שתף קטע נבחר

חשד לטרור יהודי: רימוני גז מדמיע על בית פלסטיני שבו שהו הורים ותינוקם

שני רימוני גז מדמיע הושלכו לפנות בוקר לבית שבו ישנה משפחה פלסטינית בכפר ביתילו ליד רמאללה. "הם מפחדים ולא יכולים להיכנס לבית", סיפר קרוב משפחה. על בית סמוך רוססה כתובת: "נקמה ד"ש עצורי ציון". האירועים: בעיצומה של הסערה על חקירת הפיגוע בדומא

 

חשד לאירוע טרור יהודי ("תג מחיר") בכפר ביתילו סמוך לרמאללה. לפנות בוקר (יום ג') הושלכו שני רימוני עשן לבית שבו לנו זוג הורים ובנם התינוק, בן תשעה חודשים. לא דווח על נפגעים באירוע. על בית סמוך רוססה הכתובת "נקמה ד"ש עצורי ציון". 

 

כוחות של המנהל האזרחי ומשטרת מחוז ש"י שהגיעו למקום גילו כתובות על קיר הבית וממשטרת מחוז ש"י נמסר בתגובה כי הנושא נמצא בחקירה לבירור נסיבות המקרה.

הכתובת הבוקר בביתילו ()
הכתובת הבוקר בביתילו

רימון הגזשנמצא בבית ()
רימון הגזשנמצא בבית

דובר משטרת מחוז ש"י עדכן כי "לפנות בוקר, בסמוך לשעה 3:30, דווח על אירוע פשיעה לאומנית בביתילו. כוחות משטרה וצה"ל נכנסו לכפר ומחקירה ראשונית עולה כי באחד מבתי הכפר נופצה שמשת החלון והושלכו רימוני גז מדמיע לתוך הבית, ועל קיר רוססה הכתובת 'נקמה ד"ש עצורי ציון'. חקירה נפתחה במשטרת מחוז ש"י ביחידה לפשיעה לאומנית".

 

חוסין אל-נג'אר בעל הבית, סיפר" בשעה 1:30 בלילה הגיעו מתנחלים ופגעו בשני בתים. בבית אחד שברו את הזכוכית והשליכו שני רימוני גז. בבית היו האב וילד ופעוט בן 9 חודשים שנחנקו. בבית השני שליד כתבו על קירות כתובות נאצה ובנס לא היו נפגעים. אחרי המקרה יצאו מבתיהן שתי המשפחות והזעיקו עזרה. לצערי לא הצלחנו לראות את המבצעים. המקרים האלו חוזרות על עצמם שוב, ואין מי שיגן עלינו. אנו צריכים להגן על עצמנו בכוחות עצמנו כי זאת לא פעם ראשונה שפוגעים באותו בתים. בעבר היה לנו שני מקרים דומים שבהם נשרפו כלי רכב לשכנים".

 

לדבריו, "למבצעי הטרור אין רחמים. אם ימשיכו בדרכם, יירצחו עוד אנשים וילדים כמו הארוע שהתרחש בדומא. חובה לארגן שמירה לכפר כי כולנו מרגישים בפחד ובסכנת חיים".

 

איברהים דרוויש, בן דודו של אב המשפחה שלביתם נזרקו הרימונים, סיפר שהאירוע קרה בסביבות 1:30. "באו מתנחלים. שברו את החלון וזרקו שני בקבוקי גז", סיפר ל-ynet איברהים אמר על בן דודו: "הוא שמע שזרקו את הבקבוקים, שמע רעש, הריח ריח של גז. הוא חשב שזה מבלון הגז. חזר לחדר שלו ואחר כך חזר. התקשר לאח שלו, שכן שלו ואח שלו התקשר לשכנים ובאו להוציא אותו מהבית. הם לא יכולים להיכנס לבית כי הריח חזק, עכשיו. אנחנו מפחדים".

  

האירוע לפנות בוקר מתרחש בעיצומה של הסערה על חקירת הפיגוע בכפר דומא. אתמול הפגינו פעילי ימין מול ביתו של השופט ארז נוריאלי, שהאריך את מעצר החשודים בפרשת רצח משפחת דוואבשה. הנהלת בתי המשפט הציבה שמירה בביתו בראש העין בעקבות איומים על חייו.

 

שלשום הפגינו מאות בכניסה לירושלים במחאה על היחס לעצורים החשודים בהצתת בית משפחת דוואבשה, והטענות שעברו עינויים בשב"כ. במהלך ההפגנה ירדו המפגינים לכביש וחסמו את הכניסה לירושלים. המשטרה מסרה כי חלקם אף יידו אבנים אל שוטרים ושוטר אחד נפגע מאבן בראשו. המפגינים פוזרו בכוח ושישה נעצרו.

ההפגנה שלשום בכניסה לירושלים (צילום: הלל מאיר, TPS) (צילום: הלל מאיר, TPS)
ההפגנה שלשום בכניסה לירושלים(צילום: הלל מאיר, TPS)

איומים ברשת נגד השופט ארז נוריאלי ()
איומים ברשת נגד השופט ארז נוריאלי
 

בסוף השבוע שעבר התקיימה הפגנה מול בית ראש השב"כ המכהן יורם כהן בשכונת רמות בירושלים. המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב בין היתר "יהודי לא מענה יהודי" ו"די להתעלל ביהודים".

 

בימים האחרונים נרשמו ברשתות החברתיות גילויי הסתה קשים ביותר נגד שר הבטחון משה (בוגי) יעלון שמגבה את חקירת השב"כ ומכנה את הרצח "טרור

יהודי". ההסתה נובעת גם מאמירות של יעלון בעד שלטון החוק ונגד פגיעה בערבים. קצין הביטחון של משרד הביטחון העביר לשב"כ צילומי מסך של ציוצים בטוויטר נגד יעלון שכוללים הסתה חמורה. בין השאר הועלו ציוצים שבהם נכתב כי יעלון "אנטישמי חלאה. במקום לטפל באויב הערבי מתנכל ליהודים חסרי ישע".

 

גדי גבריהו, יו"ר ארגון תג מאיר שמפגין נגד פשעי שנאה וגזענות, גינה את השלכת רימוני העשן וריסוס הכתובת בביתילו: "יש לפעול נגד הטרור היהודי בדיוק באותה נחישות שבה פועלים נגד הטרור הערבי". גם בארגון "רבנים למען זכויות האדם" גינו את השלכת רימוני העשן.

 

בהכנת הכתבה השתתפו רועי ינובסקי ורענן בן צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים