הסביבה כלפי אנשים עם מוגבלויות, ולהנגשת המרחב הציבורי, לא אעבור על סדר היום כשהתנהגות מעין זו נעשית בין כתלי בית הנבחרים".

 

ח"כ חזן מסר בתגובה כי "מעולם לא פניתי לח"כ אלהרר ואמרתי את הדברים שנכתבו עליי, זהו שקר מוחלט. כמי שבילה שני שלישים מחייו בבתי חולים וכאח לנכה צה"ל, מעולם לא פגעתי או חלילה לגלגלתי על נכות שלה או על נכות של מישהו אחר, מי שמכיר אוי יודע שזה רחוק ממני שנות אור וכמה שינסו לטפול זאת עליי זה לא יתפוס כי זה פשוט לא נכון. אני אישית מתנצל אם מישהו נפגע כתוצאה מהפרסומים השקריים הללו, לצערי הוטעיתם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדבלאום
ח"כ אלהרר
צילום: אלי מנדבלאום
מומלצים