שתף קטע נבחר

"כן, אנחנו יכולות!"

המפגש ראשון של 100 התלמידות המצטיינות שנבחרו למיזם "מהנדסות העתיד" יצא לדרך ובו למדו על האפשרויות הבלתי מוגבלות העומדות בפניהן והכירו את המנטוריות שילוו אותן בפרויקטים החדשניים בהם יעסקו. היה מרגש

בשיתוף התעשייה האווירית

 

"היום אתן מתחילות מסע מרתק למקומות שלא הכרתן, שיקדמו אתכם לעולמות חדשים ופורצי גבולות", פתח יוסי וייס, מנכ"ל תע"א, את הכנס הראשון של פרויקט "מהנדסות העתיד", המשותף ל-ynet, ידיעות אחרונות והתעשייה האווירית, שהתרחש בשבוע שעבר (ה') ואסף אליו את מאה התלמידות המצטיינות שנבחרו למיזם.

 

קווים לדמותן של נבחרות "מהנדסות העתיד"

 

נרגשות ומחוייכות הן התכנסו באולם האירועים להיכרות ראשונה ולאחר מכן פגשו את המנטריות שילוו אותן בפרויקטים פורצי הדרך בהם יעסקו במהלך תקופת הפרויקט, מתוך תקווה שאלו יפתחו עבורן דלת לעולם חדש שיוביל אותן קדימה, לפיתוחים טכנולוגיים שיתרמו לחברה ואף לעמדות מפתח בכירות. 

 

 

הפרויקט נולד מתוך ההכרה המשותפת במחסור החמור הקיים כיום במהנדסים בכלל, ומהנדסות בפרט, והצורך לפעול בנושא על מנת לשמר את מעמדה הבינלאומי של ישראל כמעצמת הייטק וטכנולוגיה. זו ההזדמנות לגלות את דור העתיד של המהנדסות והמדעניות במדינת ישראל, שתפסו בעתיד תפקידים משמעותיים בתעשייה ובאקדמיה הישראלית.

 

מאות תלמידות כיתה י"א, מרחבי הארץ, נרשמו לפרויקט "מהנדסות העתיד". לאחר הליך סינון קפדני שנמשך כחודש וחצי, מאות ראיונות אישיים והיענות של תלמידות מצטיינות מכל רחבי המדינה, נבחרו 100 התלמידות שיהיו לחלק ממיזם שיחשוף אותן לטכנולוגיות חדשניות, יפגיש אותן עם בכירים בתעשייה הישראלית שירצו בפניהן ויעבדו בצוותים שיפתחו פרויקטים הנדסיים פורצי דרך, וילוו על ידי מנטוריות העוסקות בתחומי טכנולוגיה ומדע שונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתרגשות ביחד
במפגש עם המנטוית
מומלצים