שתף קטע נבחר

חתונת השנאה: חוגגים ודוקרים תמונה של הפעוט דוואבשה

רובים, סכינים ושירי נקמה – חתונה בירושלים של בני זוג מהימין הקיצוני הפכה למפגן אלימות ושנאה. בסרטון שפורסם בערוץ 10 תועד אחד החוגגים דוקר על רקע צהלות חבריו את תמונתו של התינוק עלי דוואבשה שנרצח

 

 

שיאים חדשים של שנאה. חתונה של בני זוג מהימין הקיצוני שנערכה בירושלים לפני כמה ימים הפכה לחגיגה של אלימות והסתה כשהחוגגים רקדו עם רובים, סכינים ובקבוקי תבערה כשברקע מתנגן השיר "אנקמה נקם אחת משתי עיניי, פלסטין".

 

רגע השיא של הסרטון, שפורסם אמש (יום ד') בערוץ 10, הוא כשאחד מהחוגגים החל לדקור שוב ושוב את תמונתו של התינוק עלי דוואבשה שנרצח לפי החשד על ידי פעילי ימין קיצוני בפיגוע הצתה בכפר דומא.

 

הסרטון הוצג לאנשי ימין בפגישה אצל שר הביטחון משה יעלון ובו נראים צעירים מהימין הקיצוני רוקדים בחתונה עם רובים, סכינים ובקבוקי תבערה כשברקע השיר "אנקמה נקם אחת משתי עיניי, פלסטין". הצעירים שבסרטון מכירים את החשודים שנחקרים בימים אלה בחשד למעורבות בפיגוע.

 

בלשכת שר הביטחון סירבו להתייחס לסרטון ורק ציינו כי הוא מוכיח את צדקת הגינוי החריף שפרסם שלשום יעלון על תופעת ההסתה נגד שב"כ ונגד פוליטיקאים שמעודדים זאת. אנשים שצפו בסרטון המלא העידו כי הוא חמור אף יותר.

רובים באוויר (באדיבות ערוץ 10) (באדיבות ערוץ 10)
רובים באוויר(באדיבות ערוץ 10)

דוקרים את הבובה (באדיבות ערוץ 10) (באדיבות ערוץ 10)
דוקרים את הבובה(באדיבות ערוץ 10)

בקבוק תבערה ברחבת הריקודים (באדיבות ערוץ 10) (באדיבות ערוץ 10)
בקבוק תבערה ברחבת הריקודים(באדיבות ערוץ 10)

רוקדים עם אקדחים (באדיבות ערוץ 10) (באדיבות ערוץ 10)
רוקדים עם אקדחים(באדיבות ערוץ 10)
 

לאחר הפצתו של הסרטון נשמעו בימין קולות שקראו להתנער ממי שמופיע בו. יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה, שצפה בסרטון בלשכתו של יעלון, אמר: "היינו המומים במשך כמה דקות. היו שלבים שלא יכולתי לצפות בו. זה מזעזע, לא האמנו שיש נוער קיצוני שכזה. מדובר בקבוצה שלא שייכת לשום דבר ובטח לא לנו. מה שחששתי קורה, אנחנו נגררים לעמדת התגוננות למרות שאני מרגיש שאנחנו לא צריכים להתגונן. תמיד יהיו כמה פוליטיקאים שינסו לנגח אותנו. הדברים הללו לא מתרחשים בשכונה שלנו".

 

החתן והכלה הם זוג מוכר מאוד בימין הקיצוני. משפחה אחת מכפר תפוח והשנייה מיד בנימין. הסרטון וכל החומרים מהחתונה הועברו למשטרת מחוז ש"י ולמפלג לפשיעה לאומנית. חקירה נפתחה בנושא.

 

ברקע פרסום הסרטון נמשכת חקירתם של החשודים בפרשת הצתת בני משפחת דואבשה בכפר דומא. "אני מקווה שהסיפור הזה לא יחזיר אותנו 20 שנה אחורה לרצח רבין", אמר גורם בכיר בציונות הדתית.

 

הרב הראשי דוד לאו אמר כי "מעשים שכאלו הם אינם דרך היהדות. זו התנכרות והתנערות מערכי העם היהודי, מתורת ישראל ומייחודיותו של העם היהודי. על ההורים והמחנכים לקחת על עצמם את המשימה, יחד עם גורמי החוק, לעשות הכל כדי למנוע הזדהות כה מחרידה עם מעשי טרור ורצח מחרידים שכאלו".

 

גינויים מקיר לקיר

במערכת הפוליטית היו תגובות נזעמות, מימין ומשמאל, על סרטון החתונה של פעילי תג מחיר. רה"מ נתניהו אמר: "התמונות המזעזעות מראות את פניה האמיתיות של קבוצה המהווה סכנה לחברה הישראלית ולביטחון ישראל. איננו מוכנים לקבל אנשים שכופרים בחוקי המדינה ואינם רואים עצמם כפופים להם. התמונות מעידות עד כמה חשוב שב"כ חזק למען ביטחון כולנו".

 

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג: "מטורפים. עלובי נפש, שכחתם מה זה להיות יהודים, אתם מביישים את הכיפה, את הטלית ואת שם השם. מי שרוקד בחתונה וחוגג רצח של תינוק בשנתו הוא לא יהודי ולא ישראלי. צריך לסגור אותו מאחורי סורג ובריח במהירות האפשרית".

 

ח"כ ציפי לבני אמרה בנאום זועם במליאת הכנסת: "הקבוצה שרוקדת על הדם היא הקבוצה שמתנגדת לחקירות השב"כ. זו קבוצה שהולכת וגדלה בקרבנו. היהדות שלי היא לא היהדות של אלה הרוקדים על דם של תינוקות. זו הקבוצה שרוצה להרוס את ישראל היהודית, להרוס את המדינה הזו, להפוך אותה למדינת שנאה ולהרוס את המשטר מבפנים. אלה שמפגינים מול השב"כ מאפשרים להם לרקוד על הדם".

 

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד: "האנשים האלה אינם יהודים, הם איבדו כל צלם אנוש. האנשים האלה הם סכנה למדינת ישראל ויש להלחם בהם כמו שלוחמים בחמאס או בחיזבאללה, אלא שכדי לנצח במלחמה הזו אנחנו צריכים להכיר בכך שהאנשים האלה לא צמחו בחלל ריק. יש מאחוריהם רבנים, אידיאולוגיה, פוליטיקה. זה המבחן שלנו. אנחנו לא צריכים להיאבק רק נגד חמאס יהודי, אלא גם נגד המציאות שהולידה אותו בחטא. הגיע הזמן שנצא יחד - ימין, שמאל, ומרכז - נגד התפיסות

הקיצוניות והמטורפות שהולידו את חתונת הדמים הזו".

 

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי: "הנערים שרקדו בחתונה שתועדה איבדו את הדרך. זוהי לא דרכנו, לא דרכו של עם ישראל, ולא דרכה של היהדות. רצח בדם קר של חפים מפשע הוא הדבר המגונה ביותר, בעוד שלרקוד ולהלל את הרצח מגונה ונתעב לא פחות".

 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי הביע שאט נפש. "האידיאולוגיה הרעה של תג מחיר אינה דרכה של הציונות הדתית, נקודה. מי שלא מבין זאת שייצפה בסרטון שהוצג היום בערוץ 10. הריקוד ההזוי עם תמונתו של תינוק שנרצח בשנתו מייצג אידיאולוגיה מסוכנת ואיבוד צלם אנוש. עלינו להוקיע באופן החריף ביותר את האידיאולוגיה וההתנהגות הזו ולהבהיר שהיא לא חלק מההתיישבות, לא חלק מהציונות הדתית ולא חלק מגבולות השיח הדמוקרטי הלגיטימי במדינת ישראל".

 

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי: "הסרטון מזעזע בצורה יוצאת דופן. רצח משפחת דוואבשה הוא מעשה שאי אפשר להגדיר אותו במילה אחרת מלבד טרור. מעשים כגון אלה נוגדים את המוסר וההלכה היהודית שהם נר לרגליה של הציונות הדתית. מה שברור שהמצולמים בסרטון אינם חלק מהציונות הדתית, אני מביעה שאט נפש וסלידה ממעשים אלה. על שירותי הביטחון לפעול כנגד תופעות אלו ביד קשה ובאמצעים לגיטימיים בלבד".


פורסם לראשונה 23/12/2015 22:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות ערוץ 10
בקבוק תבערה על הרחבה
באדיבות ערוץ 10
מומלצים