שתף קטע נבחר

עופר וראובן נרצחו בפיגוע: "מדהימים ומלאי שמחת חיים"

עופר בן ארי משכונת הר חומה הותיר אחריו אישה ושתי בנות. הוא נורה בידי שוטרות מג"ב שחיסלו את המחבלים. במשטרה מדגישים כי הוא זוהה כאזרח ונכנס בטעות לקו האש. בתו: הוא לא עשה רע לאף אחד. הרב ראובן בירמכר שנרצח בפיגוע עלה לישראל מארגנטינה והותיר אחריו שמונה ילדים: "נתמוך במשפחה". אתמול ציינו 100 ימים לגל הטרור, שבו נרצחו 24 ישראלים

 

עופר בן ארי וראובן בירמכר ()
עופר בן ארי וראובן בירמכר

 

"יש לי רק זיכרונות יפים ממנו. הוא היה בן אדם זהב ולא עשה רע לאף אחד". כך סיפרה אמש (יום ד') גאיה בן ארי, בתו של עופר שנהרג הבוקר בפיגוע בשער יפו בירושלים. בן ארי נורה בשוגג בידי שוטרות מג"ב שחיסלו את המחבלים שביצעו את הפיגוע. במחלקה לחקירות שוטרים אמרו אמש כי אין כרגע בדיקה או חקירה בנושא ואין גם כוונה לפתוח בחקירה.

 

"הוא תמיד ידע לבוא בצורה נכונה ולתמוך", סיפרה הבת ל-ynet. "הוא בחיים לא היה הורג אפילו ג'וק. זה קשה ואנחנו לא מעכלים את זה שבן כל כך מדהים מת. זה לא נתפס". בת דודתה שהייתה בשיחה הוסיפה: "הוא לא היווה איום לאף אחד. איך שהשוטרת באה הוא זרק אלה שהייתה בידו".

 

אתמול מלאו 100 ימים מאז נרצח אלכסנדר לבלוביץ' בפיגוע האבנים בערב ראש השנה בירושלים. רציחתו של לבלוביץ' הייתה הספתח לגל הטרור הרצחני שפוקד את ישראל. מאז החל גל הטרור נרצחו 24 ישראלים ונפצעו 259, מתוכם 24 באורח קשה. בנוסף, נפצעו עוד 7 באורח בינוני-קשה, 36 בינוני, 11 קל-בינוני ו-18 באורח קל.

 

בן ארי (46), נשוי אב לשתי בנות, מתגורר בשכונת הר חומה בירושלים. בני המשפחה הגיעו לבית החולים ושוחחו עם צוות בית החולים. המשפחה דרשה בתחילה לבצע נתיחה שלאחר המוות על מנת לבדוק מכמה יריות הוא נפגע ובאיזה אופן, אך היא חזרה בה מהדרישה.  

עופר בן ארי ובתו. נורה למוות בפיגוע  ()
עופר בן ארי ובתו. נורה למוות בפיגוע

24 נרצחי גל הטרור (צלמי ynet) (צלמי ynet)
24 נרצחי גל הטרור(צלמי ynet)

אחד מחבריו של עופר בן ארי היה עם המשפחה וסיפר: "מדובר באיש יוצא דופן. אני בטוח שהוא נהרג בעת שניסה לסייע בנטרול המחבל". מנהל מערך הטראומה בבית החולים, ד"ר עופר מרין, אמר כי בן ארי הגיע במצב אנוש ולאחר מאמצים רבים נאלצו לקבוע את מותו. בתו השנייה של בן ארי, אופק, לומדת בכיתה י"ב בגימנסיה ולמדה יחד עם טליה כהן, סימור נחום ואביב נחמיאס שנהרגו בתאונה הקטלנית בשדה צבי בתחילת החודש.

 

במשטרה הדגישו כי מהעדויות של הלוחמות ושל האזרחים שהיו בשטח עולה כי שני המחבלים שחוסלו זוהו כמחבלים והאזרחים זוהו כאזרחים. מהעדויות עולה כי בן ארי הבחין באירוע, רץ והתעמת עם המחבלים. על פי אחת העדויות, הוא צעק בשלב מסוים, "דקרו אותי", אולם טרם ידוע אם אכן בגופו היה פצע דקירה. בשלב מסוים הוא נסוג אחורה ונכנס בטעות לקו האש, ונורה.

 

הלוחמות הדגישו בעדותן כי המחבלים רכנו על הפצוע כשהוא היה על הרצפה ומסיבה זו הן לא ירו עד שצמצמו לטווח אפס. הדברים נראים גם בתיעוד האירוע שבו ניתן לראות כמה אזרחים נאבקים במחבלים כשהם קרובים מאוד זה לזה.

 

העולה החדש מארגנטינה שלימד תורה: "התלמידים היו דבוקים אליו"

הפצוע השני שנפטר אמש בבית החולים הדסה עין כרם הוא הרב ראובן בירמכר, נשוי ואב לשמונה ילדים, מהיישוב קריית יערים שסמוך לירושלים. הוא הובא למנוחות אמש בהר המנוחות בירושלים.

 

בירמכר גדל במשפחה חילונית בארגנטינה. בצעירותו התקרב לדת ובהמשך עלה לישראל והפך לרב. את יומו היה מעביר בלימוד בישיבת "אש התורה" – ישיבה בירושלים לתלמידים מחו"ל – כאחד הרבנים במחלקה הדרום-אמריקנית. הרב בירמכר היה מלמד גם תורה בכולל בקריית יערים.

 

 

זירת הפיגוע (צילום: AFP) (צילום: AFP)
זירת הפיגוע(צילום: AFP)
 

הרב דוד רוסמן, ראש ישיבת "אש התורה" בירושלים, סיפר: "הוא עבד אצלנו שנתיים ומסר שיעורים לגמרא בתוכנית הדרום-אמריקנית. הוא היה אהוב מאוד על התלמידים שלו. בכל פעם שעברתי ליד המקום שלו בבית המדרש כל התלמידים היו דבוקים אליו".

 

אחד מחבריו ללימודים סיפר על אדם מלא בשמחת חיים ובעל חוש הומור: "בחברה החרדית הוא נקרא 'חוצניק' (מחו"ל - ק"נ) ועוד כזה שבכלל אין לו משפחה בארץ, וגם חוזר בתשובה. כל אחד זה תיק בפני עצמו, ובכל זאת הוא הצליח לגדל משפחה יפה ויציבה, שאי אפשר לראות עליה משהו חריג".

 

חברו סיפר גם כי "זה דבר שהיה חשוב לו מאוד והוא השקיע בזה. רק לאחרונה הוא סיפר לי שקיבל סוף סוף את המפתח לדירה שרכש, אבל מתוך דאגה לילדים רצה להימנע משינויים ולא לנתק אותם מהקהילה, אז הוא בחר להישאר לגור בדירה שכורה ולהשכיר את הדירה החדשה שלו. הוא היה המשענת של הבית וכולנו נצטרך לתמוך בה עכשיו".

 

לסיכום הוא אמר כי "הכרתי אדם שקוע בתורה, שעסק תמיד בסוגיות בגמרא, שאותן הוא מלמד בישיבה. הוא תמיד היה מספר איזה תענוג יש לו ללמוד. הוא ממש חי את זה".

 

הבוקר נמסר מבית החולים שערי צדק על שיפור במצבו של פצוע הדקירה משער יפו. הוא מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ כירורגיה לב חזה במצב יציב.  


פורסם לראשונה 23/12/2015 22:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עופר בן ארי וראובן בירמכר
מומלצים