שתף קטע נבחר

מחיר הנשיכה: כלבת נתניהו הושמה בהסגר

ראש הממשלה פרסם בעמוד הפייסבוק שלו תמונה משפחתית מאמש של הדלקת נרות יחד עם הכלבה קאיה שלאחר מכן הושמה בהסגר. ההחלטה התקבלה לאחר שקאיה נשכה השבוע את ח"כ שרן השכל ובעלה של ציפי חוטובלי. עם זאת, היא לא הושמה בהסגר לאחר שנשכה בקיץ את נתניהו, שנזקק לזריקה נגד כלבת

 

המשפחה וקאיה בהדלקת נרות. לאחר מכן הושמה בהסגר ()
המשפחה וקאיה בהדלקת נרות. לאחר מכן הושמה בהסגר

חברת הכנסת שרן השכל ואור אלון, בעלה של סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, שחוו שלשום (יום ד') על בשרם את הנשיכה של קאיה – כלבתה המאומצת של משפחת נתניהו – לא היו הראשונים. מתברר כי בחודש יולי האחרון, גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ננשך על-ידי כלבת המשפחה ואף נדרש לחיסון נגד כלבת. עם זאת, בלשכת ראש הממשלה בחרו להסתיר זאת מידיעת הציבור. אתמול בלילה הושמה הכלבה בהסגר למשך 10 ימים לאחר מקרי הנשיכות בהדלקת הנרות השבוע.

 

ראש הממשלה כתב בעמוד הפייסבוק שלו על ההחלטה לשים את קאיה בהסגר מיד לאחר שהמשפחה בהרכב מלא, עם רעייתו שרה והבנים אבנר ויאיר, והכלבה קאיה הצטלמו מיד אחרי הדלקת נר חמישי של חנוכה אמש. "נאלצנו בצער למסור את קאיה להסגר כמתחייב על פי חוק", כתב נתניהו. למרות דבריו, אחרי שננשך בעצמו בחודש יולי האחרון, קאיה לא הושמה בהסגר.

 

"בעקבות מקרה זה נחשפתי לסוגיית הסגרת הכלבים ומצאתי בה ליקויים שאינם עולים בקנה אחד עם ההיגיון והחמלה. אבקש מהגורמים המקצועיים במשרדי הבריאות והחקלאות ובארגונים להגנת בעלי החיים לגבש הצעות לשינוי ושיפור החוק הקיים.

חנוכה שמח ושבת שלום לכולנו - להולכים על שתיים ולהולכים על ארבע".

הוחלט שלא לקחת סיכונים ולהזריק לנתניהו זריקה נגד כלבת. רה"מ והכלבה קאיה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הוחלט שלא לקחת סיכונים ולהזריק לנתניהו זריקה נגד כלבת. רה"מ והכלבה קאיה(צילום: רויטרס)

המקרה אירע בשעת בוקר, כמה ימים לאחר שהכלבה הובאה לבית ראש הממשלה. למעון ראש הממשלה הוזעק וטרינר מלשכת הבריאות בירושלים, שנאסף על ידי אנשי היחידה לאבטחת אישים בשב"כ. לפי גורמים שהיו מעורבים בנושא, נתניהו זעק מכאבים ובהתייעצות בין רופאיו הוחלט שלא לקחת סיכונים ולהזריק לו זריקה נגד כלבת. בעוד אותם גורמים טוענים שהכלבה נלקחה להסגר של שבוע, כמקובל במקרים של נשיכות, בלשכת רה"מ טוענים שהכלבה לא הועברה להסגר.

 

בכל מקרה, לשכת רה"מ השביעה את כל המעורבים שלא לספר על כך לאיש, והסיפור נשמר בסוד עד מקרי הנשיכות החדשים השבוע. למרות הנשיכה, נתניהו העלה בעבר פוסטים שסיפרו על הקשר המיוחד עם הכלבה ו"כמה אור הביאה קאיה אל ביתנו". נתניהו גם הציג את קאיה למזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי בביקורו בישראל לאחרונה.

 

אור אלון סיפר שכשהוא ואשתו סגנית השר נכנסו לבית ראש הממשלה, נתניהו ביקש להיזהר מהכלבה. בני הבית גם סיפרו שהכלבה סובלת מבעיית שמיעה, וכנראה נבהלת כשמתקרבים אליה מאחור ובשל כך עלולה לעיתים לנשוך.

מזכיר המדינה לא ננשך. קרי במפגש עם קאיה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מזכיר המדינה לא ננשך. קרי במפגש עם קאיה(צילום: רויטרס)

קאיה ומשפחת נתניהו ()
קאיה ומשפחת נתניהו

בתשובה לשאלה האם יש כוונה להכניס כעת את קאיה להסגר לאחר שנשכה שני בני אדם, השיבו בלשכת רה"מ שלפי הנוהל, אם לא מוגשת תלונה, אין צורך להכניס כלב נושך להסגר.

 

בתוך כך, הדיווחים על תקרית הנשיכה במסיבת חנוכה פורסמו בכל העולם והגיעו אפילו עד לסוכנות הידיעות האיראנית בטהרן. על התקרית דיווחו כלי תקשורת ברוסיה, טורקיה, הולנד, בריטניה ועוד.

 

ואם זה לא מספיק: ז'אן כהן, הספר של שרה נתניהו, שבביקוריו הרבים בבית ראש הממשלה פוגש את הכלבה קאיה, נלחץ לעזרתה והעלה תמונה שלו לאינסטגרם יחד עם הכלבה, עם ההאשטג "#קאיהלאנושכת.


פורסם לראשונה 11/12/2015 08:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים