שתף קטע נבחר

נתניהו: ישראל פועלת בסוריה

ראש הממשלה התייחס לזירה הצפונית בוועידת הגליל והודה כי ישראל פועלת בסוריה. "אנחנו עושים זאת מעת לעת כדי למנוע העברת נשק מסוריה ללבנון ובשל הניסיון האיראני לבנות תשתית בגולן"

 

 

F-15 של חיל האוויר. אישור ישראלי ראשון (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
F-15 של חיל האוויר. אישור ישראלי ראשון(צילום: דובר צה"ל)

ראש הממשלה מודה בפעילות ישראלית בסוריה : בנימין נתניהו התייחס היום (ג') בוועידת הגליל בעכו לנעשה בסוריה והודה כי ישראל פועלת שם. "אנחנו פועלים בסוריה מעת לעת כדי למנוע את הפיכתה של המדינה לחזית נגד ישראל", אמר. "אנחנו פועלים נגד חזית טרור נוספת שאיראן מנסה לבנות בגולן וכדי למנוע העברת נשק קטלני במיוחד מסוריה ללבנון. את זה נמשיך לעשות".

 

למעט רמזים מעורפלים או מה שעלול להיות מוגדר כפליטות פה, מדובר בפעם הראשונה שבה בכיר ישראלי - ובוודאי ראש הממשלה - מצהיר על פעילות צבאית ישראלית במתחם שבו נלחמים זה בזה כוחות אסד, ארגוני מורדים שונים, חיזבאללה ואיראן. חרף שורת תקיפות שיוחסו לחיל האוויר בשנים האחרונות, ישראל מעולם לא לקחה עליהן אחריות.

  

 

נתניהו בוועידת הגליל (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
נתניהו בוועידת הגליל(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

נתניהו, שחזר מוועידת האקלים בפריז, הוסיף בנושא אחר: "נפגש עם יותר מ-100 מנהיגים מרחבי העולם. מתארים את ישראל כמדינה מבודדת, מוכה, ממוטטת, אבל לא יכול להיות יותר הפוך מזה. נפגשתי עם נשיא ארה"ב ברק אובמה, עם מנהיגי אירופה. נפגשתי עם ידידי נרנדרה מודי, ראש ממשלת הודו. הוא דיבר איתי באריכות, הוא אמר לי: איך אנחנו ממשיכים עם שיתוף הפעולה בין ישראל לבין הודו? מדינה של מיליארד ורבע בני אדם.

 

"מודי דיבר איתי על כלכלה, על ביטחון, על סייבר, על שיתוף פעולה מדעי, חקלאות, מים, וכמוהו מנהיגי אפריקה, ראש ממשלת יפן, מנהיגים מכל היבשות,

מאוסטרליה ועד דרום אמריקה. כולם.

 

"קשה לתאר את המעמד של ישראל בעולם היום, משום שהעולם נתון בשני אתגרים עצומים. אתגר אחד הוא האסלאם הקיצוני והטרור שחובט בעולם. ישראל היא שם דבר במאבק הזה. רוצים את קרבתנו, רוצים את שיתוף הפעולה איתנו. יש לנו כמובן הרבה מה להציע.

 

"הדבר השני הוא הזינוק לקדמה. שני דברים כבירים שמסתערים אחד על השני. הקדמה והברבריות הזאת. העולם עומד בשתי המשימות הגדולות האלה. בניסיון לתפוס את העתיד, מדינה אחת בולטת, מבוקשת. המדינה הזאת היא מדינת ישראל. היא שם דבר בעולם".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
בנימין נתניהו, היום
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים