שתף קטע נבחר

השר חיים כץ נבחר ליו"ר מרכז הליכוד, הפריימריז לראשות המפלגה יוקדמו

שר הרווחה ניצח בבחירות לראשות מרכז הליכוד. גם הצעתו של ראש הממשלה נתניהו להקדים את הפריימריז לראשות המפלגה ל-23 בפברואר אושרה ברוב גדול

 

יש יו"ר חדש למרכז מפלגת השלטון ויש גם מועד לפריימריז לראשות המפלגה: חברי הליכוד בחרו אתמול (ג') את השר חיים כץ לתפקיד יו"ר המרכז במקומו של דני דנון, שמכהן כשגריר ישראל באו"ם. השר כץ, שנתמך על-ידי השר לשעבר גדעון סער ושר התחבורה ישראל כץ, גבר ברוב של 180 קולות על יו"ר הקואליציה צחי הנגבי ועל חברי הכנסת דוד אמסלם וירון מזוז.

 

במקביל, אישרו חברי המרכז ברוב של 65% גם את הצעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להקדים את הפריימריז לראשות התנועה ל-23 בפברואר. בכך צפוי נתניהו לבסס את מעמדו כראש הליכוד לשנים נוספות. בהצבעה השתתפו 2,891 מתוך 3,532 (82%) חברי מרכז הליכוד.

יו"ר המרכז החדש. השר חיים כץ (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
יו"ר המרכז החדש. השר חיים כץ(צילום: יריב כץ)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

"אני מודה לכל החברים שהעניקו לי את תמיכתם ונתנו לי את אמונם", אמר כץ לאחר זכייתו. "היום תנועת הליכוד החלה בתהליך התעוררות ומכאן אנחנו נלך ונתחזק. מחר יום חדש, נעשה סדר במרכז, נחזק את המרכז ונלכד את הסניפים. מרכז הליכוד הוא לב ליבה של התנועה והכוח שמוביל אותה להצלחות".

 

ראש הממשלה נתניהו, הודה לחברי מרכז הליכוד על הכרעתם הברורה בעד הצעתו: "אני מודה לאלפי חברי המרכז שממשו את זכותם הדמוקרטית והתלכדו מאחורי הצעתי. חברי הליכוד הוכיחו שוב כי מפלגתנו היא המפלגה הדמוקרטית ביותר בישראל. נשלים את התהליכים הפנימיים בתוך זמן קצר, נהיה ערוכים לכל תרחיש ונמשיך לפעול למען ביטחונה ושגשוגה של מדינת ישראל ולמען רווחתם של אזרחי ישראל". נתניהו שוחח עם כל המועמדים בבחירות לראשות מרכז הליכוד.

השר לשעבר גדעון סער (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השר לשעבר גדעון סער(צילום: מוטי קמחי)

השר כץ בא להצביע (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השר כץ בא להצביע(צילום: מוטי קמחי)

ח"כ הנגבי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ הנגבי(צילום: מוטי קמחי)

הקלפיות נפתחו למשך 12 שעות בחמישה מוקדי הצבעה: ירושלים, תל אביב, באר שבע, חיפה וטבריה. הקרב על ראשות מרכז הליכוד כלל בימים האחרונים עבודה אינטנסיבית של שרי המפלגה וחברי הכנסת שלה, שפעלו לקידום מועמדיהם. התמיכה התחלקה בין כץ לאמסלם.

 

"ברכות לידידי חיים כץ על ניצחונו בבחירות ליו"ר המרכז", אמר יו"ר מזכירות הליכוד השר ישראל כץ. "נתניהו ניצח. חיים כץ ניצח. הליכוד ניצח. ביחד נצעיד את הליכוד לניצחון".

 

גם השרה מירי רגב הצטרפה לברכות: "ברכות ליו"ר המרכז החדש. חברי המרכז הוכיחו שוב את האחריות הלאומית שמוטלת על כתפיהם".

 

השר אופיר אקוניס הוסיף: "בהתמודדות דמוקרטית בין מועמדים מצוינים הכריעו חברי המרכז בצורה ברורה. אני מאמין שהשר כץ יידע להוביל את המרכז באחריות רבה, בשיקול דעת ותוך דאגה אמיתית לאינטרסים של תנועת הליכוד כולה".

 

השר זאב אלקין, יו"ר לשכת הליכוד: "אני מברך את חברי חיים כץ על ניצחון ברור בהתמודדות על ראשות מרכז הליכוד ומאחל לו בהצלחה בהובלת מרכז הליכוד בשנים הבאות. אין לי ספק שכראשי מוסדות הליכוד כולנו נדע לשתף פעולה בינינו ועם ראש הממשלה. מרכז הליכוד שוב הוכיח את יכולתנו לקבל הכרעות דמוקרטיות בסוגיות אישיות ואידיאולוגיות כאחת".


פורסם לראשונה 29/12/2015 23:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים