שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  סיפורו של ג'ונתן פולארד יעובד לסרט ישראלי

  הבמאי ריקי שלח והסופר צביקה עמית כותבים תסריט המבוסס על סיפורו של ג'ונתן פולארד ויתמקד בגיוסו לשירותי הביטחון הישראלים, התככים מאחורי הקלעים ולכידתו הדרמטית. אם אכן יצולם הסרט, ילוהקו שחקנים אמריקנים לתפקידים הראשיים

  בחודש שעבר שוחרר ג'ונתן פולארד מהכלא אחרי 30 שנה מאחורי סורג ובריח בכלא האמריקני. בגיל 61 הוא יכול לנסות ולהתחיל מחדש את חייו, אחרי שנתפס על ידי שירותי הביטחון האמריקנים ונמצא אשם בריגול עבור ישראל. הוא יכול להתנחם אולי בכך שייתכן שסיפורו יהפוך לסרט.

   

  ג'ונתן פולארד יוצא לחופשי. בקרוב הסרט? (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  ג'ונתן פולארד יוצא לחופשי. בקרוב הסרט?(צילום: רויטרס)

  ל-ynet נודע כי הבמאי הוותיק ריקי שלח והסופר צביקה עמית נמצאים בעיצומה של כתיבת תסריט להפקה עתידית אפשרית המבוססת על סיפורו האמיתי של פולארד. מדובר במותחן ריגול תקופתי שעלילתו מתרחשת בתחילת שנות ה-80, והיא תלווה את פולארד הצעיר שקושר קשר עם זרועות המודיעין בישראל ומספק להן מידע עד לתפיסתו. התככים מאחורי הקלעים, תאוות הידע של מערכת הביטחון הישראלית והפקרתו עם תפיסתו, יעמדו במרכז הסיפור. 

   

  בימים אלו נעשים כבר נסיונות ללהק שחקן אמריקני לתפקיד הראשי של פולארד עצמו. בנוסף מחפשים שלח ועמית אחר שחקנית אמריקנית שתגלם את אשתו אן פולארד. מהצד הישראלי ילוהקו שחקנים לתפקיד מפעילו של פולארד אביאם סלע, ולזה של השר לשעבר רפי איתן, שניהל את המבצע. בנוסף יוקדש מקום גם לדרג הפוליטי בראשותו של יצחק שמיר, ובמיוחד לזה הצבאי בכיכובו של ראש אג"ם דאז אהוד ברק. התסריט צפוי להיכנס לעובי הקורה בכל הנוגע לספקולציות השונות סביב העימותים הפנימיים בתוך מערכת הביטחון בנוגע לגיוסו של פולארד, הסירקולציה של המידע, והתסבוכת שבסוף.

   

  ריקי שלח (משמאל) על הסט של "טוביאנסקי ()
  ריקי שלח (משמאל) על הסט של "טוביאנסקי

  את הפרויקט מוביל כאמור ריקי שלח, שהיה שותף בעבר בהפקות "מבצע יונתן" (1977), ו"שתיקת הצופרים" (1997), וכבמאי אחראי על "החורף האחרון" (1984) עם יונה אליאן וקת'רין קווינלן ו"לוחמי החופש" (1986) עם פיטר פונדה. הסופר צביקה עמית בן ה-66 כתב את המותחן הפוליטי "קוד כחול" ואת הרומן "אישה נשואה".

   

  לאחרונה התמקד שלח בפרשות שנויות במחלוקת מההיסטוריה של ישראל כמו הדרמה התקופתית "טוביאנסקי" (2014) - על הוצאתו להורג של רס"ן מאיר טוביאנסקי בעיצומה של מלחמת העצמאות, ו"בלדה ליוסף" (2015) - דרמת אקשן קצרה בהשראת אירועי קבר יוסף באוקטובר 2000 ונטישתו של החייל הדרוזי מדחת יוסף. פרשת פולארד בהחלט מתיישבת עם הקו הזה.

   

   

  במקביל יזמה חברת ההפקה ג'קל גרופ האמריקנית בראשות גייל ברמן פרויקט לטלוויזיה המבוסס על סיפורו של פולארד, שיכתבו רורי קוסלוב ומרטין בלנק בהשראת המחזה שכתב האחרון "The Law of Return". סרט קולנוע שעסק  בפרשת פולארד כבר יצא ב-1994 בצרפת - "הפטריוטים" בבימויו של אריק רושאן. השחקן האמרקני ריצ'רד מאסור גילם את המרגל היהודי בן דמותו של פולארד, המכונה ג'רמי פרלמן, ולצדו כיכבו יוסי בנאי, משה איבגי, דן תורן, יגאל עדיקא, איבן אטאל, ומוריס בנישו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים