שתף קטע נבחר

הוצא לחופשה כפויה מוביל התלונה נגד מפקד להב 433

המפכ"ל החדש אלשיך הורה להוציא לחופשה כפויה את ראש חטיבת המודיעין במשטרה, תת-ניצב גיא ניר, בשל דו"ח שמעלה חשד לביצוע עבירות משמעת חמורות. אותו קצין הוביל את התלונה נגד ניצב ריטמן, שחשוד בהטרדה מינית של קצינה. מקורבי ריטמן: הדו"ח הניע את ניר לפנות למח"ש

 

בזמן שחקירה נוספת נערכה למפקד להב 433, ניצב רוני ריטמן , פעל המפכ"ל החדש נגד האיש שהוביל את התלונה נגדו: המפכ"ל רוני אלשיך החליט על הוצאתו של ראש חטיבת המודיעין במשטר, תת-ניצב גיא ניר לחופשה כפויה, בעקבות חשד שביצע לכאורה עבירות משמעת חמורות במגוון תחומים. לעבירות אלו אין קשר לפרשת ריטמן - החשד שהניצב הטריד מינית בעבר קצינה במשטרה. היום (ג') נחקר ריטמן פעם נוספת במח"ש.

 

מהמשטרה נמסר כי ועדת הבדיקה בראשותו של ניצב דוד ביתן, שמונתה לפני כחודשיים לבדיקת תלונות שהתקבלו ומכלול היבטים בהתנהלות חטיבת המודיעין, הציגה את מסקנותיה לרנ"צ אלשיך. ממצאי הביניים של הוועדה מצביעים על ממצאים חמורים לכאורה בנוגע להתנהלותו של תנ"צ ניר המעלים חשד ביחס לביצוען של עבירות משמעת חמורות במגוון תחומים.

בחופשה כפויה. תנ"צ גיא ניר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בחופשה כפויה. תנ"צ גיא ניר(צילום: מוטי קמחי)

ריטמן מגיע לחקירה במח"ש (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ריטמן מגיע לחקירה במח"ש(צילום: גיל יוחנן)

לאור הממצאים ומסקנות ביניים, החליט המפכ"ל על הוצאתו של הקצין לחופשה כפויה לאלתר, ובמהלכה הוא יזומן לשימוע בנוגע להמשך שירותו במשטרה. כמו כן, בתום הבדיקה ועם השלמת המסקנות הסופיות, יועברו כל החומרים לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים.

 

לטענת מקורביו של ריטמן, אותו דו"ח הוביל את ניר לפנות למח"ש ולהניע את התלונה נגד ריטמן.

 

חטיבת המודיעין זכתה לביקורת קשה גם בדו"ח לבדיקת מחדלי מצעד הגאווה. על פי הדו"ח החטיבה לא העבירה מידע על ישי שליסל למחוז ירושלים, זאת למרות שהייתה אמורה לעשות כן. בין היתר הוחלט להעביר מתפקידו קצין ששירת בחטיבה.

 

כאמור, ללא קשר הגיע ריטמן לחקירה נוספת במשרדי מח"ש בירושלים לאחר העדות הפתוחה שנתן מפכ"ל המשטרה לשעבר יוחנן דנינו, שחיזקה את גרסת המתלוננת וסיבכה את ריטמן.

 

גורמים בכירים במשטרה אמרו אמש כי הם לא מופתעים מהעדות ואומרים: "היה לדנינו אינטרס להעיד נגד ריטמן ובעד הקצינה שהתלוננה".

 

עורכי דינו של ניצב ריטמן - איל כהן, אופיר סטרשנוב וירון לונדון - מסרו בתגובה: "לאחר שפורסמו הערב המלצות הקצין הבודק נגד מחוללי התלונה, זומן ניצב ריטמן לחקירה במח"ש. בכך נענתה מח"ש לבקשת ניצב ריטמן למסור את גרסתו ולחשוף את האמת בפרשה. ניצב ריטמן משוכנע שיצליח להפריך את עלילת הדם שנרקמה נגדו ויוכל לשוב לתפקידו בהקדם האפשרי".

 

אחרי חקירת מרשם מסרו פרקליטיו של ריטמן כי "פרסום ממצאי הקצין הבודק על התנהלות תנ"צ גיא ניר והקצינה שתחת פיקודו, מוכיחים את קיומה של קנוניה מתוכננת היטב נגד ניצב ריטמן. אנו משוכנעים שכל בחינה ללא משוא פנים תוכיח את מניעיהם של מחוללי התלונה נגד ריטמן. בחקירה היום לא הוצג שום ממצא חדש ומשמעותי. גם היום, למרות דרישתו של ניצב ריטמן, לא נערך לו עימות עם המתלוננת והדבר מדבר בעד עצמו. היום כבר ברור שמדובר בעלילת דם וניצב ריטמן מאמין שבחקירתו הצליח לשכנע בזאת גם את מח"ש.בכוונתו של ניצב ריטמן לדרוש לשוב לתפקידו לאלתר".

 

רועי ינובסקי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
תנ"צ גיא ניר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים