שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שטיינמץ ושבס חשודים בהונאת ענק ברומניה

  התקשורת הרומנית מדווחת כי המיליארדר בני שטיינמץ, מנכ"ל משרד רה"מ לשעבר שמעון שבס והיועץ טל זילברשטיין, חשודים בפרשה שגרמה לנזק של 136 מיליון אירו לרומניה. השלושה מכחישים את החשדות

  המיליארדר בני שטיינמץ, מנכ"ל משרד ראש הממשלה בתקופת יצחק רבין, שמעון שבס ויועץ התקשורת טל זילברשטיין חשודים באחת מפרשות השחיתות הגדולות שהיו ברומניה, שגרמה למדינה נזק של 136 מיליון אירו. כך דיווחה אמש (ה') התקשורת במדינה. 

   

  בפרשה הסבוכה נעצרו כמה בכירים רומנים, ולפי הפרסומים ברומניה הם פעלו לכאורה לסייע לשטיינמץ להשתלט על קרקעות של המדינה תמורת מתנות ושוחד. לפי החשדות שפורסמו, הקבוצה ניסתה להשתלט על קרקעות מדינה, ובהן חווה בשטח של 28 דונם, באמצעות העברתן לבעלות יורש העצר הרומני.

   

  לצורך כך הועבר שוחד לפקידים, אולם למרות שהנסיך טען כי האדמות הללו שייכות לבית המלוכה, לא היה בסמכותם של הפקידים להעביר אליו את האדמות. הנסיך פול עצמו זומן שלשום לחקירה, אך הוא לא הגיע בטענה שאינו חש בטוב.

   

  לפי הפרסומים בתקשורת הרומנית, שלושת הישראלים החשודים מוזכרים במסמכים ובחומר החקירה של הרשות הרומנית למלחמה בשחיתות. בידי הרשות, כך נמסר, גם הקלטות שבהן נשמע לכאורה שטיינמץ משוחח בטלפון עם החשוד המרכזי בפרשה, איש העסקים הרומני רמוס טרויקה, שנעצר שלשום. יחד עם החשוד המרכזי נעצרו שלשום, בצו מינהלי ל-30 יום, גם עורך עיתון רומני בשם דן אנרוניק וכן היועץ מריוס מרקוביץ המחזיק באזרחות רומנית וישראלית. מרקוביץ שוחרר הבוקר ובצהריים יוחלט אם יישפט או שייעצר מחדש עד תום ההליכים.

   

  ערוץ החדשות הרומני דיג'י 24 דיווח כי במסגרת קבוצה מאורגנת פעלו הישראלים, יחד עם אנשי עסקים רומנים, וכן עם גורמים שהיו קשורים לשלטון ברומניה, כדי להעביר אדמות ממשלתיות לידי גורמים פרטיים, ובהם אחד הנסיכים לבית המלוכה הרומני. ברומניה טוענים כי הנזק שנגרם למדינה הוא בסך של יותר מ-130 אירו .

   

  שטיינמץ, שבס וזילברשטיין לא עצורים אבל חשודים וטרם הוגשה פנייה רשמית לרשויות בישראל בנוגע לחיקור דין, אך ייתכן שהיא תגיע בשלב מאוחר יותר.

   

  בני שטיינמץ מסר בתגובה: "אין לדברים שום שחר". שמעון שבס מסר בתגובה: "הייתי שותף בחברה עם טל זילברשטיין ולא עם בני שטיינמץ. לא הייתי מעורב בשום דבר כזה ולא שומעים אותי בשום הקלטה. זו הפעם ראשונה שאני שומע על הדבר הזה". טל זילברשטיין: "סיפור הזוי ומופרך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים