שתף קטע נבחר

פוסון: "היו"ר גואו גואנצ'אנג מסייע לחקירה"

חברת ההשקעות הסינית פרסמה הודעה רשמית לאחר שאתמול דווח כי היו"ר שלה נעלם; "הפעילות העסקית של החברה ממשיכה כרגיל"

קבוצת פוסון הסינית פרסמה הצהרה רשמית לתקשורת שלפיה יו"ר הקבוצה שנעלם, גואו גואנצ'אנג, בעצם נחקר על ידי הרשויות בסין: "לפי המידע שמצוי בידי החברה, מר גואו מסייע כעת לחקירה של הרשויות. מר גואו ממשיך לקחת חלק בהחלטות החשובות בחברה ובענייניה החשובים. הדירקטורים בחברה מעריכים שהחקירה לא תשפיע בצורה מהותית על המצב הפיננסי של הקבוצה".

 

ההודעה הרשמית של החברה מגיעה לאחר שחברת ההשקעות הסינית הודיעה הלילה על הפסקה זמנית במסחר במניותיה בהונג קונג. זאת ברקע לדיווחים שפורסמו אתמול על היעלמות היו"ר שלה גואו גואנצ'אנג ועל כך ש"לא ניתן להשיגו". פוסון, שהיא הרוכשת של הפניקס הישראלית, מסרה כי הפסקת המסחר מתבצעת "עקב מידע רגיש שעשוי להשפיע על מחיר המניה. הפעילות העסקית של החברה ממשיכה כרגיל". אתמול ירדה המניה ב-1% - ירידה שישית ברציפות - לרמה של 13.34 דולר הונג קונגי.

גואו גואנצ'אנג (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
גואו גואנצ'אנג(צילום: רויטרס)

גואו נחשב לאחד הבכירים בשוק ההון הסיני, המכונה "וורן באפט הסיני", והוא בן 48 בלבד. הונו הפרטי מוערך בסכום עתק של 6.9 מיליארד דולר, והקבוצה שהוביל הגיעה לרכישות משמעותיות כמו רשת בתי המלון קלאב מד וכן קבוצת התיאטרון סירק דה סוליי. הוא היה אמור לנחות בארץ ביום שני האחרון כדי לקבל את היתר השליטה בפניקס מידי הפיקוח על הביטוח אולם לא הגיע. הערכות לא רשמיות היו שמטוסו לא קיבל אישור נחיתה בנתב"ג.

 

ייתכן שההיעלמות קשורה למלחמתו נשיא סין, שי ג'ינפינג, נגד השחיתות בקרב המגזר העיסקי בסין, ובפרט בנוהג להעניק "מתנות". על רקע אותו קמפיין נודעו מספר מקרים של מנהלים בכירים ש"נעלמו" בסין. חלקם צצו מחדש, לא תמיד באותם תפקידים שעזבו. "להיעלמותו של היו"ר עומדת להיות השפעה גדולה מאד על ההשקעות בסין ועל ביצועי החברה שלו", אמר לבלומברג סיירוס נג, אנליסט ב"צ'יינה גלקסי סקיוריטיס" בהונג קונג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
גואו גואנצ'אנג
צילום: רויטרס
מומלצים