שתף קטע נבחר

צוקרברג הפך לאב: אתרום 99% ממניות פייסבוק

בפוסט חגיגי בדף הפייסבוק שלו הודיע צוקרברג על הולדת בתו מקס. הוא גם הודיע שיתרום במהלך חייו 99% ממניות פייסבוק - בשווי כ-45 מיליארד דולר - כדי לשפר את חיי הדור הבא

פריסליה, מארק ומקס ()
פריסליה, מארק ומקס

מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, הפך הערב (יום ג') לאב, לאחר שאשתו פריסליה ילדה את בתם הבכורה. שמה של הבת הוא מקס.

 

צוקרברג הודיע כי הפך לאב בדף הפייסבוק שלו. בפוסט ארוך שהעלה יחד עם אשתו לבתו שזה עתה נולדה, רשם מייסד פייסבוק כי הוא מקווה שבתו תגדל לעולם טוב יותר מזה שבו אנחנו חיים כיום. בסיום הפוסט הארוך, שעליו חתומים אמא ואבא, כתב צוקרברג: "מקס, אנחנו אוהבים אותך וחשים אחריות גדולה להשאיר את העולם מקום טוב יותר עבורך ועבור כל הילדים. אנחנו מאחלים לך חיים מלאים באותה אהבה, תקווה, ושמחה שאת מסבה לנו. מצפים בקוצר רוח לראות מה תביאי לעולם".

 

מייסד פייסבוק הודיע בהזדמנות זו על תרומת ענק. "בעולם שבו הדור שלנו יכול לקדם את הפוטנציאל האנושי ואת השוויון על ידי ריפוי מחלות, לימוד מותאם, שימוש באנרגיה נקייה, חיבור אנשים, בניית קהילות חזקות, הקטנת העוני, מתן זכויות שוות והפצת סובלנות בין המדינות", הוא כתב. "אנחנו מחויבים לתרום את חלקנו כדי לעזור ליצור את העולם הזה עבור כל הילדים. נתרום 99% מהמניות שלנו בפייסבוק, ששוות כעת כ-45 מיליארד דולר, במהלך חיינו לשיפור העולם למען הדור הבא".

 

לפני כשבוע וחצי הודיע צוקרברג כי ייצא לחופשת לידה לרגל הולדת בתו.

 בפוסט שפרסם ברשת החברתית כתב: "התוצאות טובות יותר לילדים ולמשפחות כשהורים מפנים זמן להיות עם התינוקות שלהם". הוא כינה את ההחלטה "אישית מאוד".

 

צוקרברג הוסיף כי בפייסבוק מציעים לעובדים 4 חודשי חופשת לידה בתשלום וגם מאפשרים לקחת שנה חופש אחרי הלידה. בארצות-הברית המעסיקים הם שקובעים את תקופת חופשת הלידה של העובדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים