שתף קטע נבחר

בת 13 פספסה את הטיול השנתי - והתאבדה

נערהמכפ"ס איחרה להגיע לבית הספר, גילתה שההסעה לטיול כבר יצאה - וזמן קצר לאחר מכן תלתה את עצמה בחדרה. משרד החינוך הורה להקים ועדת בדיקה

מדוע ילדה בת 13 שמה קץ לחייה? כ-24 שעות לאחר ההתאבדות של מ' מכפר סבא, ששמה קץ לחייה זמן קצר לאחר שפספסה את הטיול השנתי - אליו יצאו התלמידים בלעדיה - הסיבה עדיין לא ברורה. בני משפחתה המומים: "אנחנו לא מבינים, היא הייתה ילדה רגילה".

 

אתמול (ג') בבוקר הייתה מ' אמורה לצאת לטיול שנתי עם חבריה לשכבת ח' בבית ספר שז"ר בכפר סבא. "כמו כל התלמידים, היא התרגשה וציפתה לטיול", סיפרו בני משפחתה. אך משהו השתבש וכשהיא הגיעה לבית הספר גילתה שהחמיצה את ההסעה ושכל חבריה כבר נסעו.

 

מ' קראה לאביה אשר החזיר אותה לדירתם ברחוב שאול המלך. היא נכנסה לחדרה והסיבה למה שקרה שם עדיין לא ידועה ובגדר תעלומה. מה שכן ידוע הוא שהיא תלתה את עצמה. זמן מה לאחר מכן מצא אותה אחיה, והזעיק את האב שהיה באותה עת בחצר הבית.

 

"הבן הבכור שלי צעק אליי: 'אבא תגיע, קרה משהו נורא'. רצתי לשם וגיליתי מחזה מחריד, היא תלתה את עצמה בחדר השינה שלה", סיפר האב. למקום הוזעק צוות מד"א אשר החל לבצע החייאה ופינה את מ' לבית חולים מאיר, שם נקבע מותה. הנושא דווח למשטרת כפר סבא אשר פתחה בבדיקת האירוע. במהלך הבדיקה לא נמצא מכתב שהשאירה, ובסיומה נקבע שאין חשד לפלילים. כמו כן, לא נמצאה הסיבה מדוע בחרה לשים קץ לחייה.

 

בבית המשפחה התכנסו

קרוביה וחבריה של מ' שהיו שקועים באבלם ולא הבינו מדוע התאבדה. הם סיפרו שלא היו סימנים מקדימים שיכולים להעיד כי היא מתכוונת לשים קץ לחייה. "היא ילדה שמחה, ילדה טובה, היה לה לב גדול עם חיוך על פניה, היא תמיד עזרה לחברים", סיפרו בני משפחה, "אנחנו לא יודעים מה הציק לה שהוביל אותה לבצע את המעשה הנורא שהסתיים באסון כבד. לא היה שום דבר חריג שעבר עליה והיא לא נראתה בדיכאון או במצב שיכול להוביל למעשה כזה. נקווה שבסוף נגלה, אך אנחנו חוששים שהיא לקחה איתה את הסוד".

 

היום הובאה מ' למנוחת עולמים בכפר סבא. ממשרד החינוך נמסר כי "המשרד מביע צער עמוק על מות התלמידה ומשתתף בצערה הכבד של המשפחה. מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, הנחתה את מנהלת מחוז מרכז להקים לאלתר ועדה לבדיקת נסיבות מותה של התלמידה. מנכ״לית המשרד הנחתה את גורמי המקצוע במחוז ללוות את המשפחה ולתמוך בה ככל שיידרש".

 

במשרד החינוך אמרו כי מות התלמידה מכפר סבא לחלוטין אינו קשור לנושא התשלום: "התשלום עבור הטיול הוסדר על ידי משפחתה זמן רב לפני מועד הטיול, והיה לה את כל הציוד הנדרש כדי לצאת לטיול עם בני כיתתה. משרד החינוך חוזר ומדגיש - לא תימנע כל השתתפות תלמידים בפעילויות בית הספר בגלל היעדר תשלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
הנערה שהתאבדה אתמול בכפ"ס
צילום: עידו ארז
מומלצים