שתף קטע נבחר

סמס מהטבח: "יורים כאן, אנחנו מתחבאים במשרד"

במסרונים לחברים ולמשפחה סיפרו העובדים בסן ברנרדינו על רגעי האימה. "ירי בעבודה, מחכים למשטרה", כתבה הולי לאביה. "אני אוהבת אותך", סימסה אישה שהייתה בבניין לבעלה. עוצר בעיר בקליפורניה, אנשים נצורים במשרדים

 

 

עיר בעוצר: שעות אחרי הטבח בקליפורניה פרטים רבים עדיין לא היו ידועים - אבל מה שכן היה ברור הוא שמרכז רווחה הפך לזירת ירי המוני. רבים מתושבי סן ברנרדינו, שבה מתגוררים יותר מ-200 אלף איש, היו נצורים בבתיהם - ועובדי המרכז השיקומי סיפרו במסרונים לקרובי משפחה וחברים על רגעי האימה ועל הירי הכבד. 

 

"מישהו נכנס והתחיל לירות", סיפרה אם שבתה הייתה עדת ראייה לטבח בסן ברנרדינו. "הם רצו לתוך המשרד והיא התחבאה שם עם אנשים נוספים. היא שלחה לי הודעות SMS", סיפרה האם ל-CNN, לאחר שהגיעה לזירת הירי. לדבריה, הבת כתבה: "יורים בעבודה שלי, אנשים יורים. תתפללו עבורנו".

התכתבות בין אישה שנקלעה לזירת הטבח לבין בעלה: "כלואה עם שלושה אנשים" (צילום: מתוך אינסטגרם) (צילום: מתוך אינסטגרם)
התכתבות בין אישה שנקלעה לזירת הטבח לבין בעלה: "כלואה עם שלושה אנשים"(צילום: מתוך אינסטגרם)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

הולי, עובדת במרכז הרווחה, סימסה לאביה, טרי פטיט: "ירי בעבודה, אנשים נורו. מחכים למשטרה כדי לתפוס אותם". פטיט השיב: "תתחבאי, תמצאי מקום טוב להתחבא". הולי ענתה: "מצאתי, אבל אנחנו נעולים במשרד. המשטרה, הימ"מ, מסוקים - כולם כאן". פטיט סיפר כי בתו אמרה כי שמעה בין 10 ל-20 יריות.

 

מרקוס אגילרה אמר לתחנת הטלוויזיה המקומית KABC כי אשתו הייתה בבניין בעת שהחל הירי. "הם נעלו את עצמם במשרד. הם ראו גופות על הרצפה. היא סימסה לי שיש יורה בחוץ שיורה באנשים וכתבה 'אני אוהבת אותך'. מיד רצתי לכאן". אישה ששהתה מחוץ לבניין הוסיפה: "שמעתי ירי מהיר - בום-בום-בום - וחשבתי שמישהו צד פה".

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
  

ברנדן האנט, עובד שהיה מחוץ לבניין, תיאר ל-CNN את שהתרחש בסן ברנרדינו: "היה אירוע באודיטוריום, אני מניח שהיו לפחות 200 אנשים בפנים. שמעתי על אנשים שיצאו ונכנסו מהבניינים. אנשים ננעלו במשרדים ובארונות ופשוט ניסו לשמור על ביטחונם. זה כואב, האנשים האלה נותנים את לבם ונשמתם לקהילה רק כדי לעזור לאנשים".

 

פרד הנינג לא יצא מהמשרד שבו הוא עובד עם אשתו, סמוך לזירת הירי. לדבריו, השניים היו בחוץ בעת שכוחות המשטרה פשטו על המקום. "נכנסנו פנימה בגלל שיכול להיות ירי תועה, מי יודע", אמר הנינג. "החלטנו שהדבר הנכון הוא להישאר בפנים. אנחנו נצורים כאן, אנחנו בבניין משרדים".

 

טום בראון סיפר כי הוא ועובדים רבים אחרים במרכז הגולף בסן ברנרדינו נצורים במקום משעות הצהריים, יחד עם אלו שהגיעו לשחק גולף - ונקלעו לזירת ירי. "אנחנו לא מאפשרים לאף אחד להגיע למסלול הגולף. אנחנו נמצאים במרחק כמה מאות מטרים מהזירה. אנחנו רואים את הכוחות מכאן".

  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Doug Saunders/Los Angeles News Group via AP
כוחות מיוחדים בזירת הירי
צילום: Doug Saunders/Los Angeles News Group via AP
מומלצים