שתף קטע נבחר

מפגיני הימין הקיצוני יידו אבנים ושברו עצמות לשוטרים: "משת"פים של השב"כ"

שבעה נעצרו ביומיים החולפים בהפגנות נגד המשטרה והשב"כ בפרשת עצורי הטרור היהודי בדומא. מתברר כי שני שוטרים אושפזו עם שברים בעקבות יידויי אבנים בירושלים. נתניהו בהודעת גיבוי לשב"כ בעקבות בנט: "המתקפות עליהם אינן מקובלות עליי". שר הביטחון יעלון: "הונאת הציבור על ידי עורכי דין ושרים"

 

פיזור ההתפרעות שלשום בכניסה לירושלים (צילום: הלל מאיר, TPS) (צילום: הלל מאיר, TPS)
פיזור ההתפרעות שלשום בכניסה לירושלים(צילום: הלל מאיר, TPS)

 

"אמן יחטפו אותך וישברו לך את העצמות, משת"פ של השב"כ". אלו הדברים שהטיח אתמול (יום ב') אחד מעצורי הימין הקיצוני בשוטר במהלך מחאה אלימה בירושלים - וחלק מהאיומים הללו קוימו למרבה הצער. מתברר כי שני שוטרים שהשתתפו בפיזור ההפגנות אושפזו עם שברים בעקבות יידוי אבנים. ביומיים האחרונים נעצרו שבעה מפגינים במחאה נגד השב"כ בפרשת הטרור היהודי בדומא.  

 

אתמול הפגינו פעילי ימין במוקדים שונים ברחבי הארץ. כמאה איש הפגינו מתחת לגשר המיתרים בכניסה לירושלים, ניסו לחסום את הכביש ונהדפו על ידי השוטרים. כמו כן נוקבו צמיגיהן של שתי ניידות משטרה. אחד המפגינים נעצר בגין הפרת סדר.

 

כמה עשרות הפגינו במחלף מורשה, באשקלון, בצומת הקרח בכניסה לרמלה וכן בראש העין מול בית שופט בית משפט השלום פתח תקווה ארז נוריאלי, שהאריך את מעצרו של אחד החשודים. בעקבות הסתה נגדו החליטה הנהלת בתי המשפט להציב אבטחה סביב השופט. בתוך כך, בית המשפט השלום בירושלים האריך אתמול את מעצרם של שניים מהמפגינים שנעצרו שלשום בגין עבירות של תקיפה והכשלת שוטר והתפרעות.

מפגינים בכניסה לירושלים ( צילום: ארגון חוננו) ( צילום: ארגון חוננו)
מפגינים בכניסה לירושלים( צילום: ארגון חוננו)

כרזת הסתה נגד השופט נוריאלי ()
כרזת הסתה נגד השופט נוריאלי
 

בית משפט השלום בירושלים שחרר בצהריים בתנאים מגבילים מפגין שנעצר אתמול במהלך הפגנת הימין נגד יחס השב"כ לעצורים. בדיון בעניינו בבית המשפט טען נציג המשטרה רס"ב שלומי בן דור כי המפגין, יונתן אלחנן, חסם כבישים באזור קריית הממשלה וקריית משה והטיח בשוטר דברים קשים. בין היתר נקבע כי החשוד יורחק מקריית הממשלה בירושלים למשך 20 יום ויחתום על ערבויות כספיות. המשטרה פיזרה מאות מפגינים שחסמו שלשום את הכניסה לירושלים באזור גשר המיתרים, ורוב העצורים הם מהאירוע הזה.  

 

 

עו"ד סיריה חריזי מוזס, שייצגה את אלחנן בבית המשפט, אמרה: "עם כל הכבוד למשטרה ולשב"כ, אנחנו במדינה דמוקרטית ולא במדינת משטרה. נשמעו טענות על עינויים קשים ותנאי מעצר וזכויות מעצר שנשללות באופן בלתי מתקבל על הדעת במדינה דמוקרטית. המעט שנשאר לציבור זה חופש ביטוי והזכות להפגין במצב קיצוני כל כך שנוצר פה שמקומם רבים".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם היום הודעת גיבוי לשב"כ, תגובה פומבית ראשונה, יום אחרי שנפתלי בנט התייחס לדברים. בתחילת הפגישה עם נשיא אוקראינה אמר נתניהו: "ראש השב"כ יורם כהן ואנשיו עושים עבודה חשובה ומצוינת למען עם ישראל ולמען ביטחון ישראל. המתקפות עליהם אינן מקובלות עליי. אנחנו מדינת חוק. כל פעילות השב"כ מתבצעת על פי חוק, והפעילות הזאת מתבצעת בפיקוח צמוד של היועץ המשפטי לממשלה, של משרד המשפטים של בתי המשפט ובאישורם".

 

לדברי נתניהו, "יש טרור ערבי שאנחנו מטפלים בו, נלחמים בו יומם ולילה בכל זירה, אבל לצערי מעת לעת יש גם פעולות טרור שמתבצעות על ידי יהודים, ושירות הביטחון הכללי מטפל גם בהם. לא נקבל טרור מכל צד שהוא".

 

שר הביטחון משה יעלון מתח ביקורת חריפה נגד ההתקפות על שב"כ: "הניסיונות לפגוע בשב"כ ובאנשיו מבוססים על שקרים בוטים, הונאה של הציבור הרחב ומניפולציות מסוכנות וחסרות אחריות, והם מגיעים מעורכי דין ולצערי הרב גם משרים, חברי כנסת ונבחרי ציבור. ומי שמעניק רוח גב לתוקפי השב"כ ומשרתיו, מפיץ שקרים ומסית ציבור נגד מערכת הביטחון, אחראי באופן עקיף למעשי פריעת חוק מצד גורמי שוליים. נדרשות בגרות ואחריות מצד נבחרי ציבור, ולא הסתה צינית ופוליטית נגד השב"כ ואנשיו, הפועלים על פי החוק ובהתאם לחוק, בליווי משפטי צמוד וקפדני, והחקירה שהם מקיימים מטרתה להעמיד לדין טרוריסטים חסרי מעצורים שביצעו פעולות טרור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר, TPS
ההתפרעות שפוזרה שלשום בירושלים
צילום: הלל מאיר, TPS
צילום: יונתן זינדל / פלאש90
גיבוי לשב"כ. ראש הממשלה
צילום: יונתן זינדל / פלאש90
מומלצים