שתף קטע נבחר

האפליקציה שתשדרג את חיי כבדי הראייה

בפילוט שהוכתר כהצלחה נוסתה אפליקציה שתעזור ללקויי ראייה להתמצא בקלות ברחבי מבנים סגורים וגדולים, ללא סיוע של אנשים. התלוונו אל טלי, כבדת ראייה שסייעה בפיתוח האפליקציה, שהראתה לנו איך זה עובד

להסתובב בקניון הוא אחד הבילויים המועדפים על ישראלים. אם עד כה לקויי ראייה היו צריכים להעזר במלווים על מנת להתמצא במרכזים גדולים, פיילוט חדש שנערך בקניון עזריאלי בהוד השרון ובקרוב ייושם בכל קניוני הקבוצה, ישנה את תמונת המצב הזו. אפליקציה חדשה בשם right-hear שפותחה על ידי חברת Zikit תסייע להם להתגבר על הקושי. 

 

 

האפליקציה שפותחה על ידי עידן מאיר וגיל אלגרבלי עושה שימוש בטכנולוגיה החדשנית iBeacon מבית אפל שמאפשרת לזהות את מיקומו המדויק של המשתמש בתוך מבנים - גם כשאין קליטת לוויינים ורכיב ה-GPS כלל אינו פעיל. האפליקציה תסייע ללקויי הראייה להתמצא במרחב, תכוון אותם בזמן הטיול בתוך הקניון, תמקם אותם ביחס לחנות אליה הם רוצים להגיע, תאפשר להם להזעיק עזרה במקרה הצורך ובעצם להתנהל עצמאית בקניון ללא עזרת מלווים.

 

טלי קרנסקי, מתנדבת שסייעה למפתחי האפליקציה ללמוד ולהבין איך ליישם אותה בפועל, סיפרה על השינוי שהאפליקציה תביא איתה: "אין לנו שום פיתרון אחר לחוויה של ניווט בתוך בניין. כשאנחנו מגיעים לבניין חדש שאנחנו לא מכירים אנחנו צריכים ללמוד אותו וקשה לנו מאוד להסתדר בתוכו, לכן אנחנו מבקשים עזרה. היום זה הפיתרון המשמעותי והטוב ביותר שיש כרגע בשוק וזה מעלה את רמת החיים באופן ניכר. כל מה שאנחנו שואפים אליו זו עצמאות. זה כיף שאני לא צריכה להטריח אף אחד".

 

בקניון עזריאלי הוד השרון הרימו את הכפפה והחליטו לבצע פיילוט לאפליקציה. ארנון תורן, מנכ"ל הקבוצה, הסביר שהיה להם חשוב להנגיש את הקניון לכולם, "קיבלנו פידבקים מאוד חיוביים. אנשים מרגישים שמישהו מסתכל, מתחשב ורוצה לעשות יותר ממה שהיה עד היום".

 

להורדת האפליקציה למכשירי אנדרואיד

להורדת האפליקציה למכשירי אפל  

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסברג
right-hear - התמצאות בקלות
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים