שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  11 עצות שיעזרו לכם לייצר כל שינוי שתרצו בחיים

  תחשבו חיובי – יהיה חיובי? ממש לא. כדי להכניס אור חיובי לחיים ולשנות אותם, צריך להתאמץ מעט יותר מרק לחשוב. קבלו 11 עצות שיסייעו למחשבות החיוביות שלכם לא רק להתהוות, אלא גם להתגשם

  למחשבה חיובית יש המון כוח, אבל רק לחשוב לא יקדם אתכם בחיים לשום מקום. כדי להתקדם בחיים, להפוך אותם לעשירים ופוריים יותר וכדי להגשים מטרות, דרושה עבודה יומיומית. מדובר בדרך שצריך לעבור והיא זו שתביא לכם את השינוי לו ייחלתם.

   

  קבלו 11 כיווני מחשבה שיעזרו למחשבות החיוביות שלכם להתממש ולהפוך למציאות בחייכם:

   

  1. ראשית זהו מהי המטרה שלכם, מהי הצלחה עבורכם, מה יעשה אתכם מאושרים ושמחים. בשלב זה חשוב לבחור מטרות שחשובות לכם, ולאו דווקא לסובבים אתכם. תשאלו עצמכם - מה אני רוצה ולא מה אני צריך לעשות בשביל להיות אהוב.

   

  2. תפרטו את המטרה ליעדים ברורים. לאחר שחשבנו והגענו למטרה שאליה אנחנו רוצים להגיע יש לפרוט אותה ליעדים, לעשות כל פעם צעד קטן לעבר המטרה, צעד ועוד צעד ועוד אחד שיובילו אתכם לכיוון המטרה בצורה בטוחה יותר.

   

  שינוי בחיים דרסטי ללא מחשבה וללא פריטה של צעדים עלול להביא למשברים גדולים. לדוגמא, אדם שמחליט להפסיק לעשן ביום אחד, או שמחליט להרעיב עצמו כדי לרדת במשקל – צעדים קיצוניים כאלו עשויים ברוב המקרים להוביל לחוסר הצלחה כבר בדרך או להצלחה מהירה שתגרור חזרה מהירה גם כן להרגלים הקודמים. זאת משום שקשה להימנע בבת אחת מהרגלים שמקושרים אצלנו להנאה.

  האמינו בעצמכם. זה יעזור להגשים את מה שאתם רוצים בו (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  האמינו בעצמכם. זה יעזור להגשים את מה שאתם רוצים בו(צילום: shutterstock)
   

  לעומת זאת, אם אותו אדם יחליט שמעכשיו מתחיל תהליך ארוך ומבוקר של ירידה במשקל ויחשוב שהוא מסוגל לעשות זאת, יהיה ממוקד מטרה אך יבין שיש דרך ארוכה ויחלק את הדרך למטרה, לחלקים קטנים ואפשריים, הדרך תראה לו פחות מאיימת וברת השגה. אותו אדם יצליח לסגל לעצמו אורח חיים בריא, ובסופו של דבר יגיע למטרה ולא רק שלא יפגע בתחומים אחרים בחייו, אלא יעצימם.

   

  3. בחרו במטרה מדידה. כלומר, מטרה שנוכל לכמת בזמנים, ושנדע לבדוק הצלחה. לדוגמת הסיגריות, לקבוע שמהיום תוך שלושה חודשים אני מפסיק לעשן, ובכל שבוע אני מוריד 2 סיגריות מהכמות שאני מעשן היום. היעד ידוע וניתן למדוד הצלחה כל יום וכל שבוע.

   

  4. תהיו חיוביים לגבי עצמכם. לאחר שגילינו מהי המטרה שלנו ופרטנו אותה ליעדים, הגיע הזמן להסתכל פנימה לתוך עצמנו ולזהות מהם החזקות שלנו שבהן ניתן יהיה להשתמש לביצוע המטרה. לרוב האנשים קשה לספר על החזקות, הערכים שלהם אך זהו שלב מאוד חשוב על מנת להתמיד ולהגיע למטרה.

   

  5. אל תשוו עצמכם לאחרים. ההשוואה לאחר לא תורמת לדבר. זה בדיוק כמו להשוות עץ אחד לעץ אחר. מה שיותר חשוב זה להסתכל פנימה ולראות מה ניתן לשנות, כלומר לטפל בשורשים של העץ במקום להתעסק בפירות שלא משנה מה נעשה - לא ישתנו.

   

  6. שנו הרגלים רעים. יש לזהות את ההרגלים ה"רעים" שלנו ולהתחיל לעשות שינויים קטנים על מנת להפסיק את ההרגל הרע, ומנגד התחילו לאמץ או לחזק לעצמכם הרגלים טובים.

  תחילה אולי תעשו אותם בצורה "מזויפת" אך לאט-לאט תאמצו אותם כדרך חיים. פעולות שאנחנו חוזרים עליהן באופן קבוע הופכות להרגלים והרגלים לטבע שני, כך שיגיע השלב שלא נהיה אפילו מודעים לכך שאנחנו עושים.

   

  7. השקיעו במוח! המוח שלנו נתון לשינויים ולהתפתחות, בניגוד למה שחשבו בעבר תוך כדי לימוד ושינויים בחיים מתרחשים גם שינויים במבנה המח, מומלץ להשקות את מוחנו בידע ולחשוף אותו לגירויים ועם השינויים מתפתחים תאי עצב חדשים, לכן הקפידו לצבור ידע, לקרוא בכל יום חומר איכותי שיעשיר אתכם, היו בררנים לגבי מה שאתם שותלים בתודעה שלכם.

   

  8. שימרו על משמעת עצמית. על מנת להשיג מטרות בחיים, אנחנו חייבים שתהיה לנו משמעת עצמית בדרך למטרה הרצויה.

   

  9. היו מרוכזים במטרה. המטרה צריכה להיות לנגד עיניכם ואל תתנו ל"רעשים" מסביב להשפיע על הדרך שהצבתם לעצמכם כדי להגיע למטרה. תרגול מדיטציה על בסיס יומי למשל 10 דקות בכל פעם תעזור לכם להתרכז בעצמכם ולהגיע לשקט פנימי.

   

  10. התאזרו בסבלנות. כדי להגיע למטרה, צריך להצטייד בסבלנות. מי שמעוניין בתוצאות מהירות, סביר להניח שלא יצליח להגיע למטרות שהציב לעצמו, וגם אם הגיע – לא בטוח שיצליח להחזיק בהן לאורך זמן.

   

  11. בואו עם כוונה רצינית. כדי לעשות שינוי בחיים, חייבת להיות כוונה רצינית למטרה שהצבנו לעצמנו. בדיוק כאן נכנסת המחשבה החיובית. חישבו שתצליחו להגיע למטרה, ליעד שהצבתם לעצמכם. ישמו את כל מה שקראתם עד עכשיו וגם תגיעו. אבל אתם חייבים תחילה להאמין בכך ולהיות רציניים בכוונות לשינוי. בהצלחה!

   

  הכותבים הינם מאמני תזונה והישגיות אישית, בעלי "אימון עם אור"
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  תהיו חיוביים, אבל תשקיעו עבודה בשינוי
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים