שתף קטע נבחר

השערוריה התורנית: טראמפ חיקה כתב נכה

במהלך עצרת בחירות חיקה המועמד הרפובליקני את תנועותיו של כתב "ניו יורק טיימס" הסובל ממוגבלות פיזית, שסתר את טענתו של טראמפ שאלפי מוסלמים בניו ג'רזי חגגו ביום שבו אירעו פיגועי 11 בספטמבר 2001

 

 

לא מפסיק לעורר פרובוקציות: המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, איל הנדל"ן דונלד טראמפ, לעג לכתב "ניו יורק טיימס" שסובל ממוגבלות פיזית, וחיקה את תנועותיו במהלך אחת מעצרות הבחירות שלו במהלך ניסיונו להגן על טענתו שאלפי מוסלמים בניו ג'רזי חגגו ביום שבו אירעו פיגועי 11 בספטמבר 2001.

 

עוד חדשות מעניינות בדף הפייסבוק של דסק החוץ 

 

הכתב סרג' קובאלסקי אמר השבוע לרשת CNN: "דיווחנו רבות בניו ג'רזי ובסביבתה ודיברנו עם תושבים וגורמי ממשל רבים על הסיפור. רוב הדברים נעלמו מזיכרוני. אבל אני לא זוכר מישהו שאמר שהיו אלפים, או אפילו מאות, אנשים חוגגים. זה לא היה המקרה כמיטב זיכרוני".

 

חיקה את העיתונאי שסובל ממוגבלות פיזית. טראמפ (צילום: מתוך יוטיוב) (צילום: מתוך יוטיוב)
חיקה את העיתונאי שסובל ממוגבלות פיזית. טראמפ(צילום: מתוך יוטיוב)

בתגובה, טראמפ הגיע שלשום לעצרת בחירות בדרום קרוליינה עם כתבה של קובאלסקי ב"וושינגטון פוסט" מ-2001. בכתבה נטען שהרשויות האמריקניות עצרו ותשאלו כמה אנשים שנראו לכאורה חוגגים את התקיפות וקיימו מסיבות בגגות והם צופים בהרס העצום בצד השני של נהר ההדסון זמן קצר לאחר שהמטוסים התרסקו במגדלי מרכז הסחר העולמי.

 

"האיש המסכן הזה, אתם חייבים לראות את הבחור הזה", אמר טראמפ בהתייחסו לקובאלסקי ואז הניף את ידיו באוויר בצורה מוזרה, ככל הנראה בניסיון לחקות את תנועות ידיו של כתב "ניו יורק טיימס" שסובל ממוגבלות בתנועת ידיו מלידה. "אההה...אני לא יודע מה אמרתי. אההה...אני לא זוכר. הוא אומר 'אני לא זוכר. אולי אמרתי את זה", לעג טראמפ לכתב.

 

בעיתון "ניו יורק טיימס" מתחו ביקורת על דבריו של המועמד הרפובליקני ואמרו: "אנו חושבים שזה שערורייתי שהוא לועג להופעה החיצונית של אחד הכתבים שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים