שתף קטע נבחר

שרת החוץ השבדית: ישראל מוציאה להורג מחבלים ללא משפט

מרגוט וולסטרום שוב מעוררת את זעמה של ישראל: בדיון בפרלמנט השבדי נשאלה מדוע היא אינה מגנה בתוקף את הפיגועים נגד ישראלים והשיבה שהתגובה של ישראל לא צריכה להיות הוצאה להורג ללא משפט. משרד החוץ בתגובה: "אמירה שערורייתית. הזויה, חצופה, ומנותקת מן המציאות"

שרת החוץ של שבדיה, מרגוט וולסטרום, הצליחה אתמול (יום ו') שוב לעורר משבר דיפלומטי עם ישראל כשהאשימה את ישראל בדיון בפרלמנט השבדי ב"הוצאה להורג ללא משפט" של מחבלים המבצעים פיגועים נגד ישראלים.

 

לפי דיווח בעיתון השבדי "אקספרסן", וולסטרום השתתפה בדיון בפרלמנט השבדי שעסק בגל הטרור בישראל. אחד מחברי הפרלמנט, מתיאס סונדין, שאלה אותה מדוע היא אינה מגנה בתוקף את פיגועי הטרור נגד ישראלים. וולסטרום השיבה כי היא אינה מסכימה עם פיגועי הדקירה נגד ישראלים, וכי היא חושבת שמדובר בדבר נורא שאסור שיקרה. היא אף אמרה שלישראל יש זכות להגן על עצמה, "אבל באותו הזמן התגובה לא צריכה להיות הוצאה להורג ללא משפט או תגובה לא פרופורציונלית".

וולסטרום עם אבו מאזן (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
וולסטרום עם אבו מאזן(צילום: רויטרס)

בעקבות הדברים שלח שגריר ישראל בשבדיה יצחק בכמן תגובה ל"אקספרסן": "ההתמקדות במעשים שנוקטים קורבנות הטרור כדי להגן על עצמם מסייעת להסיט את תשומת הלב מזוועות הטרור. במקום זאת, אנחנו צריכים לגנות את הטרוריסטים ולפעול נגדם, נגד מממניהם ונגד מי שמסית לטרור".

מרגוט וולסטרום. "לישראל זכות להגן על עצמה, אבל לא באופן לא פרופורציונלי" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מרגוט וולסטרום. "לישראל זכות להגן על עצמה, אבל לא באופן לא פרופורציונלי"(צילום: AFP)

לשרת החוץ השבדית וולסטרום היו בעבר שורה של עימותים עם ישראל, ורק בחודש שעבר היא עוררה זעם בארץ כשישראל טענה שבדבריה קשרה וולסטרום בין הפיגועים בפריז ל"ייאוש הפלסטיני".  וולסטרום, שהשמיעה עוד לפני כן התבטאויות נגד ישראל, נשאלה בראיון לתחנת הטלוויזיה השבדית SVT2 זמן קצר לאחר מתקפת הטרור בפריז, אם היא מודאגת מההקצנה של צעירים

בשבדיה שנלחמים עבור דאעש. על כך היא השיבה: "כמובן שיש לנו סיבה לדאגה, לא רק בשבדיה, אלא בכל העולם כיוון שיש רבים שעוברים הקצנה. ושוב, זה מחזיר אותנו לסיטואציות כמו זו שבמזרח התיכון, שם הפלסטינים רואים ש'אין לנו עתיד, עלינו לקבל את המציאות המייאשת או לפנות לאלימות'".

 

בעקבות דבריה של וולסטרום על פיגועי פריז והסכסוך הישראלי-פלסטיני זימן מנכ"ל משרד החוץ ד"ר דורי גולד את שגריר שבדיה בישראל קרל מגנוס לשיחת הבהרה דחופה.

 

ממשרד החוץ נמסר הבוקר בתגובה כי "מדובר באמירה שערורייתית. הזויה, חצופה, ומנותקת מן המציאות. שרת החוץ מציעה שאזרחי ישראל יגישו את צווארם למרצחים שמבקשים לנעוץ בהם סכינים. לאזרחי ישראל וכוחות הביטחון שלה הזכות להגן על עצמם. בישראל, כל אדם שפשע מובא אל בית המשפט, לרבות טרוריסטים. אזרחי ישראל מתמודדים עם טרור, שמקבל רוח גבית מאמירות חסרות אחריות ושקריות מעין אלו".


פורסם לראשונה 04/12/2015 22:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
וולסטרום. ישראל: "מסיטה את תשומת הלב מהטרוריסטים"
צילום: AFP
מומלצים