שתף קטע נבחר

מתחת לאפס בגולן: גל הקור יימשך

בקיבוץ אורטל היה קר עם מינוס 4 מעלות. בקיבוץ מרום גולן היה קר עוד יותר עם 9-. "היה קור עז במידה לא רגילה. עטפנו את הילדים היטב לגן", סיפרו תושבים. בעכו הטמפרטורה הגיעה ל-0, בראשון לציון היא הייתה קרובה עם מעלה בודדת בלבד. ומה צפוי להמשך השבוע?

 

מראה יפהפה בעין ורד ( צילום: אלון האריס) ( צילום: אלון האריס)
מראה יפהפה בעין ורד( צילום: אלון האריס)

קפוא בקיבוץ עמיר בצפון (צילום: עופר מושקוביץ (פושקו)) (צילום: עופר מושקוביץ (פושקו))
קפוא בקיבוץ עמיר בצפון(צילום: עופר מושקוביץ (פושקו))

מזרקה קפאה במושב קשת (צילום: נעה חדד) (צילום: נעה חדד)
מזרקה קפאה במושב קשת(צילום: נעה חדד)

קור עז במיוחד: במרום גולן ברמת הגולן נמדדו הלילה (א') מינוס 9 מעלות במהלך אחד הלילות הקרים שהורגשו כאן לאחרונה. בשעות הבוקר כבר נמדדו בקיבוץ 4 מעלות בלבד. בצפת הטמפרטורה לא צנחה מתחת לאפס, אך התושבים הרגישו שתי מעלות בלבד.

 

צילמתם קרח? מתחממים ליד התנור? מוזמנים לשלוח תמונות וסרטונים למייל האדום של ynet

 

בקיבוץ אורטל, גם כן ברמת הגולן, נמדדו מינוס 4.2 מעלות. גם ביישובים אחרים בצפון ירדו הטמפרטורות מתחת לאפס. בין היתר במג'דל שמס עם מינוס 3.8 ודלתון (מינוס 1.3).

0 מעלות נמדדו במושב מורשת בגליל התחתון ()
0 מעלות נמדדו במושב מורשת בגליל התחתון

זה מה שהרגישו בקיבוץ סאסא אמש (צילום: מאיר יחיאל) (צילום: מאיר יחיאל)
זה מה שהרגישו בקיבוץ סאסא אמש(צילום: מאיר יחיאל)

 


 

שפי מור ממרום גולן טוען כי הטמפרטורה שנרשמה בקיבוץ היית 8-. "מאחר והכול יבש ולא היו משקעים לא היה מה שיקפא, אבל הקור היה עז במידה לא רגילה", ציין. יסכה דקל מאלוני הבשן סיפרה כי בחוץ שררו 3- מעלות. "המים בשוקת של העז קפאו. למזלנו לא הייתה רוח כי זה היה יכול להיות גרוע בהרבה. בבית כמובן דלקה האש באח והיה חמים ונעים, אבל הילדים יצאו עטופים היטב לגן".

 

אלה הטמפרטורות החזויות להיום ולהלילה: קריית שמונה 4-16, קצרין 2-12, צפת 3-10, טבריה 5-17, נצרת 6-13, חיפה 8-18, תל אביב 8-16, ירושלים 6-10, אשקלון 10-16, עין גדי 14-20, באר שבע 5-16, ערד 4-13, מצפה רמון 6-11, אילת 8-18.

 

גם בעמק יזרעאל נמדדו טמפרטורות שליליות ובאזור נהלל נרשם 1-. הטמפרטורות בשרון גם כן התקרבו לאפס ואפילו באזור החוף כמו עכו (0 מעלות) וראשון לציון (1) התקרבו הטמפרטורות לנקודת הקיפאון. בתל אביב נרשמה טמפרטורה של 4 מעלות לפנות בוקר.

המדשאה קפואה בבית דגן (צילום: שי אגם) (צילום: שי אגם)
המדשאה קפואה בבית דגן(צילום: שי אגם)

שביבי קרח על רכב בירושלים (צילום: מורג קריספין) (צילום: מורג קריספין)
שביבי קרח על רכב בירושלים(צילום: מורג קריספין)

ירושלים, הבוקר (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
ירושלים, הבוקר(צילום: עפר מאיר)

עטופים היטב הבוקר ()
עטופים היטב הבוקר

החזאי אבי יעקב זאדה מחברת "מטאו-טק" ציין כי המדידה מתבצעת בדרך כלל בתחנות הממוקמות 1.5-1 מטר מעל פני הקרקע והטמפרטורה בפני הקרקע נמוכה יותר כך שהמשמעות היא שבסמוך לקרקע שרר קיפאון גם בשרון ובשפלה.

 

היום תחול עלייה קלה בטמפרטורות, אך גל הקור יימשך ויוסיף להיות קר מהרגיל לעונה. מחברת "מטאו-טק" נמסר כי בלילה עדיין תיתכן קרה במקומות הרגישים.

  

המשך השבוע יתאפיין במגמה של התחממות. מחר יהיה בהיר עד מעונן חלקית ותחול עלייה קלה בטמפרטורות. ביום שלישי תחול עלייה נוספת בטמפרטורות והן יהיו רגילות לעונה.

 

ביום רביעי מגמת ההתחממות תימשך ותחול עלייה קלה נוספת במידות החום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר מושקוביץ (פושקו)
קר מאוד
צילום: עופר מושקוביץ (פושקו)
מומלצים