שתף קטע נבחר

מכבי ת"א הודיעה על פרישה מהמנהלת

בצעד חריף וחסר תקדים, הודיע המועדון כי לא ייקח יותר חלק פעיל במנהלת, ממנה התפטר היו"ר שמעון מזרחי שאמר: "לא ייתכן שנשב ונראה איך מתקבלות החלטות בניגוד לחוק". בהודעת המועדון נכתב: "מספר קבוצות קובעות בפועל תקנות והחלטות שאין להן אח ורע בשום ליגת כדורסל". יו"ר הפועל, רמי כהן: "התנהלות ילדותית בסגנון 'תחזיקו אותי'"

בצעד חריף וחסר תקדים, מכבי תל-אביב הודיעה היום (ב') כי היא עוזבת את מנהלת הליגה בכדורסל. היו"ר שמעון מזרחי התפטר מכל תפקידיו במנהלת, ובעקבות כך הקבוצה לא תשתתף בה באופן פעיל.

 

לטבלת ליגת-העל בכדורסל

 

"מנהלת ליגת העל בכדורסל פועלת בשנים האחרונות בצורה מרשימה בכל הקשור לגידול בהכנסות ולשיווק מוצלח של ליגת העל בכדורסל. לצערנו, בו זמנית נוצר מצב שבו מספר קבוצות קובעות בפועל תקנות והחלטות שאין להן אח ורע בשום ליגת כדורסל ולמעשה בשום ענף ספורט", נכתב בהודעת המועדון.

 

"היכולת של קבוצות אלה לקבוע בפועל את מדיניות המנהלת הביאה אותן למצב, שבו אבדה להן הבושה בכל הקשור אפילו לחלוקת כספי ציבור ולקבלת החלטות המנוגדות לחוקי המדינה. בנוסף, אוזלת היד של הרשויות והמנהלת לעצור את האלימות במגרשי הכדורסל הביאו אותנו למסקנה כי לא ניתן להמשיך ולפעול במסגרת הנוכחית של מנהלת ליגת העל".

 

במכתב ההתפטרות ששלח יו"ר מכבי ת"א שמעון מזרחי ליו"ר המנהלת שמואל פרנקל נכתב: "בשנים האחרונות, מנהלת הליגה שבה וקובעת תקנות והגבלות שונות שאין קשר בינן לבין תפקידי המנהלת, ושלמיטב ידיעתנו, אף אין להן אח ורע בליגות כדורסל אחרות ברחבי העולם. מטרתן העיקרית של תקנות והגבלות אלה, אם לא היחידה, היא להקשות על פעילותה של מכבי תל אביב בליגת העל ולהגבילה באופן לא הגון ובלתי ספורטיבי. לאחרונה, החריפה מגמה זו, ונראה כי המטרה של פגיעה במכבי תל אביב מקדשת את כל האמצעים: כיום מנהלת הליגה מעוניינת לאמץ מגבלות חריגות נוספות בניגוד מוחלט לחוות דעתו של היועץ המשפטי של מנהלת הליגה ובניגוד לחוקי מדינת ישראל. הקבוצות המכונות "קטנות" (בשל היקף תקציבן ואולי גם בשל הישגיהן הספורטיביים) השתלטו על הצבעות דירקטוריון מנהלת הליגה, והן מנצלות לרעה את הרוב האוטומטי שמוקנה להן בדירקטוריון בכדי לקפח את זכויות קבוצות המיעוט. זאת, בין היתר, באמצעות ניתוב כספי המנהלת לכיס הקבוצות "הקטנות" באופן לא פרופורציונלי ובלתי שוויוני, מעל ומעבר למגיע להן לפי כל מבחן סביר שהוא".

 

מתקפה חסרת תקדים נגד מנהלת הליגה. מזרחי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
מתקפה חסרת תקדים נגד מנהלת הליגה. מזרחי(צילום: אורן אהרוני)

 

מזרחי אמר ל-ynet ספורט: "זאת בהחלט החלטה שהתקבלה בגלל דברים שקרו העונה ושברו את גב הגמל. זה כבר הרבה זמן שדברים מצטברים, כשאחד השיאים היה ללכת נגד חוק השבות ולקבוע שמי שחי כאן הוא סוג א' ומי שמגיע ממקום אחר הוא סוג ג' ונמוך מזה. המדינה מקציבה כסף לאבטחה והוא מחולק בדרך שבה מכבי חיפה, הפועל ירושלים ומכבי ת"א נפגעות בצורה משמעותית. חוק הצעירים פוגע בקבוצות המשתתפות באירופה. שמישהו יבדוק כמה דקות באמת קיבלו הצעירים בקבוצות הליגה. חוץ מאצלינו, שאיתי שגב משחק הרבה, אבל למרות זאת החוק הזה פוגע. כמו שאמרתי, מדובר בהחלטות בלתי נסבלות. לא ייתכן, שמכבי ת"א ואני בוודאי כעו"ד, נשב ונראה כיצד נתקבלות החלטות בניגוד לחוקי מדינה".

 

היו בעבר החלטות שטענתם שפוגעות בכם כמו הפיינל-פור

ובכל זאת נשארתם, מה קרה הפעם?

"נשארנו, אבל דברים הצטברו וכמו שאומרים באנגלית, enough is enough".

 

ייפגש בימים הקרובים עם מזרחי. פרנקל (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
ייפגש בימים הקרובים עם מזרחי. פרנקל(צילום: ראובן שוורץ)

 

האם השלב הבא הוא לעזוב את ליגת העל?

"בשלב הזה פרשנו ממנהלת הליגה, לא ניקח חלק בישיבות, אבל אנחנו מתכוונים להמשיך לשחק בליגה. אם נצא מהליגה אתם באמת חושבים שמפעל הפיס, הטוטו והשידורים ישלמו את הכספים למנהלת כמו היום? אנחנו מצפים שאנשים ייפקחו את העיניים ויבינו שיש גבול".

 

ממנהלת הליגה נמסר: "מנהלת הליגה קיבלה בצער את הודעת יו"ר מכבי תל-אביב,

עו"ד שמעון מזרחי על עזיבתו את דירקטוריון המנהלת. עמדת המנהלת היא שמקומו של עו"ד שמעון מזרחי גם אישית וגם כיו"ר מכבי ת"א חייב להיות בדירקטוריון המנהלת. אנו מאמינים ומקווים שצעד זה אינו סוף פסוק. מכבי ת"א הייתה ותישאר קבוצה בולטת וחשובה בליגת העל בכדורסל ואנו סמוכים ובטוחים כי ליגת העל חשובה מאוד למכבי תל-אביב.

 

בישיבת דירקטוריון המנהלת ממנו נעדרו הצהובים ניסו לפתור את בעיית המתאזרחים והנחו את היועץ המשפטי להציע לדירקטוריון נוסח משפטי בנושא.

 

יו"ר הפועל ת"א, רמי כהן: "זה בין ניסיון אלים להלך אימים על חברי המנהלת לפני הצבעה חשובה לבין התנהלות ילדותית של בית ספר יסודי בסגנון 'תחזיקו אותי' ברור לנו שאין כוונות רציניות מאחוריי זה, עוד חודש הכל יחזור לקדמותו".

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
מזרחי ופדרמן
צילום: עוז מועלם
מומלצים