שתף קטע נבחר

"הן המהנדסות הבאות שלנו"

הדר חבר ובר וינרב הן שתיים מתוך 100 התלמידות המצטיינות שנבחרו למיזם "מהנדסות העתיד". המנטוריות שילוו את הבנות בפרויקטים החדשניים בהם יעסקו, הגיעו לבתי הספר של בר והדר כדי לבשר להן על הזכייה

מאות תלמידות כיתה י"א, מרחבי הארץ, נרשמו לפרויקט "מהנדסות העתיד" המשותף לתעשייה האווירית, ynet וידיעות אחרונות. לאחר הליך סינון קפדני שנמשך כחודש וחצי, מאות ראיונות אישיים והיענות של תלמידות מצטיינות מכל רחבי המדינה, נבחרו 100 התלמידות שיהיו לחלק ממיזם שיחשוף אותן לטכנולוגיות חדשניות, יפגיש אותן עם בכירים בתעשייה הישראלית שירצו בפניהן ויעבדו בצוותים שיפתחו פרויקטים הנדסיים פורצי דרך, וילוו על ידי מנטוריות העוסקות בתחומי טכנולוגיה ומדע שונים.

 

"כל אחת צריכה להגשים את עצמה": נבחרות פרויקט מהנדסות העתיד

 

בר וינרב, תלמידת בית חינוך ירקון שבפ"ת והדר חבר מאולפנה שעלבים שבמודיעין, הן שתיים מהתלמידות המצטיינות המצטרפות לפרויקט. המנטוריות רחל יצחקי ומירב אבני-אשר הגיעו לבית ספרן של הבנות כדי לבשר להן את החדשות המרגשות.

 

 

100 התלמידות יגיעו ביום חמישי הקרוב למפגש הראשון מבין שישה מפגשים שיתקיימו במתחם התעשייה האווירית. המפגש הראשון יתקיים במעמד שר החינוך נפתלי בנט, מנכ"ל התעשייה האווירית יוסי וייס, ו-21 המנטוריות, מדעניות מובילות בתעשייה האווירית, שילוו את התלמידות בפרויקטים הנדסיים חדשניים.

 

התלמידות נבחרו על פי מכלול רחב של קריטריונים, ובכלל זה - הצטיינות במקצועות המדעים במסגרת לימודים של 5 יחידות לימוד, חשיבה יצירתית, רוח יזמית ואמביציה, ויכולות בין-אישיות. בין 100 התלמידות, הרוב הגדול מצטיין בפיזיקה (57 תלמידות) ומדעי המחשב (33 תלמידות). ישנן תלמידות רבות שמצטיינות ב-2 ו-3 מקצועות מדעיים במסגרת הלימודים התיכוניים (62 מתוך התלמידות).

 

מבחינה גיאוגרפית, נרשמו מספר ערים מובילות, שייצאו לפרויקט את מספר התלמידות הרב ביותר: מודיעין (8), ירושלים (8),

תל אביב (6) , פתח תקווה (5) כפר סבא (4) וראשון לציון (4).

 

הפרויקט נולד מתוך ההכרה המשותפת במחסור החמור הקיים כיום במהנדסים בכלל, ומהנדסות בפרט, והצורך לפעול בנושא על מנת לשמר את מעמדה הבינלאומי של ישראל כמעצמת הייטק וטכנולוגיה. זו ההזדמנות לגלות את דור העתיד של המהנדסות והמדעניות במדינת ישראל, שתפסו בעתיד תפקידים משמעותיים בתעשייה ובאקדמיה הישראלית.


פורסם לראשונה 16/12/2015 20:44

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברוכות הבאות לפרויקט מהנדסות העתיד!
מומלצים