שתף קטע נבחר

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה: "מגל צריך להתפטר או להשעות עצמו מהכנסת"

ח"כ עאידה תומא סלימאן הגדירה את הדברים המיוחסים לח"כ מגל כ"הטרדה מינית" ותקיים בשבוע הבא דיון בוועדה - שבה היה חבר גם איש הבית היהודי. "אני רוצה לקיים את הדיון הזה עם העדות של הנשים"

 

 

"זה לא שיח בין ידידים, זו עבירה פלילית". כך טוענת הבוקר יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, ח"כ עאידה תומא סלימאן, בהתייחסה לפרשת ינון מגל והטענה שהטריד מינית. "החוק נורא ברור בעניין הזה, ולפי מה ששמעתי עד עכשיו, מה שמגל עשה הוא הטרדה מינית", אמרה לאולפן ynet.

 

חברת הכנסת מציעה לחקור את הפרשה עד תום, ולא למהר לסגור את התיק. "אני חושבת שיש אחריות עלינו כנציגי ציבור, כמחוקקים, שאמונים על החקיקה ועל חקיקה שהיא אמורה להגן על האזרחים במדינה, כן להיות אמיצים ולקבל החלטות", היא אומרת. "כאשר נחשף דבר כזה, היה מן הראוי שח"כ ינון מגל והמפלגה שלו יקבלו החלטות אמיצות. הוא הודח כיו"ר הסיעה, הוא ימשיך לכהן שם, הוא ימשיך להופיע. להתפטר או להשעות את עצמו עד שהאמת תצא".

 

ינון מגל, השבוע (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
ינון מגל, השבוע(צילום: שאול גולן)

הפוסט שהחל את הסערה ()
הפוסט שהחל את הסערה

 

סלימאן לא בוחלת במילים ומכנה את מגל גם גזען. "בשיח הפוליטי ח"כ ינון מגל מגלה בעצם שיח פוליטי מאוד אלים, מאוד גזען. ברגע שאדם משתמש בשיח אלים, בשיח שהוא משקף ראיית עולם שמאמינה שמה שלא בא בכוח בא ביותר כוח, אי אפשר להפריד", טענה. "אי אפשר להגיד שבנאדם שמאמין באלימות רק כלפי אוכלוסיה מסוימת והוא לא ישתמש בה כלפי מישהו אחר. הטרדה מינית היא סוג של אלימות. היא שימוש במין ככלי לביצוע אלימות ומי שמאמין באלימות, ישתמש גם בזה".

 

לדברי ח"כ סלימאן, מגל, שהיה חבר בוועדה לקידום מעמד האישה, לא הגיע לדיונים מיום השבעתה. בשבוע הבא היא תערוך דיון מיוחד בעקבות הפרשה שבה ייתכן וחבר הכנסת יוזמן לחקירה. "הדיון יתקיים סביב איך בונים סביבה בטוחה לנשים

במעגל או בעולם התקשורת. החשיפה הזו הביאה מול העיניים שלנו שיש סביבה שהיא כנראה לא בטוחה. אני רוצה לקיים את הדיון הזה עם העדות של הנשים שתבוא מטעמן בהסכמה מלאה לתרום לדיון הזה. אני אנסה להשיג אותן היום, לדבר איתן, אני מאוד מקווה שיהיה להן מה להוסיף לדיון הזה", סיכמה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים