שתף קטע נבחר

לפיד לטסים לחו"ל: כך תילחמו בשקרים של ה-BDS

רגע לפני שהפקידו את המזוודות בדלפקי חברות התעופה, פנה יו"ר יש עתיד לטסים בניסיון לגייס אותם למאבק הסברתי: "במלחמה הזאת כולנו שליחים. משמיצים אותנו וצריך לדעת מה לענות"

 

 

 

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, התייצב הבוקר (ג') בטרמינל 3 בנתב"ג וחילק לממריאים לחו"ל חומרי הסברה כחלק מהמלחמה בתנועת החרם נגד ישראל. "מול השקרים שמופצים, צריך להגיד את האמת", קרא לפיד לטסים.

 

לקריאת החוברת המלאה - לחצו כאן

 

לפיד מנסה לרתום את הטסים לחו"ל למאבק הסברתי. רגע לפני שהפקידו את מזוודותיהם בדלפקי חברות התעופה, קיבלו הנוסעים מלפיד ופמלייתו עלונים ובהם פירוט של דרכי התמודדות עם הטענות השקריות שמפיצים פעילי ה-BDS נגד ישראל בעולם. "אסור לנו להפקיר את הזירה. לא כולם אנטישמים, לא כולם נגדנו. אבל פשוט צריך להסביר את הצד שלנו", נכתב בדברי ההסבר. "הכנו לכם חוברת קטנה, ומול כל שקר שמופץ כתבנו את האמת. במלחמה הזאת - כולנו שליחים".

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

"ישראל נמצאת תחת מתקפה מתמדת של שקרים והכפשות בכל העולם", אמר לפיד לטסים. "אנחנו משיקים היום קמפיין של הגנה על המדינה ומגייסים את אזרחי המדינה הטובים שטסים לחו"ל. הכנו חוברת קטנה שנכנסת לכיס ובה מספר טיעונים שאפשר לנצח כל טענה. בעצם כל אזרח יהפוך לשגריר ויגן על ישראל בחו"ל. אי אפשר להפקיר את הזירה שבה משמיצים אותנו. הגיע הזמן לענות".

 

יהודה ניצני, שממריא למזרח הרחוק, שוחח עם לפיד. "כל הזמן משמיצים את ישראל וחשוב לדעת מה לענות להם", אמר יו"ר יש עתיד לניצני לא לפני שקיבל ממנו את החוברת. 

כותרת המצגת של לפיד לישראלים הטסים לחו"ל ()
כותרת המצגת של לפיד לישראלים הטסים לחו"ל

יש עתיד מציגה את האמת על ה-BDS ()
יש עתיד מציגה את האמת על ה-BDS

בחוברת שערך צוות מומחים להסברה מוצגות הטענות המרכזיות שבהן עושים שימוש פעילי ה-BDS ותשובות המפריכות אותן. בין השאר יש התייחסות לטענה שהסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא הסיבה לבעיית הטרור ברחבי העולם, או לזו שלפיה ישראל אינה מכירה בזכותם של הפלסטינים למדינה וכן כי מדינת ישראל מתנהלת כמדינת אפרטהייד עם גדר הפרדה.

 

"תנועת ה-BDS ('חרם, עצירת השקעות, סנקציות') מפיצה עלינו כמות בלתי נתפסת של שקרים, תמונות מפוברקות ועדויות מצוצות מהאצבע, במטרה להשמיץ את

ישראל בעולם, לבודד אותנו ולגרום לנו להפוך למדינה שנואה ולא לגיטימית. אסור לנו להפקיר את הזירה", כתב לפיד לטסים לחו"ל. "אם ננהל את המאבק הזה בנחישות ובתבונה, אפשר לנצח, אבל כל אחד מאיתנו צריך להתגייס. אנחנו ישראלים, וכשהבית שלנו מותקף אנחנו מתייצבים להגן עליו. זה בגנים שלנו. אין כאן ימין ואין שמאל. כלפי חוץ אנחנו אחד".

  

בחודשים האחרונים מוביל לפיד את המאבק ב-BDS ונפגש עם גורמים באירופה ובארצות הברית, בהם מובילי דעת קהל וחברי פרלמנט. כמו כן הופיע לאחרונה לפיד בתקשורת העולמית ונפגש עם קבוצות של סטודנטים שנאבקים בתנועה באוניברסיטאות ברחבי העולם. בעקבות פעילותו, כך נמסר מלשכתו של לפיד, הגיעו אליו פניות מאזרחים שביקשו חומרים וכלים להתמודדות עם ה-BDS ברשתות החברתיות ובמהלך שהותם בחו"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
לפיד הבוקר בנתב"ג
צילום: עידו ארז
מומלצים