שתף קטע נבחר

מתלוננת שנייה: "ינון מגל ליטף לי את הישבן"

אור שוקרון, שעבדה ב"וואלה" עם חבר הכנסת, כתבה בפייסבוק: "הוא שאל אותי אם ארצה להצטרף אליו לתא השירותים". מוקדם יותר האשימה כתבת האתר רחלי רוטנר כי מגל אמר לה במסיבה דברים בוטים. בנט זימן את מגל לפגישה בארבע עיניים

הולך ומסתבך: אור שוקרון, עובדת "וואלה" לשעבר פרסמה בצהריים (יום ג') פוסט בפייסבוק שבו האשימה את חבר הכנסת מהבית היהודי, ששימש בעבר העורך הראשי של האתר, בכך שהטריד אותה מינית. "קולגה שמלטף לי את הישבן יותר מפעם אחת חרף בקשותיי שיפסיק", כתבה שוקרון בפייסבוק, "ששואל אותי אם ארצה להצטרף אליו לתא השירותים ושאר שאלות שלא משתמעות לשני פנים - הביא על עצמו את השיימינג שהוא חווה". מוקדם יותר הבוקר האשימה כתבת האתר רחלי רוטנר כי מגל אמר לה במסיבת הפרידה שלו: "הציצי והתחת שלך, כמה שהם מחרמנים אותי". יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, זימן את מגל לפגישה בארבע עיניים.

 

שוקרון הוסיפה וכתבה: "לא אמרתי כלום כי זה מביך. משפיל. מבזה. אף אחת לא רוצה להיות מתוייגת כמי שעברה הטרדה מינית. מדוע? מפני שבמדינת ישראל נוטים לקרבן את הקורבן ולהאדיר את המקרבן. כבר אז כשקולגה נוסף שהיה עד למאורע, שאל אותי 'האם אני רוצה אותו'. ה'יציאה' הזו גרמה לי לשתוק ולדבוק בשתיקתי. אנחנו כחברה עד כדי כך אטומים וחסרי רגישות. מפליא שנשים בוחרות לא לשתף? לדברי ינון 'דברים שנאמרו בין ידידים' לא צריכים לצוף ברשתות חברתיות. אנחנו עושות לו שיימינג.

 

"כמי שהתפקדה לפני שנים לבית היהודי וקולי נלקח ממני לאור הצטרפותו של יינון כחבר מן המיניין, לא אתן שייקחו את קולי שוב. לא ביקשתי את החשיפה הזו. היא הוכתבה לי. מבקשת מכם לכבד את בקשתי ולהפסיק לשאול, לחקור, לטלפן ולקוות לעוד פרטים עסיסיים. זה לא היה נעים לי אז וזה לא נעים לי היום".

 

קודם לכן אריאל ויסמן, בעלה של כתבת וואלה רחלי רוטנר, כתב פוסט בפייסבוק ובו התייחס להאשמות של אשתו נגד ח"כ מגל. "היא החליטה לחשוף את הסיפור", כתב ויסמן, "לאחר שבעקבות שמועות וגישושים היא הגיעה לנשים נוספות שהוטרדו בצורה קשה יותר על ידי ינון, ורחלי הבינה שלא מדובר רק בבעיה שלה".

 

כמו כן, בשיחה עם כתבנו כינה ויסמן את מגל "אדם מגעיל". "אפילו אם נתעלם מכל הפן של ההטרדה המינית", אמר בן זוגה של רוטנר, "הוא נשוי, הבן אדם חבר כנסת בבית היהודי, מדבר על ערכים של משפחה ואני חושב שזה לא ראוי. באופן אישי כמובן אני לא אוהב את זה כשגברים מתחילים עם אשתי בצורה כזאת, וזה לא מתחילים גם, זו הטרדה מינית מבחינתי. אני מדבר בשמי בלבד ולא בשמה".

 

רוטנר כתבה הבוקר בפייסבוק פוסט ארוך שבו סיפרה כי במסיבת הפרידה של מגל מהעובדים הוא אמר לה: "כל הזמן שעבדנו יחד הייתי חרמן עלייך. מסתכל עלייך וחושב על הציצי שלך והתחת שלך, וגם הייתי מדבר עם אחרים על זה הרבה, על הציצי והתחת שלך, כמה שהם מחרמנים אותי".

 

מגל פרסם בתגובה הודעת התנצלות: "קודם כל ברצוני להתנצל - ישנם דברים שנאמרו בין ידידים לפני הפיכתי לחבר כנסת ולא הייתי חוזר עליהם כיום, אני מבקש את סליחתו של מי שנפגע. עם זאת, הייתי מצפה מידיד שנפגע ממני להגיד לי זאת ולא לפנות למחוזות השיימינג ברשת החברתית".

 

בעקבות פוסט ההתנצלות שפרסם מגל, כתב לו בעלה של רחלי רוטנר, אריאל וייסמן: "הייתי מצפה מחבר כנסת בבית היהודי שלא ינסה לזיין את אשתי".

 

לאחר מכן פרסם ויסמן סטטוס ארוך שבו התייחס בהרחבה לפרשה. "לכל אלה שתוהים 'למה דווקא עכשיו'?", כתב ויסמן. "לא יודע, כמה זמן אתם חושבים שלכם היה לוקח לאזור אומץ לחשוף פרשייה בה מעורב חבר כנסת חמוש ביועצים וכוח פוליטי עצום? לרחלי זה לקח בסביבות החצי שנה. חצי שנה שבה היא בחנה את הנושא מכל זווית ושאלה את עצמה שוב ושוב אם זה כדאי, אם זה שווה את הסיכון שזה יפגע לה במוניטין או בקריירה, אם זה שווה את העליהום עליה שקורה ברגעים אלה ממש ואת אינסוף התגובות שמאשימות אותה בשקרים, אפילו אחרי שינון בעצמו הודה במעשים.

 

"לכל אלה ששואלים "אתה מצפה שנחשוב שמדובר בצירוף מקרים שהסיפור הזה עולה דווקא ביום בו יש עליהום מטורף על ינון"??? באיזה יום אין עליהום מטורף על ינון? לכל אלה שחושדים "האם זה קשור לסכסוך בין ינון מגל לגב האומה"? לא. אני לא ליאור שליין (היי בוס) ובאמת שלא אכפת לי מסכסוך מתוקשר כזה או אחר שרק מביא רייטינג לתוכנית שאני כותב בה ושבכל אופן אני לא מעורב בו.

 

"מי שרוצה לחשוב שיש פה אינטרסים זרים מוזמן לחשוב את זה, אבל קחו בחשבון שינון בעצמו הודה במעשים ולכן לא ברור לי על מה הוויכוח. לכל אלה שמכריזים 'מי בכלל רוצה לגעת באשתך המכוערת'??? אני יודע לפחות על שניים - אני וינון מגל".

 

מפלגת המחנה הציוני הגיבה לעדויות שפורסמו בפייסבוק: "קראנו בתדהמה את הפוסט שפרסמה הבוקר רחלי רוטנר, כתבת ועורכת באתר 'וואלה'. מכיוון שח"כ מגל איננו מכחיש את הדברים שאמר 'בין ידידים', אנו דורשים מיו"ר הבית היהודי ושר החינוך נפתלי בנט לנקוט אמצעים חריפים נגד חבר הכנסת ממפלגתו, שכאמור הודה במעשים החמורים".


פורסם לראשונה 24/11/2015 11:49

 

בהכנת הכתבה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ ינון מגל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים