שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  טענות נגד הכוכב הבא: "שידרו הומופוביה בפריים טיים"

  בעקבות ביצוע בתוכנית שעסק ביציאה מהארון, הגיעו תלונות לרשות השנייה שטענו כי לעג לקהילה הגאה, וביקרו את ההתנהלות של אסי עזר והראל סקעת: "מאות בני נוער צופים ולומדים שניתן לצחוק על נטייתו המינית של אדם ואף להכריחו לצאת מהארון בשיר קליל ומבדר". הפקת התוכנית בתגובה: "נכתב בהומור, מתנצלים אם יש מי שנפגע"

  "'הכוכב הבא נתנה במה להתבטאות הומופובית", נטען בתלונות שהגיעו לרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, בעקבות שיר שלפי הטענות לעג לקהילה הגאה. השולחים העלו טענות קשות כלפי השידור של השיר והמסר שנשא עמו.

   

  את השיר, שעסק בבחור בשם מושיקו ונקרא "לצאת מהארון", ביצע המתמודד מאור גמליאל בתוכנית ששודרה בערב שישי בזכייינת ערוץ 2 קשת. בעקבות התלונות פתח היום (א') נציב תלונות הציבור ברשות דוד רגב פתח בבדיקה, והוא ממתין לתגובת הזכיינית.

   

  "טקסטים משפילים לקהילה הגאה, שימוש בשפה שאינה מתאימה לתוכנית לכל המשפחה בשישי בערב", נכתב בתלונה שנשלחה לרשות השנייה, והפנתה אצבע מאשימה גם אל מנחה התוכנית אסי עזר והשופט הראל סקעת, שנתפסים כנציגי הקהילה בגלל נטיותיהם המיניות. "מלבד הנצחת סטיגמות ותפיסות חשוכות שיוצר ה'טקסט', שוב הפליאו אסי עזר והראל סקעת לרדד את הסיטואציה לכדי הטרדה מינית כאשר 'התווכחו" בשידור חי מי יזכה בבחור ששר את השיר", נכתב.

   

  מתלונן נוסף כתב אף הוא כי "נוכחותם של מנחים הומוסקסואליים מחוץ לארון מבורכת ביותר, אך לא במקרה של שני אלה. לא יכול להיות ששיר כה סטריאוטיפי והומופובי יככב בפריים טיים של ערוץ 2, בזמן שמאות בני נוער צופים ולומדים שניתן לצחוק על נטייתו המינית של אדם ואף להכריחו לצאת מהארון בשיר קליל ומבדר".

   

  "המציאות בישראל עבור בני נוער להט"בים קשה יותר מהידוע או הנראה בתקשורת. בני הנוער חווים הומופוביה בבתי הספר", נכתב בתלונה, "'הומו' היא הקללה הנפוצה ביותר במסדרונות בית הספר. ואז מגיע הפרק של 'הכוכב הבא'".

   

  המתלונן כותב כי הוא מרכז שכבה במערכת החינוך וייאלץ להתמודד עם תלמידים שהשיר יהפוך להמנון עבורם ועם תלמידים שנגרם להם עוול, "אלה המשתתפים בפעילויות של ארגון הנוער הגאה, אלה הבורחים מהבית ואלה המתביישים בשלב זה ממי שהם", הוסיף. "תודה לערוץ 2 שמחנך לסובלנות ואהבת האחר. כהומו מחוץ לארון אני מוטרד".

   

  "הכוכב הבא". כעס ברשת ()
  "הכוכב הבא". כעס ברשת
   

  "התוכנית נתנה במה להתבטאות הומופובית", נכתב בעוד אחת מהתלונות שהגיעו למשרדי הרשות השנייה ולידי ynet, "במקום לגנות אותה ולהעיף את הזמר מהבמה בשל התבטאויותיו, סגל השופטים תמכו במסר שהועבר ואף רידדו את התדמית של הומואים בחברה הישראלית. לא ייתכן שבעוד נערות ונערים רבים בישראל מתמודדים עם נושא הזהות המינית שלהם, שעבורם ועבור מבוגרים שעברו תהליך דומה זהו נושא רגיש ביותר שעלול להביא, לא עלינו, להתאבדות, ערוץ 2 מרשה לעצמו לתת לגיטימציה לאותן אמירות ששמות ללעג את ההתמודדות הקשה היומיומית של נוער להט"בי. אם אין אף אחד שמסנן את התכנים שעוברים בשעות הפריים טיים למיליוני צופים, אולי מוטב שתמנעו את השידור".

   

  גם הרשת סערה בסוף השבוע, ועמוד הפייסבוק של הריאליטי נמלא בתגובות זועמות. "השיר הזה הרגיז אותי בטירוף", נכתב באחת מהן, "לא מצחיק ולא נעליים. הומופוביה מזוקקת בצורת בדיחות והראל סקעת אחד שמתחנחן בפריים טיים של ערוץ 2 - רק לא לשבור את הפאסון, רק כדי להשתלב עם ה'נורמה' למילותיו ולתת לגיטימציה ללעג שהקהילה חווה מדי יום. גועל נפש".

   

  מהפקת "הכוכב הבא לאירוויזיון 2016" נמסר: "הפקת התוכנית נוהגת לקדם מדי עונה ערכים של סובלנות וקבלת האחר. השיר 'מושיקו' נכתב בהומור וקריצה לחבר טוב של המבצע, שיצא מהארון לאחרונה. אנו מתנצלים אם יש מי שנפגע מהדברים".

   

  אסי עזר סירב להגיב לדברים, ותגובתו של הראל סקעת טרם נמסרה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רונן אקרמן
  מנחי "הכוכב הבא"
  צילום: רונן אקרמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים